27.03.2018
autor: Jan Koten

Tak to se moc nepovedlo …

Béčko letos utržilo první debakl, bohužel v tu nejméně vhodnou dobu. Jednalo se totiž o přímý souboj o první místo v Regionální lize. Druhé utkání s béčkem Tábora rozhodla až závěrečná třetina.

Úvodní třetina v souboji o první příčku v regionální lize byla svázaná taktickými pokyny. Stav 1:1 asi odpovídal jejímu průběhu. Druhá třetina pak nabídla školu z produktivity. Zatímco Pelhřimov měl více ze hry a také více šancí, Jihlava trestala. Závěrečná třetina už byla hrána vabank. S jediným vstřeleným gólem se vyhrát ve florbale dá jen velice těžko. Takže zasloužená prohra 1:11.

Druhé utkání se zálohou Tábora se dlouho hrálo vyrovnaně, co se týká výsledku. Tábor dokonce vedl 7:6. Poslední třetina ale potvrdila, že pokud se budou plnit základní herní činnosti, pak může béčko opět předvádět na své možnosti výborný florbal. Výhra 13:7.

K turnaji:

1. Nic nepůjde samo, a že jsme byli první, nikoho zajímat nikdy nebude. Kromě toho, že nás možná bude mít soupeř ještě větší chuť porazit.
  2. Chtít hrát do útoku, chtít dávat branky, jít do určitého rizika by měla být naprostá samozřejmost a základ, ne věc, o které se budeme dohadovat a prosit. Až na tom pak můžeme stavět další věci. Pohyb, výměna pozic, snaha o zakončení, snaha o natažení na sebe hráčů soupeře atd. atd.
  3. Některé herní situace (například hra v oslabení) se při zkušenosti většiny hráčů musí řešit úplně jinak. Bohužel ego jednotlivce někdy převáží týmového ducha a jen si sami naprosto zbytečně komplikujeme situaci.
  4. Celkově velice nepovedený turnaj. Výsledky nechme stranou. Herně jsme se kromě poslední třetiny druhého utkání ani zdaleka nepřiblížili našim možnostem. Bude jen na nás, jestli k dalšímu sobotnímu turnaji přistoupí každý z nás daleko lépe a předvedeme kvalitní týmový výkon.  Celý turnaj tak může posloužit jako varování do dalších utkání.

Nestahujme kalhoty, brod je ještě daleko. Máme stejně bodů jako SK Jihlava, která ztratila body už v 5 utkáních. Proč by se to nemohlo stát i pošesté? Nás čeká ještě 6 těžkých utkání. Můžeme být první, ale také pátí. Je to jen o nás. O každém jednom z nás.