03.10.2017
autor: Neznámý uživatel

Ochočení aligátora aneb zápas s celkem z Petrovic.

Ihned po jistě příjemném probuzení se fanoušci Spartaku museli štípnout, neboť kombinace vyhraného utkání o celý párník, ne-li o dva, a nedělního odpoledního utkání, konajícího se na domácí palubovce, je doslova snem.

Zjištění, že se nejedná o pouhý přelud nýbrž skutečnost, tedy zákonitě vedlo k úsměvu na tváři všech milovníků kvalitního florbalu.

 

Sokem pro domácí borce měl nyní být daleko houževnatější, ba co víc guerillový styl hry uznávající oponent z Petrovic. Do karet hostům hrál nejen sobotní odpočinek, ale i moment překvapení, jelikož aligátoři tou dobou ještě nebyli na parketu první ligy zpozorováni, jednalo se tedy o jejich premiéru.

 

Idylku jim ihned narušil Lisa, který již v prvních pěti minutách skóroval a potvrdil tím vydařené vstupy do zápasů domácího celku. Následovala pasáž mnoha šancí, nepřesností a chyb v rozehrávkách, kterou ukončil hostující Šmída po hokejovém faulu Brothánka. Následně ovšem Fučík vybídl Lisu a ten se, ani napodruhé, nemýlil a nemilosrdným pohybem protlačil míček do branky.

 

Jako tradičně se tempo v počátku druhé periody rozjíždělo velmi opatrně. Vyrovnání Petrovic tedy přišlo z čista jasna, ale zároveň s sebou neslo bouřkový mrak převtělený v Jaromíra z rodu Lisů. Ten totiž přijal hozenou rukavici od Fučíka a po necelé minutě završil hattrick, rozbouřil tribunu i úsměv na kamenné tváři domácího trenéra vyčaroval. Zbytek třetiny se nesl v duchu kázeňských trestů a jejich následné nevyužití ze strany obětí.

 

Ve třetí třetině došel domácím dech. Zápas z předchozího dne byl pozvolna na každém kroku či rychlém výpadu znát a aligátoři začali vystrkovat zuby. Oborák dokázal vyrovnat, avšak nedisciplinovanost Friedela vyústila v Poduškův gól a znovuzískání pelhřimovské sebejistoty. Nestáhli všechny své síly do obrany, aby za jakoukoli cenu ubránili těsné vedení, ale snažili se prodat svůj um a zasloužit si potlesk fanouška za krásné útočné akce. Vše ale zkazil nepřející Michalík, který svým gólem v power-play hamižně uloupil pro svůj celek bod za remízu.

 

Systém prodloužení, do kterého nově nastupují pouze tři borci na každé straně, bystře prokoukl Fučík, jenž se s ničím nemazal a po 17 sekundách proběhl celé hřiště, bez rozmyslu zavěsil „pod víko“ a tím ukončil víkend florbalového „Áčka“. Víkend, který přinesl důležitých 5 bodů do prvoligové tabulky.

Kompletní online zápis

Fotografie mistra Šulce

1.PEGRES Havířov51
2.BLACK ANGELS46
3.Hurrican Karlovy Vary46
4.1. MVIL Ostrava45
5.Start98 Praha-Kunratice44
6.Královské Vinohrady42
7.Kanonýři Kladno42
8.Z.F.K. Petrovice36
9.Hattrick Brno34
10.Florbal Chomutov32
11.Bivoj Litvínov31
12.Slovan Havířov30
13.FbK Svitavy21
14.Spartak Pelhřimov19
Nejbližší domácí utkání
Partneři