08.03.2020
autor: Martin Tkadlec

Troopers mají mečbol, Spartak podruhé nekousal

Druhý čtvrtfinálový zápas nebyl zdaleka tak povedený jako ten první. Hráči v zelených dresech ho měli od začátku jasně v rukou a v nich mají i mečbol. Za týden doma se tak budou muset Spartakovci hodně ohánět.

Druhý čtvrtfinálový duel začal z obou stran celkem opatrně. Více na míčku byli Spartakovci, ale žádnou pořádnou šanci si nevytvořili. Jejich snažení přeťalo vyloučení Šulce, které dokázali domácí borci potrestat. Z otočky se přesně do šibenice trefil Jeski. Po brance hráčům v zeleném narostla křídla a dál směle útočili, z čehož pramenilo druhé vyloučení Spartaku. I to dokázali Troopers díky Kolajtovi využít. Možnost ke snížení dostali modrožlutí v přesilovce, ale stal se pravý opak. Budík vystřelil z půlky hřiště a nachytal Kuchaře na švestkách. V té samé výhodě pak Blažek mířil jen do tyče. Do branky Melichara nezapadla ani další rána aktivního Fučíka a přišel čtvrtý trest. Budík našel krosem Knotka, který se trefil přesně nad nohu Kuchaře. A nebýt fantastického zákroku pelhřimovského brankáře, mohlo se hostům odcházet do šatny ještě hůř.

Ani začátek druhé periody nezastihnul Spartakovce v dobrém rozmaru. Hned v první minutě totiž Troopers udeřili popáté. Ránu Budíka dorazil Knotek. Domácí hráli v pohodě a hostům nedávali moc šancí se prosadit. Po hřišti doslova létali a modrožlutým docházel dech. Rozdílná šířka kádrů byla v ten okamžik hodně vidět. Náladu hostům zlepšila přesilovka, kterou na jejím konci využil Blažek. Místo tlaku přišlo ale další odskočení zelených. Knotek našel Budíka, který už věděl, kam s kulatým nesmyslem. Spektakulární akcí se prezentoval taky Pelhřimov. Přes celou pětku doputoval míček až na volného Vlacha, který neměl s prázdnou brankou problém. To Blažkovi v další tutovce nesnáze udělala. Jak se podobné situace řeší, ukázal s noblesou Budík, který ještě před druhou sirénou zkompletoval hattrick.

Třetí třetina začala nebezpečnou, leč nepřesnou střelou domácího Kolajty. Hráči v zeleném i nadále v klidu kombinovali a svůj náskok si hlídali. Chuť do hry jim rozhodně nechyběla, z čehož vznikaly další a další šance. Do příležitostí se dostával i Spartak. Jednu takovou zužitkoval Knězů, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Hráče Troopers to ale příliš nevykolejilo a dál vesele útočili. Třeba Kolajta byl vyloženě neukojený. A když už měl tutovku i Pelhřimov, Melichara zachránil na brankové čáře Muselík. Definitivní klid dodal svým spoluhráčům do víka mířící Suchomel. Jak tvrdé je play-off okusil taky vystřídavší Domanský, kterého rychle překonal Pavla. A aby to bylo z pohledu domácích dokonalé, přidali na cestu hostům i desátý kousek a zajistili si druhý bod v sérii. Spartakovci se tak za týden budou muset hodně ohánět, aby jejich putování neskončilo už ve čtvrtfinále.

Národní liga - východ, 2. čtvrtfinále
TROOPERS vs. Florbal Pelhřimov 10-3 (stav série 2-0)
- online
- video
- více o play-off najdete na stránkách Českého florbalu

Další články z této kategorie
08.03.2020
Troopers mají mečbol, Spartak podruhé nekousal
Druhý čtvrtfinálový zápas nebyl zdaleka tak povedený jako ten první. Hráči v zelených dresech ho měli od začátku jasně v rukou a v nich mají i mečbol. Za týden doma se tak budou muset Spartakovci hodně ohánět.
07.03.2020
Spartak nedal kůži lacino, první bod ale zůstal v Tuřanech
Pelhřimovským florbalistům není moc co vytknout. Makali, dřeli, soupeř byl ale šťastnější v koncovce. O osudu utkání rozhodla chyba necelé tři minuty před koncem. Sedmý gól pak přidal do prázdné Kolajta.
06.03.2020
Program víkendu: áčku začíná play-off, ženy můžou slavit titul
Elitní tým Spartaku se v Tuřanech pokusí překvapit velkého favorita a domů si přivézt alespoň jeden čtvrtfinálový bod. To ženám stačí porazit už jen druhou Světlou a obhajoba zlata je nemine.
1.Florbal Pelhřimov0
2.FBC Vikings Kopřivnice0
3.FBK Spartak Hluk0
4.S.K. P.E.M.A. Opava0
5.Florbal Svitavy0
6.FbK Horní Suchá0
7.TROOPERS0
8.1. MVIL Ostrava0
9.FBC Hranice0
10.Snipers Třebíč0
11.1. FBK Rožnov0
12.Aligators Klobouky0
Nejbližší utkání
Muži
19.09.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
Florbal Svitavy
03.10.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
1. MVIL Ostrava
24.10.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
S.K. P.E.M.A. Opava
Partneři