12.03.2022
autor: Martin Tkadlec

Spartaku chyběla odvaha. Proti TROOPERS musí dotahovat

První semifinálový zápas rozhodly chyby pelhřimovských hráčů. Pokud chtějí pomýšlet na zdramatizování série, musí přepnout na vyšší rychlostní stupeň, být důraznější a nekompromisní v zakončení.

Pelhřimovští florbalisté vstoupili do zápasu nebojácně a hned zkraje domácí mírně zatlačili. Melichar v brance ale žádnou velkou práci neměl. Hrálo se celkem opatrně, takže ani Domkář na straně druhé nemusel řešit vážnější zádrhel. Ten přišel až po rychlém brejku TROOPERS. Ve skrumáži před brankou se nejlépe zorientoval Minich, který otevřel skóre. Radost ale domácím fanouškům dlouho nevydržela. O rychlé vyrovnání se postaral hbitý Fučík, kterého "našel" brankář Domkář. A pro Spartakovce bylo ještě líp. Po nahrávce Kutílka se znovu prosadil Fučík. Gólové dostihy nicméně nekončily. Poměrně snadnou práci měl Mati, který míček uklidil do poloprázdné klece. Chvilku po něm si stejně počínal taky Daler, jehož branka znamenala další obrat ve skóre. Po rychle jdoucích gólech se hra slušně rozjela, což se fanouškům v hale samozřejmě líbilo. Nadšeně fandit nepřestával ani hlouček z Pelhřimova, který se utišil až s prvním klaksonem.

Taky druhá třetina začala mírnou vyčkávanou. Domácí se nikam nehrnuli a kontrolovali míček. Z ničeho nic ale předvedli akci, která musela za srdce chytnout každého florbalového fanouška. Kubala našel vzduchem Potáčka, který z voleje propálil vše, co mu stálo v cestě. Hezký gól vstřelil taky Knězů. Ten si pro změnu vychutnal Melichara na vzdálenější tyč. A aby těch spektakulárních branek nebylo málo, o vyrovnání se postaral Kocián, který využil přesilovku. Hráči v černozelených dresech to ale neotřáslo a po gólu Voltnera znovu odskočili. Ba co víc. Dvoubrankový náskok si "vojáci" vzali zpět po dorážce Grábla. Od dalších problémů navíc zachránil hosty Domkář, který v kleci doslova čaroval. Domácí byli nicméně při chuti a dál nebezpečně hrozili. Snaha nechyběla ani modrožlutým. Jen ten míček je neposlouchal tak, jak by si přáli.

S míčkem na holích. Tak rozjeli třetí periodu domácí borci, kteří si hned zkraje náskok celkem v poklidu hlídali. Na Spartakovce čekali a nepouštěli je na vlastní půlku. A když už, bylo to jen za cenu vyloučení. To ale zuby nehty ubránili a sami udeřili. Po krásném vytočení se prosadil Kadlec. Sedmý gól dodal hráčům TROOPERS sebevědomí a hru kontrolovali. Modrožlutí se sice před Melichara párkrát dostali, nic extra složitého ale řešit nemusel. Na hřišti se dlouho nic nedělo, až se k sólu rozběhl Kadlec, který nedal Domkářovi šanci. Čtyřbrankový náskok domácím vyhovoval. Zatáhli bloky a už pouze vyráželi k rychlým brejkům. S nimi si ale brankář Pelhřimova poradil. Na částečné drama stihnul ještě zadělat Knězů, který propálil Melichara z nájezdu. Při hře v šesti už ale hráči Spartaku nic nevymysleli a navíc dostali do prázdné ještě jeden gól. Ten už ale neměl na výsledek žádný vliv.


Národní liga - východ, 1. semifinále
TROOPERS vs. Florbal Pelhřimov 9-5 (stav série 1-0)
- onlajn, video, foto (p. Šulc)
- více o play-off najdete na stránkách Českého florbalu

Další články z této kategorie
13.06.2022
Muži znají rozlosování ligy i poháru
Dvanáct týmů Národní ligy zná detailní rozlosování své soutěže. Nalosován byla také Pohár Českého florbalu.
06.06.2022
Soupeři áčka v Národní lize
Mužské áčko Spartaku bude i v letošní sezóně hrát třetí nejvyšší soutěž. V Národní lize se představí opět v její východní skupině. V mužských soutěží jde o nejvyšší soutěž v Kraji Vysočina.
26.05.2022
Muži začínají letní přípravu
Už v úterý 31. května muži odstartují svou letní přípravu, která je plánovaná do konce srpna. Během letních prázdnin se zúčastní několika zápasů a přípravu zakončí pohárem Českého florbalu na konci srpna.
1.TROOPERS58
2.1. FBK Sršni Rožnov48
3.Snipers Třebíč40
4.FBC Vikings Kopřivnice36
5.Florbal Pelhřimov34
6.FBC Hranice32
7.S.K. P.E.M.A. Opava31
8.1.MVIL Ostrava31
9.Aligators Klobouky31
10.FbK Horní Suchá24
11.FBK Spartak Hluk18
12.Florbal Svitavy13
Nejbližší utkání
Partneři