20.11.2021
autor: Martin Tkadlec

Sršni dlouho bodali, otupil je až Kocián

Spartakovci ve třetí třetině nabrali dvoubrankové manko, které ale dokázali smazat. V poslední minutě navíc využili přesilovku a zaplněnou halu přivedli do varu.

Florbalisté Spartaku vstoupili do utkání dobře. Jejich první šance ale skončila mimo Sklářovu branku. Pozadu nezůstali ani hosté z Rožnova, a tak se dlouhé minuty přelévala hra z jedné strany na druhou. Branku nepřineslo ani vyloučení Švrkaly. Modrožlutí hráli aktivně, měli několik slibných šancí, nicméně je opět srážela bídná koncovka. O vítězi první periody tak rozhodla brejková trefa Krhuta tři vteřiny před koncem.

Prostřední část začala výborným zákrokem Domkáře, kterého hostující útočník trefil do břicha. Aktivita sršňů nicméně nepolevovala a čím dál víc domácího fantoma zaměstnávala. Ten naštěstí odolal a přes celé hřiště sledoval další zahozenou šanci, tentokrát v podání Kaliny. Nepolevovali ani fantastičtí fanoušci, kteří hnali dál Spartakovce za vyrovnáním. Ti však byli v zakončení doslova jaloví. Pravdou je, že za rožnovským gólmanem to několikrát nehezky zazvonilo.

Na startu třetí třetiny ubránili domácí přenesený trest a sami udeřili. Po líbivé kombinaci se Škodou zamířil přesně do černého Fučík. Jeho radost trvala ale jen chvilku. Druhou branku Rožnova přidal Kloss a ještě hůř bylo po ráně Plandora, který se prosadil v oslabení. Při stejném trestu však dokázal Fučík snížit. Bláznivá perioda nicméně nekončila, zase o dva to bylo po trefě Najvara. I tohle manko ale Spartakovci dokázali svou pílí smazat. Po gólu Škody zkompletoval hattrick Fučík a jelo se od začátku. Zlomit utkání mohl definitivně na stranu Pelhřimova Kocián. To by ale nesměl minout úplně prázdnou klec. Koupil si však rychlý odpustek a v poslední minutě přivedl zaplněnou halu přece jen do extáze. Na vyrovnání už totiž sršňům nezbyl čas.


Národní liga - východ, 11. kolo
Florbal Pelhřimov - Sršni Rožnov 5-4
- onlajn, foto (p. Šulc)
- více o lize najdete na stránkách Českého florbalu

Další články z této kategorie
27.11.2021
Třetí výhra v řadě, Spartak vyloupil Opavu
První třetina modrožlutým příliš nevyšla. Herní oživení druhé části nicméně přineslo rozhodující náskok, který hráči Pelhřimova v té poslední ještě navýšili.
20.11.2021
Sršni dlouho bodali, otupil je až Kocián
Spartakovci ve třetí třetině nabrali dvoubrankové manko, které ale dokázali smazat. V poslední minutě navíc využili přesilovku a zaplněnou halu přivedli do varu.
14.11.2021
Hranice padly, Spartak vydoloval cennou výhru
Bojovné utkání rozsekla využitá standardní situace, kterou necelé čtyři minuty před koncem proměnil Vlach. Na efektivitě v zakončení však musí modrožlutí pořádně zapracovat.
1.TROOPERS32
2.1. FBK Sršni Rožnov25
3.Snipers Třebíč22
4.Florbal Pelhřimov20
5.S.K. P.E.M.A. Opava20
6.Aligators Klobouky20
7.FBC Vikings Kopřivnice19
8.FBC Hranice18
9.FBK Spartak Hluk15
10.FbK Horní Suchá12
11.1.MVIL Ostrava12
12.Florbal Svitavy7
Nejbližší utkání
Muži
18.12.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
FBK Spartak Hluk
08.01.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
Florbal Svitavy
22.01.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
Snipers Třebíč
Partneři