09.01.2024
autor: Martin Domanský

Tři králové tři body nepřinesli

První utkání v roce 2024 áčku nevyšlo a bralo pouze jeden bod po samostatných nájezdech. Na obou stranách byly šance, ale většina skončila na gólmanech a Pelhřimov opět netrefil několik prázdných branek.

V úvodu to vypadalo, že utkání bude spíše na jednu branku, a to hostí. Domácí k ničemu Kobylisy nepustili a drželi balónek. Bohužel tam chyběl nápad a moment překvapení. Kobylisy spíše vyčkávaly a jako první dokázaly dostat míček do branky. A tak od 5. minuty Spartak prohrával. Souhra Lukáše Zrzavého a Tomáše Kuchyni přinesla vyrovnání přesně po čtyřech minutách od obdržené branky. Do konce třetiny se skóre neměnilo, a to díky Liborovi Domkářovi, který zlikvidoval všechny nadějné šance Pražanů.

Druhá třetina nám nepřinesla žádný gól, ale jen první a zároveň poslední vyloučení v utkání, kterým se do statistik zapsal maturant Víťa Papež. V prostřední části utkání byly šance na obou stranách. Kobylisy si vytvářely své šance po chybách domácích, ale míček za záda Libora Domkáře nedostaly. Domácí hráči měli několik slibných příležitostí, ale recept v této třetině na Palečka nenašli. A tak se do poslední dvacetiminutovky šlo za vyrovnaného stavu 1:1.

Třetí třetina už byla zajímavější a diváci mohli vidět čtyři branky. V 7. minutě se Kobylisy opět chopily vedení, ale po dvou minutách rozjásal halu opět Tomáš Kuchyňa, který vyrovnal. Spartak mohl jít do vedení, jenže Martin Blažek z velkého brankoviště netrefil prázdnou branku. Míček si našel pouze novou výzdobu haly nad tribunou. Ve velké šanci byl i Tomáš Kocián, který po zemi též netrefil zívající svatyni Palečka. Tomáš Kuchyňa mohl zkompletovat hattrick, ale jeho střelu zlikvidoval hostující gólman. Tady se ukázalo opět pravidlo nedáš – dostaneš. Kobylisy se znovu ujaly vedení. Minutu a půl před koncem Pelhřimov zkusil hru bez gólmana a hned po třech sekundách snížil, když Honza Knězů z dorážky poslal míček za Palečka.

Prodloužení nabídlo několik šancí. Tu největší měli hosté, když se po hrubé chybě domácí obrany Kobylisy dostaly ke dvěma střelám, ale obě skončily na tyčkách. Ke konci prodloužení mohl jít hráč hostí sám na Libora, ale ten vyběhl a odkopl míček do bezpečí. Prodloužení tedy vítěze neurčilo a šlo se na nájezdy. V nich kralovali hlavně gólmani. Rozhodl až pátý nájezd a Kobylisy odjely z Pelhřimova s bodem navíc.

Vyjádření trenéra Honzy Kotena:
„První novoroční zápas nám herně příliš nevyšel. Rozehrávce chyběla přesnost a moment překvapení. Oba brankáři dnes zlikvidovali řadu šancí, my jsme hodně krát ani netrefili branku. Nájezdy jsme po fatálu v prodloužení mohli vzít jako bonus, bohužel jsme nedali ani jeden gól. Díky soupeři za utkání a divákům za podporu.“

Fotky z utkání si můžete prohlédnou ZDE

Spartak Pelhřimov vs. Florbal TJ Kobylisy 3:4pn

Další utkání odehraje Pelhřimov na hřišti Benešova v neděli 14.1. od 16:00.

Junioři vedou tabulku

Pelhřimovští junioři v sobotním turnaji, který se konal v Třebíči, porazili oba své soupeře a po zisku šesti bodů přeskočili Třebíč, kterou odsunuli na druhé místo. V prvním utkání porazili Okříšky, když po pěti minutách vedli 4:0. Okříšky dokázali v druhé třetině vyrovnat na 5:5 a v poslední části se dostaly dokonce do vedení. Závěr ale patřil Pelhřimovu a utkání dovedl do těsného vítězství 7:6. V druhém zápase proti Novému Městu na Moravě junioři předvedli pelhřimovský válec a jednoznačně vyhráli 12:4.

Vyjádření trenéra Marka Ješátka:
„První zápas proti rivalovi z Okříšek začal našim brutální začátkem, kdy jsme po 5 minutách vedli o 4 góly, nicméně poté nás soupeř trestal rychlými brejky a snížil na rozdíl jediné branky, poté se hra začala přiostřovat a přelévat z jedné strany na druhou. Nakonec se ale ukázala naše individuální kvalita a větší chuť po vítězství a utkání jsme dovedli do vítězného konce.

Druhý zápas proti poslednímu týmu tabulky jsme rozhodli už v první 5 minutovce a náš náskok dál navyšovali. Z naší strany velmi vyspělý výkon, kdy jsme soupeři za celý zápas v podstatě nepůjčili balón a zaslouženě si došli pro další 3 body.“

Spartak Pelhřimov vs. PSKC Okříšky 7:6
Spartak Pelhřimov vs. Fbc Orel Nové Město na Moravě 12:4

Fotky si můžete prohlednou ZDE

Starší žáci vyhráli jedno utkání

První letošní turnaj starší žáci odstartovali ve druhém koši. Z třech utkání vyhráli jedno, a to proti Havlíčkovu Brodu. Zbylé dvě těsně prohráli.

Vyjádření trenéra Vojty Mozra:
„Turnaj hodnotíme pozitivně. Sice jsme nezvládli dva zápasy, ale rozhodně jsme v nich nějak neztráceli. Bohužel rozhodly první třetiny, do kterých jsme nevstoupili dobře. Jinak ve druhé a třetí části jsme jasně tlačili, bohužel nás sráželo zakončení. Pozitivní je rozehrávka, hra 1 na 1. Zlepšit musíme důraz na brankovišti, z našeho nedůrazu jsme dostali pár gólů. Jinak bych chtěl poděkovat klukům, kteří se nevzdávali.“

Spartak Pelhřimov vs. TJ Sokol H.Brod Erupting Dragons 7:2
Spartak Pelhřimov vs. Sklo Bohemia Světlá n/S 1:3
Spartak Pelhřimov vs. Snipers Třebíč bílí 2:3

Ženy šestibodové

Pelhřimovské ženy v sobotu odehrály turnaj v Táboře proti Českým Budějovicím a domácímu Táboru. Obě utkání skončila spíše fotbalovým výsledkem, ale dvě důležité výhry posunuly ženy na třetí místo v tabulce. Za zmínku stojí, že vítězství proti FA Českým Budějovicím zajistily vítězným gólem gólmanky hrající v poli. Asistenci na vítězný gól si připsala Šárka Kukačková, která vychytala proti Táboru nulu. Její přihrávku využila Šárka Domanská, která po letech úspěšné brankářské kariéry pověsila výstroj na hřebík, a zkouší hru v poli.

Vyjádření hráčky Šárky Domanské:
„Do prvního zápasu jsme vstoupily s taktikou “uspání hada”, která brilantně fungovala i díky výborně chytající Jupí v brance, jež přiváděla aktivní táborské hráčky k zoufalství. S průběhem zápasu jsme rozhýbaly nohy po náročném pátečním tréninku a rovněž předvedly pár akcí s občasným zakončením na branku. Na gólově impotentní průběh zápasu se už nemohla koukat Míša Stejskalová, a tak v čase 35:21, téměř z poloviny hřiště prostřelila vše, co stálo v cestě, a míček se zastavil až v síti táborské svatyně. Konec zápasu jsme takticky zvládly a mohly se tak radovat z fotbalového výsledku 1:0.

Druhý zápas začal ve větším tempu a hra se místy přelévala ze strany na stranu. Obě gólmanky předváděly jisté zákroky a k otevření skóre došlo až ve druhé třetině z hole nejaktivnější a rovněž nejhubatější hráčky soupeře. To ovšem opět vydráždilo sniperku Míšu Stejskalovou ke vstřelení branky. Nutno pochválit i na krev bojující Štěpánku Razimovou za asistenci. Vybojovala míček za brankou soupeře a naservírovala jej před bránu jak na zlatém podnose. Ve třetí třetině přidal soupeř na tvrdosti a šel do 4, bohužel nás tato situace lehce zmátla a popletly jsme střídání. Z nestandardního počtu hráček na hřišti však nic nevzešlo, a proto se slova ujaly gólmanky, které se ale v tomto zápase místo chráničů vyzbrojily florbalkami a předvedly souhru alá Šárka K. střílí a Šárka D. doráží gól. Soupeřky byly z této situace rozhozeny a po zbytek zápasu přistoupily k agresivnější hře, nic jim to nebylo platné a naše taktika nenechat se rozhodit vydržela až do závěrečného hvizdu. Odměnou nám je 6 bodů do tabulky a posun na 3.místo.”

Spartak Pelhřmov vs. 1. FbK Tábor 1:0
Spartak Pelhřimov vs. FA České Budějovice B 2:1

Dorostenky boj o první místo nezvládly

Dorostenky v Třebíči získaly tři body za výhru proti domácím. Ve druhém utkání o první místo podlehly Světlé a místo vyhoupnutí na první příčku spadly na třetí, když je přeskočil Písek.

Vyjádření trenéra Honzy Knězů:
„Nedělní turnaj jsme začali proti domácímu celku. Od úvodu bylo jasné, že nás čeká náročné utkání, a to nejen kvůli povrchu, který nám na začátku moc nesedl, ale i kvůli výborně bránícímu soupeři. Zápas jsme chtěli odehrát trpělivě na míčku a zbytečně ho soupeři neodevzdávat. To se nám sice dařilo, ale těžko jsme se dostávali do šancí, protože soupeř výborně zavíral volné prostory a dobře blokoval střely. Když už se nám povedla akce, ztroskotali jsme na tragickém prvním doteku, nebo na výborné gólmance. I když se to možná nezdálo, tak zápas to byl náročný a jsem spokojen, jak jsme si s ním poradili. Jediné, co mě trápilo v tomto zápase, bylo naše řešení situací – vyřešíme jí skvěle, funguje to, ale tu stejnou situaci pak 5krát zahrajeme úplně jinak a úplně špatně, což nepochopím. Další věcí, kterou nevím, kde jsme vzali, jsou naše zadovky při přechodu do útoku. Tenhle nesmysl musíme co nejdříve odstranit.

Druhý zápas jsme stejně jako soupeř začali velmi opatrně. Bylo vidět, že nikdo nechce udělat chybu. U nás je výhoda, že my umíme chybu udělat i z ničeho, takže po pár našich minelách si naše rozehra trochu sedla. První třetina moc střel ani šancí nenabídla. Druhá třetina přinesla trochu více chyb na obou stranách a více šancí. Bohužel na konci třetiny jsme inkasovali po akci, kterou jsme si kreslili, že nastane – bohužel. Ve třetí třetině jsme museli vysunout bránění až za branku soupeře, abychom ho více nutili k chybám. To se nám podařilo a hra patřila nám. Po vyrovnání na 1:1 jsme ale opět po situaci, o které jsme věděli, že nastane, dostali další branku. Znovu se nám podařilo vyrovnat, a ihned na to inkasovat – tentokrát vlastní brankou. Nicméně na konci zápasu jsme si vytvořili několik šancí, bohužel bez gólového efektu. Těsně před koncem zápasu už jsme riskovali a úspěšně ztrojovali za bránou soupeře. To, co se stalo na 3 vteřiny před koncem, je pro mě něco nepochopitelného a pro mě osobně největší zklamaní minimálně této sezóny, protože takhle netrénujeme. No nic.

Zápas jsme si bohužel prohráli sami, o to více to štve. Změna na vysoký pressing měla přijít dříve než od 3. třetiny. Bohužel jsem kvůli naší slabé úspěšnosti v zisku skákavých míčků byl v tomto zbytečně opatrný – zpětně to beru jako svou velkou chybu.

Všem svým hráčkám děkuji za předvedené výkony v 71 minutách a 57 vteřinách hry.“

Spartak Pelhřimov vs. Snipers Třebíč 4:1
Spartak Pelhřimov vs. Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou 2:3

Elévové odehráli první turnaj nového roku doma

Vyjádření trenéra Libora Březiny:
"
Elévové odehráli další turnaj tentokrát na domácí půdě. Výsledkově se nám turnaj povedl až na poslední utkání žlutého týmu, které prohráli. Nominovaní kluci z přípravky odehráli to, co jsem od nich čekal. Elévové po vánoční pauze odehráli turnaj pod svoje možnosti. Spoustu gólových šancí nedali. Zase se nám nechtělo hrát před bránou a vracet se do obrany. To musíme opět vrátit do latě."

Fotky z turnaje, které zachytil na svůj fotoaparát pan Šulc si můžete prohlédnout ZDE.
Turnaj navštívil i Tomáš Ságl a jeho pohled na turnaj si prohlédněte ZDE.