19.10.2019
autor: Martin Tkadlec

Třebíč v derby padla, králem Vysočiny je Pelhřimov

Regionální derby ve východní skupině NL bylo dlouho vyrovnané. Rozhodla ho střela navrátilce zpoza oceánu Zrzavého. Spartakovci tak doma ještě neprohráli.

Zápas o nadvládu nad Vysočinou začali lépe Spartakovci, kteří se hned v úvodní minutě ujali vedení po spektakulární střele mladého Smejkala. Ten samý hráč pak zazdil vyloženou šanci po nahrávce Hendrycha. Po několika nebezpečných akcích Pelhřimova se ke slovu dostali i hráči Třebíče, Tvrdý v domácí svatyni byl však bezchybný. Modrožlutí následně nevyužili přesilovku a udeřit mohlo po jejich špatném střídání na straně druhé. Štěstěna jim záda ale naštěstí neukázala. V závěru třetiny ještě stihnul gólman Tvrdý pochytat několik šancí hostů a taky se nechal hloupě vyloučit za nesportovní chování Hendrych.

Druhou třetinu začali hosté v dlouhé početní výhodě a jejich snažení přineslo vyrovnání z hole Svobody. Snipeři hýřili i nadále aktivitou a odměnou za ni jim byl druhý gól v síti Tvrdého - trefil se Malich. O slovo se pak přihlásili také domácí borci. Po gólu Běhounka se začínalo od nuly. Hra měla i nadále spád, šance střídala šanci, což potleskem kvitovali i diváci v hale. Spartakovci následně dostali možnost přesilovky, kterou ale nevyužili. Několik vteřin po jejím skončení už se ale domácí radovali. Poduška našel Běhounka a mohlo se jít slavit. Na konci třetiny zamířil ještě za katr Fučík.

Třetí dějství začali hráči Třebíče nevyužitou přesilovkou. Po výbuchu emocí domácího Vlacha ale přišla další a s ní už si hosté poradili na jedničku - do černého mířil Janata. Snipeři pak na Spartakovce zle tlačili a jen díky pohotovému Tvrdému v brance se stav neměnil. Čím více se blížila šedesátá minuta, tím se na hole všech aktérů vkrádala mírná nervozita. Přece jen šlo o to, kdo bude pánem regionu. S remízovým stavem se ale nesmířil Poduška, který opět překlopil vedení na stranu Spartaku. Do listiny střelců se následně zapsal také navrátilec z USA Zrzavý - toho ke skórování vybídnul krásnou přihrávkou z rohu Běhounek. Hosté se však nechtěli za žádnou cenu vzdát, což vedlo k okamžitému snížení Sýkory. Zbytek zápasu si už ale pelhřimovští florbalisté pohlídali a vyhráli tak i třetí letošní domácí zápas.

Národní liga - východ, 6. kolo
Florbal Pelhřimov - Snipers Třebíč 5-4
- online
- foto od p. Šulce
- více o lize najdete na stránkách Českého florbalu

Další články z této kategorie
18.11.2019
Béčko ztratilo sedm bodů
Netradičně tři utkání v jednom dni mělo na programu béčko Spartaku v Regionální lize. Prohra s lídrem soutěže a dvě remízy s týmy ze spodních pater tabulky nelze hodnotit jinak než jako neúspěch.
16.11.2019
Spartak doma šlape, Hranice padly v prodloužení
Pelhřimovští florbalisté dohnali třígólové manko, aby následně dostali další dvě branky. Na snížení Kociána pak dokázal navázat Brothánek a v prodloužení rozhodnul o bodu navíc Fučík.
15.11.2019
Víkend: doma hrají ženy a áčko
Do boje vyrazí v sobotu hned čtyři družstva Spartaku. Béčko čekají v Třešti netradičně tři zápasy, se stejnou porcí se budou muset popasovat ve Světlé i dorostenky. Na nedělní svátek se nehraje.
1.TROOPERS30
2.FBC Hranice26
3.FBC Letka19
4.FbK Horní Suchá16
5.Florbal Pelhřimov15
6.FBK Spartak Hluk15
7.Florbal Svitavy13
8.S.K. P.E.M.A. Opava12
9.FBC Vikings Kopřivnice10
10.Aligators Klobouky10
11.Snipers Třebíč8
12.1. MVIL Ostrava6
Nejbližší utkání
Muži
23.11.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
FBC Vikings Kopřivnice
07.12.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
FbK Horní Suchá
21.12.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
Aligators Klobouky
Partneři