04.03.2020
autor: Martin Tkadlec

Sumář víkendu: béčko nadělovalo, dařilo se i dorostenkám a mlžům

Dorostenci v Ledči doplatili na tragickou koncovku a přišli o první místo v tabulce. Navíc se jim zranila jistota v brance - Štěpánka Růžičková. To nejmenší potěr hrál doma a nevedl si vůbec špatně.

SOBOTA 29.2.2020

muži A: Národní liga - skupina východ (22. kolo), Pelhřimov

dorostenky: 1. liga - skupina 5, České Budějovice

Výlet do jižních Čech se podařil podle očekávání. Věděl jsem, že holky jsou připravené na specifické podmínky malého hřiště a jenom smůla nám může překazit plný zisk bodů. To hrozilo ve druhém zápase za stavu 0-3, ale právě v tomto okamžiku se ukázal duch týmu. Holky hlavy nesklonily a naopak pokračovaly dál ve své hře a tím plnily můj pokyn, který zněl: "Hrajte dál co hrajete, je to přesně ono". A výsledek se dostavil. Mám opravdu velkou radost z herního projevu, který vypadá jako florbal a není to žádná hra na náhodu nebo výkon jednotlivce. Je to výkon celého týmu. Holky, děkuji.

David Štursa, trenér

 • SK Meťák České Budějovice vs. Spartak Pelhřimov 4:10 - online
 • Spartak Pelhřimov vs. FBC Štíři Č. Budějovice 5:3 - online


NEDĚLE 1.3.2020

muži B: Regionální liga - skupina 5 (Vysočina), Třešť

Béčko potvrdilo na turnaji v Třešti roli favorita a dvěma vysokými výhrami se posunulo na druhou příčku tabulky Regionální ligy. Dvě třetiny utkání se zálohou Třebíče byly výsledkově vyrovnané, a to zejména kvůli prachbídné produktivitě hráčů Pelhřimova. Ve třetí periodě se podařilo soupeři odskočit a brankostroj se zastavil až na desetigólovém přídělu. Utkání se zálohou Okříšek mělo jednoznačnější průběh již od začátku a konečná výhra 14-1 je naprosto zasloužená. Do závěrečného turnaje základní části i do nadstavby je potřeba zlepšit koncentraci při zakončování šancí a zároveň i reagovat na aktuální stav a změnit činnosti a jejich řešení v závislosti na aktuálních okolnostech. Ne vždy jdou věci dělat úplně stejně.

Jan Koten, hrající trenér

 • Snipers Třebíč B vs. Spartak Pelhřimov B 3:10 - online
 • Spartak Pelhřimov B vs. MoBu-PSKC Okříšky 14:1 - online

dorostenci: 2. liga - skupina 5 (Vysočina), Ledeč nad Sázavou

V obou zápasech jsme si dokázali vytvořit tlak a tím si připravili i spoustu gólových příležitostí, ale naše koncovka byla tragická. Špatnou a zbrklou rozehrávkou jsme darovali soupeři nejednu branku. Špatný pohyb některých hráčů a strach hrát nemá cenu ani komentovat. Vzhledem ke zranění Štěpánky Růžičkové musím tento turnaj hodnotit velmi špatně.

+ skvělá brankářka
- pohyb, zbrklá rozehrávka a koncovka, strach hrát, zranění

Jan Knězů, trenér

 • Spartak Pelhřimov vs. Snipers Třebíč B 9:5 - online
 • SK Jihlava vs. Spartak Pelhřimov 12:6 - online

mladší žáci: Přebor Vysočiny, Světlá nad Sázavou

Mladší žáci u řeky Sázavy pokračovali ve své letošní krasojízdě a tentokrát se připojilo i druhé družstvo. Kanárci jsou tak stále bez ztráty jediného bodu. Tuto kategorii vidím růst už od přípravky a je fakt radost je sledovat. Třeba se Žďárem jsme ještě v elévech sváděli vyrovnané boje, o vítězi se rozhodovalo v posledních sekundách zápasů a dnes jsme o parník dál. Kluci vynikají ve hře jeden na jednoho, nahrávkách, rychlosti a hlavně hrají s hlavou nahoře. Při prvním dotyku s míčkem vědí, co budou hrát, a to mě vždy pohladí na duši. Kdo se chce taky pokochat, má poslední šanci na příštím domácím turnaji. To druhé družstvo jsme skládali těžko. Celou sezonu se potýkáme se špatnou docházkou na tréninky i turnaje. Dva hráči se omluví a dalších osm nepošle ani řádek. Proto na dalších turnajích dostanou šanci hráči z jiných družstev a zbytek, který nechodí, klidně posadím.
Složení druhého týmu:
Matyáš Tříska - mladší žák ze žlutého družstva
David Guldan - mladší žák
Lenka Březinová - mladší žákyně
Zdena Vytisková - mladší žákyně
Jáchym Zach - elév
Matěj Florian - brankář z elévů
Toto družstvo odehrálo turnaj výborně a ještě se hrou bavilo. Vyhrálo tři utkání a nestačilo jen na náš žlutý tým, i když jim dalo tři branky. Do kolen mě nicméně dostal obrat ve třetím zápase, kdy jsme po první půli prohrávali 1-2 a hráči po hřišti sotva chodili. O přestávce se dohodli, že do druhé půle dají všechno a vyhrají. A fakt se tak stalo, dali šest branek po kombinacích do prázdné branky a dokonale naplnili heslo: jeden tým - jeden cíl.

Libor Březina, trenér

 • Sklo Bohemia Světlá n/S vs. Spartak Pelhřimov - žlutí 0:17
 • Hippos Žďár n/S. vs. Spartak Pelhřimov 4:6
 • Spartak Pelhřimov - žlutí vs. Hippos Žďár n/S. 14:1
 • Spartak Pelhřimov vs. Hipposačky Žďár n/S. 14:2
 • Hipposačky Žďár n/S. vs. Spartak Pelhřimov - žlutí 1:23
 • Sklo Bohemia Světlá n/S vs. Spartak Pelhřimov 3:7
 • Spartak Pelhřimov vs. Spartak Pelhřimov - žlutí 3:20

přípravka: Liga Vysočiny, Pelhřimov - foto

V neděli jsme odehráli další turnaj, který musím hodnotit kladně. Na hráčích je vidět posun, hlavně co se odvahy hrát týče. Na hodně věcech ale musíme ještě zapracovat, k dokonalosti to má stále daleko.

Luděk Charouzek, trenér

 • Spartak Pelhřimov - modří vs. FBŠ Jihlava - girls 5:2
 • Spartak Pelhřimov vs. FBŠ Jihlava 2:3
 • FBŠ Jihlava - girls vs. Spartak Pelhřimov 5:1
 • FBŠ Jihlava vs. Spartak Pelhřimov - modří 1:4
 • Spartak Pelhřimov - modří vs. Spartak Pelhřimov 8:2
 • Spartak Pelhřimov vs. FBŠ Jihlava 1:4
 • Spartak Pelhřimov - modří vs. FBŠ Jihlava - girls 1:5
 • FBŠ Jihlava - girls vs. Spartak Pelhřimov 5:1
 • FBŠ Jihlava vs. Spartak Pelhřimov - modří 1:6
 • Spartak Pelhřimov - modří vs. Spartak Pelhřimov 9:0
Další články z této kategorie
07.03.2020
Spartak nedal kůži lacino, první bod ale zůstal v Tuřanech
Pelhřimovským florbalistům není moc co vytknout. Makali, dřeli, soupeř byl ale šťastnější v koncovce. O osudu utkání rozhodla chyba necelé tři minuty před koncem. Sedmý gól pak přidal do prázdné Kolajta.
06.03.2020
Program víkendu: áčku začíná play-off, ženy můžou slavit titul
Elitní tým Spartaku se v Tuřanech pokusí překvapit velkého favorita a domů si přivézt alespoň jeden čtvrtfinálový bod. To ženám stačí porazit už jen druhou Světlou a obhajoba zlata je nemine.
04.03.2020
Sumář víkendu: béčko nadělovalo, dařilo se i dorostenkám a mlžům
Dorostenci v Ledči doplatili na tragickou koncovku a přišli o první místo v tabulce. Navíc se jim zranila jistota v brance - Štěpánka Růžičková. To nejmenší potěr hrál doma a nevedl si vůbec špatně.
1.Florbal Pelhřimov0
2.FBC Vikings Kopřivnice0
3.FBK Spartak Hluk0
4.S.K. P.E.M.A. Opava0
5.Florbal Svitavy0
6.FbK Horní Suchá0
7.TROOPERS0
8.1. MVIL Ostrava0
9.FBC Hranice0
10.Snipers Třebíč0
11.1. FBK Rožnov0
12.Aligators Klobouky0
Nejbližší utkání
Partneři