06.11.2021
autor: Martin Tkadlec

Těžký direkt, Spartak prohrál s TROOPERS

Utkání rozhodla první třetina, ve které hosté vstřelili hned pět branek. V té druhé skóre navýšili a ve třetí si výsledek v poklidu pohlídali.

Zápas o sebevědomí začali svižněji hosté z Moravy. První obrovská šance byla nicméně k vidění na druhé straně - Hendrych v ní však trestuhodně selhal. Otevřít skóre mohl vzápětí Fučík. To by ale musel mířit o dost níž. Svá mířidla naopak perfektně sešteloval Peška, který potrestal vyloučení Švrkaly a začala gólová smršť. Gregorovu střelu dorazil Grábl a o tři to bylo po brance Večeři. Čtvrtý zářez hostů obstaral Voltner a doslova hororovou třetinu završil Peška. Ještě štěstí, že se ozval klakson, který Spartakovce vysvobodil.

Hned na začátku druhé části byla k viděná pěkná střela Vlacha, která jen těsně minula Melicharovu branku. Jinak se ale obrázek hry moc nezměnil. Hosté hráli, co potřebovali a nenechávali Domkáře v klidu. Po chybě domácí obrany navíc dovršil hattrick Peška a už sedmý gól TROOPERS přidal Beránek. Až pak se ke slovu dostali taky modrožlutí. Jakousi naději přivál pěknou střelou Kalina. Ta však žila jenom chviličku. Mati s Večeřou svůj celek znovu uklidnili a z míry je nevyvedla ani další kosmetická úprava z hole Hendrycha. A nebýt Domkáře v brance, mohl být rozdíl ve skóre ještě větší.

Alespoň částečně zdramatizovat utkání mohli Spartakovci zkraje třetí třetiny. S přesilovkou 5 na 3 ale naložili prachbídně. Chuť vstřelit branku měli nicméně dál a svého soupeře dlouhé minuty tlačili. Jejich snažení ale kýžený výsledek nepřineslo a nepomohla jim ani další početní výhoda. Sami navíc mohli inkasovat z rychlého protiútoku. Poslední slovo ale měli přece jen domácí. Střelou o tyč uzavřel účet zápasu Kutílek. Nic to ale nezměnilo na faktu, že takřka 130 skvělých fanoušků odcházelo z haly v posmutnělé náladě.


Národní liga - východ, 9. kolo
Florbal Pelhřimov - TROOPERS 3-9
- onlajn, foto (p. Šulc)
- více o lize najdete na stránkách Českého florbalu

Další články z této kategorie
13.03.2022
TROOPERS mají mečbol, rozhodli ve třetí třetině
Ve druhém duelu si oba týmy sáhly na dno fyzických sil. Rozhodovaly maličkosti, o něco aktivnější ale byli domácí, kteří zaslouženě vyhráli a za týden mohou stvrdit postup do finále.
12.03.2022
Spartaku chyběla odvaha. Proti TROOPERS musí dotahovat
První semifinálový zápas rozhodly chyby pelhřimovských hráčů. Pokud chtějí pomýšlet na zdramatizování série, musí přepnout na vyšší rychlostní stupeň, být důraznější a nekompromisní v zakončení.
06.03.2022
Sladký postup. Spartak zlomil Kopřivnici v pětiminutové přesilovce
Po dobré úvodní třetině vypadli hráči Pelhřimova z tempa, z čehož pramenila řada vyloučení. O vítězství nakonec rozhodla dlouhá výhoda ve třetí části, při které Spartakovci hned třikrát udeřili.
1.TROOPERS58
2.1. FBK Sršni Rožnov48
3.Snipers Třebíč40
4.FBC Vikings Kopřivnice36
5.Florbal Pelhřimov34
6.FBC Hranice32
7.S.K. P.E.M.A. Opava31
8.1.MVIL Ostrava31
9.Aligators Klobouky31
10.FbK Horní Suchá24
11.FBK Spartak Hluk18
12.Florbal Svitavy13
Nejbližší utkání
Partneři