08.01.2020
autor: Martin Tkadlec

Sumář víkendu: áčko nezvládlo koncovku, ženy jsou suverénní

Značně oslabené dorostenky podaly v Dolní Cerekvi bojovný a týmový výkon. Zato elévové vyrazili na turnaj do Dačic ještě plní dojmů z Vánoc a na jejich hře to bylo vidět.

SOBOTA 4.1.2020

ženy: 2. liga žen - skupina 5, Pelhřimov

•  FbC Písek vs. Spartak Pelhřimov 0:9 - online, foto
  •  Spartak Pelhřimov vs. FK Slovan J.Hradec 13:1 - online, foto

Oba zápasy žen probíhaly ve stejném duchu. První třetiny byly ospalé, hrálo se hodně na náhodu a holky neplnily povinnosti a pokyny. V prostředních přišlo malé zlepšení, aby v těch třetích bylo vše v pořádku a je jen škoda, že to tak nešlo od začátku.

+ 3. třetiny, přesilovky
- plnění pokynů, řešení jasných situací, neproměňování šancí, hra na náhodu

Jan Knězů, trenér

NEDĚLE 5.1.2020

muži A: Národní liga - skupina východ, Ostrava

•  1. MVIL Ostrava vs. Spartak Pelhřimov 6:5 - online

Pokyn do začátku zápasu byl jasný, a to brzy neinkasovat. Hned při čtvrtém střídání ale vytahujeme míček z branky a i když hrajeme jedenáct minut první třetiny v početní výhodě, stejně je stav jen 2-2. Do druhé třetiny přišlo z naší strany zlepšení. Byli jsme více na balónku, měli pokryté hráče, vytvářeli si šance, ale zakončení vázlo. Třetí třetina byla úplná katastrofa. Strach a panika na našich hokejkách byla tak patrná, že jsme odevzdávali téměř všechny míčky soupeři a to rovnou do šancí. Neskutečné! Ostrava proto zápas otočila a zvítězila 6-5.

+ 2. třetina
- 3. třetina, strach o výsledek, laxní zakončení

Jan Knězů, hrající asistent trenéra

dorostenky: 1. liga dorostenek - skupina 5, Dolní Cerekev

•  SK Jihlava vs. Spartak Pelhřimov 1:2 - online
  •  Spartak Pelhřimov vs. FBŠ Jihlava 0:6 - online

Značně oslabené dorostenky podaly v Dolní Cerekvi bojovný a hlavně týmový výkon s krásnými florbalovými kombinacemi. Proti jihlavskému SK šlo o vyrovnaný zápas s těsnou výhrou pro nás. V druhém zápase nás čekal opravdu těžký soupeř - FBŠ Jihlava, který využil našich slabin a porazil nás 0-6. Pro další informace nás sleduj na Instagramu.

David Štursa, trenér

mladší žákyně: Liga Vysočiny elévů, Pacov

• Pacovští Honzíci vs. Spartak Pelhřimov - červení 1:10
  • Spartak Pelhřimov - červení vs. Florbal Telč Lvíčata 0:6
  • Florbal Telč Tygříci vs. Spartak Pelhřimov - červení 5:3
  • Fbc Orel Nové Město na Moravě vs. Spartak Pelhřimov - červení 4:3

Mladší žákyně do nového roku nevstoupily pravou nohou, alespoň, co se výsledků týče. Naopak v herní kombinaci můžeme mluvit o pozitivních změnách. Holky se zápas od zápasu zlepšují jak ve střelbě, tak i v nahrávání. Od prvního zápasu je vidět velký pokrok, což mě těší. Radovat se můžeme z prvního utkání, kdy holky vstřelily deset branek. Druhý zápas skončil po 13 minutách hry 0-6. Holky sice střílely, ale gólman z Telče jim nedal šanci skórovat. Poslední dva zápasy holkám utekly o fous 3-5 a 3-4.

•  Spartak Pelhřimov - bílí vs. Snipers Třebíč 0:7

V neděli odehrálo družstvo elévů další turnaj v Dačicích. Turnaj provázela malá účast a povánoční pohoda. Na hráčích byla vidět dvoutýdenní pauza, která se projevila na hře. Je třeba hráče přivést zpět k tréninkovému režimu a dále pracovat na zlepšování výkonu.