13.03.2022
autor: Martin Tkadlec

TROOPERS mají mečbol, rozhodli ve třetí třetině

Ve druhém duelu si oba týmy sáhly na dno fyzických sil. Rozhodovaly maličkosti, o něco aktivnější ale byli domácí, kteří zaslouženě vyhráli a za týden mohou stvrdit postup do finále.

Druhé semifinálové utkání začalo podobně, jako to první - tedy nebojácnou hrou hráčů od říčky Bělé. Žádný zběsilý florbal se ale neservíroval. Oba týmy spíše čekaly na to, kdo jako první udělá chybu. Té se dopustili hosté, které od první pohromy zachránil výborný Domkář. Hra byla několik minut značně rozháraná a ani diváci si příliš velké zábavy neužili. Bojovalo se o každý centimetr hřiště. Více ze hry měli "vojáci" - pořádná šance, která by stála za zmínku, nicméně nepřicházela. Změnila to až chyba Fučíka, kterou ještě domácí nepotrestali. To Grábl už byl mnohem přesnější a otevřel skóre. Nutno říci, že měl poměrně snadnou práci. Domkář v brance si totiž při přesunu lehce ublížil a chvilku nechytal. V utkání ale pokračoval dál a na konci třetiny opět čaroval.

Druhá část začala ve čtyřech. Na konci té první se totiž Švrkala nepohodl s Gráblem. Více prostoru na hřišti vyhovovalo hostům, kteří díky Kociánovi vyrovnali. Ze standardky propálil vše, co mu stálo v cestě. Jinak se ale děj hry příliš nezměnil. Dál se hrálo celkem opatrně a bez velkých šancí. Jedna změna byla nicméně patrná. Domácí začali nenápadně utahovat šrouby a postupně hrozit. V několika závarech ale míček za Domkáře nedotlačili. Z obklíčení se Spartakovci dostali až při své první přesilovce. Kromě Kociána ale Chrásta nikdo jiný nevylekal. Na gól se tak čekalo dál. Spíše než florbal se začal servírovat řeckořímský zápas, což hře znatelně uškodilo. V play-off se nicméně na krásu nehraje a jak se říká, účel světí prostředky. Tohle rčení ale na hráče neplatilo, a tak se na konci periody zase vrátili k florbalu.

Do třetí třetiny vstoupili aktivněji domácí, kteří měli hned zkraje obrovskou šanci. Minicha ale Domkář fantasticky vychytal. Touha vstřelit branku je neopouštěla ani s přibývajícím časem a dál nebezpečně hrozili. Třeba po ráně Matiho. Co se ale nepovedlo jemu, dokončil Grábl, který Domkáře propálil v přesilovce. Obdržený gól probudil taky Spartakovce. Místo bránění se začali víc drát do útoku, kde ale naráželi na výborně zformované hráče TROOPERS. Jejich snažení navíc přibrzdil Potáček, který vedení domácích ještě navýšil. Od té chvíle byli domácí v klidu, hráli, co potřebovali a stav v poklidu kontrolovali. A z míry je nevyvedla ani pelhřimovská hra v šesti, která jen podtrhla jejich víkendový nezdar. Spartakovci tak budou mít za týden plné ruce práce, aby sérii ještě zdramatizovali.


Národní liga - východ, 2. semifinále
TROOPERS vs. Florbal Pelhřimov 3-1 (stav série 2-0)
- onlajn, video
- více o play-off najdete na stránkách Českého florbalu

Další články z této kategorie
13.06.2022
Muži znají rozlosování ligy i poháru
Dvanáct týmů Národní ligy zná detailní rozlosování své soutěže. Nalosován byla také Pohár Českého florbalu.
06.06.2022
Soupeři áčka v Národní lize
Mužské áčko Spartaku bude i v letošní sezóně hrát třetí nejvyšší soutěž. V Národní lize se představí opět v její východní skupině. V mužských soutěží jde o nejvyšší soutěž v Kraji Vysočina.
26.05.2022
Muži začínají letní přípravu
Už v úterý 31. května muži odstartují svou letní přípravu, která je plánovaná do konce srpna. Během letních prázdnin se zúčastní několika zápasů a přípravu zakončí pohárem Českého florbalu na konci srpna.
1.TROOPERS58
2.1. FBK Sršni Rožnov48
3.Snipers Třebíč40
4.FBC Vikings Kopřivnice36
5.Florbal Pelhřimov34
6.FBC Hranice32
7.S.K. P.E.M.A. Opava31
8.1.MVIL Ostrava31
9.Aligators Klobouky31
10.FbK Horní Suchá24
11.FBK Spartak Hluk18
12.Florbal Svitavy13
Nejbližší utkání
Partneři