19.10.2019
autor: Martin Tkadlec

Třebíč v derby padla, králem Vysočiny je Pelhřimov

Regionální derby ve východní skupině NL bylo dlouho vyrovnané. Rozhodla ho střela navrátilce zpoza oceánu Zrzavého. Spartakovci tak doma ještě neprohráli.

Zápas o nadvládu nad Vysočinou začali lépe Spartakovci, kteří se hned v úvodní minutě ujali vedení po spektakulární střele mladého Smejkala. Ten samý hráč pak zazdil vyloženou šanci po nahrávce Hendrycha. Po několika nebezpečných akcích Pelhřimova se ke slovu dostali i hráči Třebíče, Tvrdý v domácí svatyni byl však bezchybný. Modrožlutí následně nevyužili přesilovku a udeřit mohlo po jejich špatném střídání na straně druhé. Štěstěna jim záda ale naštěstí neukázala. V závěru třetiny ještě stihnul gólman Tvrdý pochytat několik šancí hostů a taky se nechal hloupě vyloučit za nesportovní chování Hendrych.

Druhou třetinu začali hosté v dlouhé početní výhodě a jejich snažení přineslo vyrovnání z hole Svobody. Snipeři hýřili i nadále aktivitou a odměnou za ni jim byl druhý gól v síti Tvrdého - trefil se Malich. O slovo se pak přihlásili také domácí borci. Po gólu Běhounka se začínalo od nuly. Hra měla i nadále spád, šance střídala šanci, což potleskem kvitovali i diváci v hale. Spartakovci následně dostali možnost přesilovky, kterou ale nevyužili. Několik vteřin po jejím skončení už se ale domácí radovali. Poduška našel Běhounka a mohlo se jít slavit. Na konci třetiny zamířil ještě za katr Fučík.

Třetí dějství začali hráči Třebíče nevyužitou přesilovkou. Po výbuchu emocí domácího Vlacha ale přišla další a s ní už si hosté poradili na jedničku - do černého mířil Janata. Snipeři pak na Spartakovce zle tlačili a jen díky pohotovému Tvrdému v brance se stav neměnil. Čím více se blížila šedesátá minuta, tím se na hole všech aktérů vkrádala mírná nervozita. Přece jen šlo o to, kdo bude pánem regionu. S remízovým stavem se ale nesmířil Poduška, který opět překlopil vedení na stranu Spartaku. Do listiny střelců se následně zapsal také navrátilec z USA Zrzavý - toho ke skórování vybídnul krásnou přihrávkou z rohu Běhounek. Hosté se však nechtěli za žádnou cenu vzdát, což vedlo k okamžitému snížení Sýkory. Zbytek zápasu si už ale pelhřimovští florbalisté pohlídali a vyhráli tak i třetí letošní domácí zápas.

Národní liga - východ, 6. kolo
Florbal Pelhřimov - Snipers Třebíč 5-4
- online
- foto od p. Šulce
- více o lize najdete na stránkách Českého florbalu

Další články z této kategorie
08.03.2020
Troopers mají mečbol, Spartak podruhé nekousal
Druhý čtvrtfinálový zápas nebyl zdaleka tak povedený jako ten první. Hráči v zelených dresech ho měli od začátku jasně v rukou a v nich mají i mečbol. Za týden doma se tak budou muset Spartakovci hodně ohánět.
07.03.2020
Spartak nedal kůži lacino, první bod ale zůstal v Tuřanech
Pelhřimovským florbalistům není moc co vytknout. Makali, dřeli, soupeř byl ale šťastnější v koncovce. O osudu utkání rozhodla chyba necelé tři minuty před koncem. Sedmý gól pak přidal do prázdné Kolajta.
06.03.2020
Program víkendu: áčku začíná play-off, ženy můžou slavit titul
Elitní tým Spartaku se v Tuřanech pokusí překvapit velkého favorita a domů si přivézt alespoň jeden čtvrtfinálový bod. To ženám stačí porazit už jen druhou Světlou a obhajoba zlata je nemine.
1.Florbal Pelhřimov0
2.FBC Vikings Kopřivnice0
3.FBK Spartak Hluk0
4.S.K. P.E.M.A. Opava0
5.Florbal Svitavy0
6.FbK Horní Suchá0
7.TROOPERS0
8.1. MVIL Ostrava0
9.FBC Hranice0
10.Snipers Třebíč0
11.1. FBK Rožnov0
12.Aligators Klobouky0
Nejbližší utkání
Muži
19.09.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
Florbal Svitavy
03.10.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
1. MVIL Ostrava
24.10.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
S.K. P.E.M.A. Opava
Partneři