18.09.2021
autor: Martin Tkadlec

Stále stoprocentní, Spartak nedal Opavě šanci

Klíčovou pátou branku vstřelili pelhřimovští florbalisté v úvodu závěrečné třetiny. Hostům pak už nepomohly ani nabídnuté přesilovky.

Zápas před pelhřimovským publikem začal z obou stran pěkně zostra. Šance střídala šanci a oba gólmani měli co dělat, aby se stav nepohnul. O něco více práce měl hostující Bezděk, který přiváděl domácí střelce doslova k šílenství. Spartakovci se gólově utrhli až při dvojnásobné přesilovce, kdy se jako první prosadil sniper Fučík a hned po něm taky mladý Škoda. Hostům se nicméně podařilo ještě do přestávky snížit. Při vyloučení Běhounka si míček srazil do vlastní branky Kocián.

Hned zkraje druhé třetiny mohli hráči v modrožlutém svoje vedení navýšit, opavský Bezděk byl ale proti. Domácím pak nevyšla první početní výhoda, nicméně po jejím konci udeřil už podruhé Škoda a rozjásal fanoušky. Ještě před půlkou zápasu to bylo ale zase jen o branku. Nabídnutou přesilovkou nepohrdnul Klečka. Spartakovci tlačili na pilu dál, což s sebou přineslo další gólové vyústění. Běhounek našel hezky Vlacha a ten doručil potřebný klid.

O ještě větší pohodu se hned na začátku třetí periody postaral Běhounek, který zcela osamocen navýšil pelhřimovské vedení. Do šancí se dostávali taky hosté, na strojově chytajícího Domanského nicméně nemohli najít ten správný recept a situaci nezměnilo ani vyloučení Fučíka. Opavští pak nepotrestali ani prohřešek Šulce a jejich závěrečný tlak už měl pouze jepičí život. Domácí florbalisté jsou tak i po 2. kole NFL stále stoprocentní.


Národní liga - východ, 2. kolo
Florbal Pelhřimov - S.K. P.E.M.A. Opava 5-2
- online, foto
- více o lize najdete na stránkách Českého florbalu

Další články z této kategorie
13.03.2022
TROOPERS mají mečbol, rozhodli ve třetí třetině
Ve druhém duelu si oba týmy sáhly na dno fyzických sil. Rozhodovaly maličkosti, o něco aktivnější ale byli domácí, kteří zaslouženě vyhráli a za týden mohou stvrdit postup do finále.
12.03.2022
Spartaku chyběla odvaha. Proti TROOPERS musí dotahovat
První semifinálový zápas rozhodly chyby pelhřimovských hráčů. Pokud chtějí pomýšlet na zdramatizování série, musí přepnout na vyšší rychlostní stupeň, být důraznější a nekompromisní v zakončení.
06.03.2022
Sladký postup. Spartak zlomil Kopřivnici v pětiminutové přesilovce
Po dobré úvodní třetině vypadli hráči Pelhřimova z tempa, z čehož pramenila řada vyloučení. O vítězství nakonec rozhodla dlouhá výhoda ve třetí části, při které Spartakovci hned třikrát udeřili.
1.TROOPERS58
2.1. FBK Sršni Rožnov48
3.Snipers Třebíč40
4.FBC Vikings Kopřivnice36
5.Florbal Pelhřimov34
6.FBC Hranice32
7.S.K. P.E.M.A. Opava31
8.1.MVIL Ostrava31
9.Aligators Klobouky31
10.FbK Horní Suchá24
11.FBK Spartak Hluk18
12.Florbal Svitavy13
Nejbližší utkání
Partneři