19.10.2019
autor: Martin Tkadlec

Třebíč v derby padla, králem Vysočiny je Pelhřimov

Regionální derby ve východní skupině NL bylo dlouho vyrovnané. Rozhodla ho střela navrátilce zpoza oceánu Zrzavého. Spartakovci tak doma ještě neprohráli.

Zápas o nadvládu nad Vysočinou začali lépe Spartakovci, kteří se hned v úvodní minutě ujali vedení po spektakulární střele mladého Smejkala. Ten samý hráč pak zazdil vyloženou šanci po nahrávce Hendrycha. Po několika nebezpečných akcích Pelhřimova se ke slovu dostali i hráči Třebíče, Tvrdý v domácí svatyni byl však bezchybný. Modrožlutí následně nevyužili přesilovku a udeřit mohlo po jejich špatném střídání na straně druhé. Štěstěna jim záda ale naštěstí neukázala. V závěru třetiny ještě stihnul gólman Tvrdý pochytat několik šancí hostů a taky se nechal hloupě vyloučit za nesportovní chování Hendrych.

Druhou třetinu začali hosté v dlouhé početní výhodě a jejich snažení přineslo vyrovnání z hole Svobody. Snipeři hýřili i nadále aktivitou a odměnou za ni jim byl druhý gól v síti Tvrdého - trefil se Malich. O slovo se pak přihlásili také domácí borci. Po gólu Běhounka se začínalo od nuly. Hra měla i nadále spád, šance střídala šanci, což potleskem kvitovali i diváci v hale. Spartakovci následně dostali možnost přesilovky, kterou ale nevyužili. Několik vteřin po jejím skončení už se ale domácí radovali. Poduška našel Běhounka a mohlo se jít slavit. Na konci třetiny zamířil ještě za katr Fučík.

Třetí dějství začali hráči Třebíče nevyužitou přesilovkou. Po výbuchu emocí domácího Vlacha ale přišla další a s ní už si hosté poradili na jedničku - do černého mířil Janata. Snipeři pak na Spartakovce zle tlačili a jen díky pohotovému Tvrdému v brance se stav neměnil. Čím více se blížila šedesátá minuta, tím se na hole všech aktérů vkrádala mírná nervozita. Přece jen šlo o to, kdo bude pánem regionu. S remízovým stavem se ale nesmířil Poduška, který opět překlopil vedení na stranu Spartaku. Do listiny střelců se následně zapsal také navrátilec z USA Zrzavý - toho ke skórování vybídnul krásnou přihrávkou z rohu Běhounek. Hosté se však nechtěli za žádnou cenu vzdát, což vedlo k okamžitému snížení Sýkory. Zbytek zápasu si už ale pelhřimovští florbalisté pohlídali a vyhráli tak i třetí letošní domácí zápas.

Národní liga - východ, 6. kolo
Florbal Pelhřimov - Snipers Třebíč 5-4
- online
- foto od p. Šulce
- více o lize najdete na stránkách Českého florbalu

Další články z této kategorie
21.02.2020
Program víkendu: áčko hraje v Kopřivnici, dorostenky vyzvou doma reprezentaci
Zápas proti Vikingům bude pro áčko nesmírně důležitý. Pokud ho zvládne, boje v play-off ho zřejmě neminou. Ani nezdar však nemusí znamenat konec, tabulka je zamotaná a rozhodovat bude každý bod.
19.02.2020
Sumář víkendu: kanárci v mladších zářili, dařilo se i přípravce
Vůbec se naopak nevedlo áčku v Hranicích, kde prohrálo vysoko 4-9. I přes nezdar mají Spartakovci postup do play-off stále ve svých rukou. Zřejmě jim k tomu bude stačit jediná výhra ze dvou posledních zápasů.
15.02.2020
Spartak v Hranicích bojoval, přesto odjel s prázdnou
Je to škoda, Spartakovci odehráli na Moravě dobrý zápas, nicméně doplatili na slabší koncovku. Věšet hlavy ale není třeba, k mání je ještě šest bodů a cesta do play-off povede možná i přes jedinou výhru.
1.TROOPERS60
2.FBC Letka44
3.FBC Hranice42
4.FbK Horní Suchá32
5.FBC Vikings Kopřivnice31
6.1. MVIL Ostrava29
7.Aligators Klobouky28
8.Florbal Pelhřimov27
9.Florbal Svitavy26
10.FBK Spartak Hluk21
11.S.K. P.E.M.A. Opava20
12.Snipers Třebíč18
Nejbližší utkání
Muži
29.02.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
TROOPERS
Partneři