08.03.2020
autor: Martin Tkadlec

Troopers mají mečbol, Spartak podruhé nekousal

Druhý čtvrtfinálový zápas nebyl zdaleka tak povedený jako ten první. Hráči v zelených dresech ho měli od začátku jasně v rukou a v nich mají i mečbol. Za týden doma se tak budou muset Spartakovci hodně ohánět.

Druhý čtvrtfinálový duel začal z obou stran celkem opatrně. Více na míčku byli Spartakovci, ale žádnou pořádnou šanci si nevytvořili. Jejich snažení přeťalo vyloučení Šulce, které dokázali domácí borci potrestat. Z otočky se přesně do šibenice trefil Jeski. Po brance hráčům v zeleném narostla křídla a dál směle útočili, z čehož pramenilo druhé vyloučení Spartaku. I to dokázali Troopers díky Kolajtovi využít. Možnost ke snížení dostali modrožlutí v přesilovce, ale stal se pravý opak. Budík vystřelil z půlky hřiště a nachytal Kuchaře na švestkách. V té samé výhodě pak Blažek mířil jen do tyče. Do branky Melichara nezapadla ani další rána aktivního Fučíka a přišel čtvrtý trest. Budík našel krosem Knotka, který se trefil přesně nad nohu Kuchaře. A nebýt fantastického zákroku pelhřimovského brankáře, mohlo se hostům odcházet do šatny ještě hůř.

Ani začátek druhé periody nezastihnul Spartakovce v dobrém rozmaru. Hned v první minutě totiž Troopers udeřili popáté. Ránu Budíka dorazil Knotek. Domácí hráli v pohodě a hostům nedávali moc šancí se prosadit. Po hřišti doslova létali a modrožlutým docházel dech. Rozdílná šířka kádrů byla v ten okamžik hodně vidět. Náladu hostům zlepšila přesilovka, kterou na jejím konci využil Blažek. Místo tlaku přišlo ale další odskočení zelených. Knotek našel Budíka, který už věděl, kam s kulatým nesmyslem. Spektakulární akcí se prezentoval taky Pelhřimov. Přes celou pětku doputoval míček až na volného Vlacha, který neměl s prázdnou brankou problém. To Blažkovi v další tutovce nesnáze udělala. Jak se podobné situace řeší, ukázal s noblesou Budík, který ještě před druhou sirénou zkompletoval hattrick.

Třetí třetina začala nebezpečnou, leč nepřesnou střelou domácího Kolajty. Hráči v zeleném i nadále v klidu kombinovali a svůj náskok si hlídali. Chuť do hry jim rozhodně nechyběla, z čehož vznikaly další a další šance. Do příležitostí se dostával i Spartak. Jednu takovou zužitkoval Knězů, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Hráče Troopers to ale příliš nevykolejilo a dál vesele útočili. Třeba Kolajta byl vyloženě neukojený. A když už měl tutovku i Pelhřimov, Melichara zachránil na brankové čáře Muselík. Definitivní klid dodal svým spoluhráčům do víka mířící Suchomel. Jak tvrdé je play-off okusil taky vystřídavší Domanský, kterého rychle překonal Pavla. A aby to bylo z pohledu domácích dokonalé, přidali na cestu hostům i desátý kousek a zajistili si druhý bod v sérii. Spartakovci se tak za týden budou muset hodně ohánět, aby jejich putování neskončilo už ve čtvrtfinále.

Národní liga - východ, 2. čtvrtfinále
TROOPERS vs. Florbal Pelhřimov 10-3 (stav série 2-0)
- online
- video
- více o play-off najdete na stránkách Českého florbalu

Další články z této kategorie
03.10.2020
Nejde to ani doma, Spartak nestačil na ostravský MVIL
Kvůli výpadku zkraje třetí třetiny se pelhřimovští florbalisté druhého domácího vítězství nedočkali. Za zmínku nicméně stojí fantastická návštěva. Do haly si našlo cestu skoro 150 fanoušků.
26.09.2020
Aligátor o zuby nepřišel, Spartak dostal venku další lekci
Pelhřimovští florbalisté se výkonu z domácího zápasu ani nepřiblížili a kvůli tragické třetí třetině a hloupému pětiminutovému vyloučení Hendrycha mají zase týden o čem přemýšlet.
19.09.2020
Domanský má nulu, Spartak zničil Svitavy
Pelhřimovští florbalisté odčinili do puntíku úvodní blamáž z Kopřivnice a do tabulky NFL si připsali důležité tři body. Vychytanou nulou se navíc zaskvěl brankář Martin Domanský.
1.TROOPERS15
2.Aligators Klobouky12
3.FBC Vikings Kopřivnice10
4.FbK Horní Suchá8
5.FBK Spartak Hluk6
6.Florbal Svitavy6
7.1. MVIL Ostrava6
8.FBC Hranice5
9.Snipers Třebíč5
10.1. FBK Rožnov5
11.Florbal Pelhřimov3
12.S.K. P.E.M.A. Opava0
Nejbližší utkání
Muži
06.02.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
TROOPERS
20.02.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
FBC Vikings Kopřivnice
Partneři