Články
03.10.2017
autor: Neznámý uživatel

Ochočení aligátora aneb zápas s celkem z Petrovic.

Ihned po jistě příjemném probuzení se fanoušci Spartaku museli štípnout, neboť kombinace vyhraného utkání o celý párník, ne-li o dva, a nedělního odpoledního utkání, konajícího se na domácí palubovce, je doslova snem.

Zjištění, že se nejedná o pouhý přelud nýbrž skutečnost, tedy zákonitě vedlo k úsměvu na tváři všech milovníků kvalitního florbalu.

 

Sokem pro domácí borce měl nyní být daleko houževnatější, ba co víc guerillový styl hry uznávající oponent z Petrovic. Do karet hostům hrál nejen sobotní odpočinek, ale i moment překvapení, jelikož aligátoři tou dobou ještě nebyli na parketu první ligy zpozorováni, jednalo se tedy o jejich premiéru.

 

Idylku jim ihned narušil Lisa, který již v prvních pěti minutách skóroval a potvrdil tím vydařené vstupy do zápasů domácího celku. Následovala pasáž mnoha šancí, nepřesností a chyb v rozehrávkách, kterou ukončil hostující Šmída po hokejovém faulu Brothánka. Následně ovšem Fučík vybídl Lisu a ten se, ani napodruhé, nemýlil a nemilosrdným pohybem protlačil míček do branky.

 

Jako tradičně se tempo v počátku druhé periody rozjíždělo velmi opatrně. Vyrovnání Petrovic tedy přišlo z čista jasna, ale zároveň s sebou neslo bouřkový mrak převtělený v Jaromíra z rodu Lisů. Ten totiž přijal hozenou rukavici od Fučíka a po necelé minutě završil hattrick, rozbouřil tribunu i úsměv na kamenné tváři domácího trenéra vyčaroval. Zbytek třetiny se nesl v duchu kázeňských trestů a jejich následné nevyužití ze strany obětí.

 

Ve třetí třetině došel domácím dech. Zápas z předchozího dne byl pozvolna na každém kroku či rychlém výpadu znát a aligátoři začali vystrkovat zuby. Oborák dokázal vyrovnat, avšak nedisciplinovanost Friedela vyústila v Poduškův gól a znovuzískání pelhřimovské sebejistoty. Nestáhli všechny své síly do obrany, aby za jakoukoli cenu ubránili těsné vedení, ale snažili se prodat svůj um a zasloužit si potlesk fanouška za krásné útočné akce. Vše ale zkazil nepřející Michalík, který svým gólem v power-play hamižně uloupil pro svůj celek bod za remízu.

 

Systém prodloužení, do kterého nově nastupují pouze tři borci na každé straně, bystře prokoukl Fučík, jenž se s ničím nemazal a po 17 sekundách proběhl celé hřiště, bez rozmyslu zavěsil „pod víko“ a tím ukončil víkend florbalového „Áčka“. Víkend, který přinesl důležitých 5 bodů do prvoligové tabulky.

Kompletní online zápis

Fotografie mistra Šulce

Další články z této kategorie
03.10.2017
Ochočení aligátora aneb zápas s celkem z Petrovic.
Ihned po jistě příjemném probuzení se fanoušci Spartaku museli štípnout, neboť kombinace vyhraného utkání o celý párník, ne-li o dva, a nedělního odpoledního utkání, konajícího se na domácí palubovce, je doslova snem.
02.10.2017
Štědrá nadílka havířská!
Zatímco pelhřimovský fanoušek s radostí uvítal poslední zářijový den zpěvem, fanoušku havířskému rozhodně do smíchu nebylo. V sobotu byl totiž Spartak jednoznačným, nejen papírovým, favoritem.
30.09.2017
Kunratický blackout!
Příběh o tom jak se zápas nevyvedl aneb jak pelhřimovským zastavili dodávku životodárného proudu elektrického.
1.Královské Vinohrady28
2.1. MVIL Ostrava28
3.BLACK ANGELS26
4.Karlovy Vary24
5.SK Bivoj Litvínov24
6.PEGRES Havířov23
7.Kanonýři Kladno20
8.FBC Start9818
9.Petrovice17
10.Hattrick Brno15
11.Spartak Pelhřimov15
12.Florbal Chomutov13
13.FbK Svitavy11
14.TJ Slovan Havířov11
Nejbližší domácí utkání
Muži
02.12.
19:00
Spartak Pelhřimov
VS
FBC Start98
22.12.
20:00
Spartak Pelhřimov
VS
Florbal Chomutov
Partneři