27.11.2021
autor: Martin Tkadlec

Třetí výhra v řadě, Spartak vyloupil Opavu

První třetina modrožlutým příliš nevyšla. Herní oživení druhé části nicméně přineslo rozhodující náskok, který hráči Pelhřimova v té poslední ještě navýšili.

Začátek utkání v Opavě byl z obou stran celkem opatrný. Dlouho se čekalo na to, kdo udělá závažnější chybu. K otevření skóre pomohlo domácím vyloučení Šulce, které potrestal střelou do šibenice Gebauer. Bleskově vyrovnat mohl Zrzavý, ale trefil pouze Bezděka. Bez práce nebyl ani Domkář, který svými zákroky udržel Spartakovce na dostřel.

Druhá část začala hodně nepřesnou střelou Běhounka, takříkajíc pánu bohu do oken. Jinak se ale na obrázku hry nic nezměnilo. Byla stále vyrovnaná, i když šancí na straně Pelhřimova pomalu ale jistě přibývalo. Jednu z nich využil ke srovnání stavu Mynařík, který měl před odkrytou brankou celkem snadný úkol. Přesný zásah posadil modrožluté na koně a po sérii neproměněných šancí udeřili podruhé. Všechny pavouky v Bezděkově brance vymetl Knězů. Ten samý hráč mohl vedení hostů rychle navýšit, netrefil však úplně prázdnou svatyni. To Švrkala měl mušku seštelovanou daleko líp a bekhendem třetí branku přece jen přidal. Třetinu snů pak svým druhým zásahem uzavřel Mynařík.

Hned zkraje třetí periody daroval Rabinský hostům přesilovku, se kterou ale naložili prachbídně. Mrzet je to nicméně nemuselo. Hráli, co potřebovali a i přes drobné nedorazy si náskok v poklidu hlídali. Hráči Pemy se ale nevzdávali a na Domkáře doráželi. Ten byl však v klidu. Vyzrál na něj až Kukla, který se krásně trefil po sólu přes celé hřiště. Domácí snížení nakoplo a ještě více přitlačili na pilu. Tu jim však záhy otupil Zrzavý a o všechny zuby připravil Kocián. Na závěrečný tlak už nezbyla Slezanům síla, a tak si modrožlutí odvezli na Vysočinu zasloužené vítězství. A to už třetí v řadě.


Národní liga - východ, 12. kolo
S.K. P.E.M.A. Opava - Florbal Pelhřimov 2-6
- onlajn
- více o lize najdete na stránkách Českého florbalu

Další články z této kategorie
13.03.2022
TROOPERS mají mečbol, rozhodli ve třetí třetině
Ve druhém duelu si oba týmy sáhly na dno fyzických sil. Rozhodovaly maličkosti, o něco aktivnější ale byli domácí, kteří zaslouženě vyhráli a za týden mohou stvrdit postup do finále.
12.03.2022
Spartaku chyběla odvaha. Proti TROOPERS musí dotahovat
První semifinálový zápas rozhodly chyby pelhřimovských hráčů. Pokud chtějí pomýšlet na zdramatizování série, musí přepnout na vyšší rychlostní stupeň, být důraznější a nekompromisní v zakončení.
06.03.2022
Sladký postup. Spartak zlomil Kopřivnici v pětiminutové přesilovce
Po dobré úvodní třetině vypadli hráči Pelhřimova z tempa, z čehož pramenila řada vyloučení. O vítězství nakonec rozhodla dlouhá výhoda ve třetí části, při které Spartakovci hned třikrát udeřili.
1.TROOPERS58
2.1. FBK Sršni Rožnov48
3.Snipers Třebíč40
4.FBC Vikings Kopřivnice36
5.Florbal Pelhřimov34
6.FBC Hranice32
7.S.K. P.E.M.A. Opava31
8.1.MVIL Ostrava31
9.Aligators Klobouky31
10.FbK Horní Suchá24
11.FBK Spartak Hluk18
12.Florbal Svitavy13
Nejbližší utkání
Partneři