07.01.2019
autor: Jan Koten

Turnovská mise splněna

Po sérii neúspěšných utkání před koncem roku vyjelo áčko do severočeského Turnova s jasným úkolem získat 3 body.

Užší hřiště v turnovské hale nedávala příliš šancí na kombinační florbal. Základem úspěchu mohl být pohyb, důraz i velké nasazení v osobních soubojích. Vstup do utkání měl Spartak tentokrát výborný a poměrně velkou aktivitou nepouštěl soupeře příliš do hry. Odměnou mu bylo dvoubrankové vedení. Od 14. minuty, ale opět sklouznul ke svému oblíbené stylu: „proč se pohybovat s míčkem, proč si nabíhat, proč být aktivní, proč nenahrávat se stoje, proč nebýt v souboji v souboji o míček první, ale dohrát ho, až když je prohraný jen za cenu faulu". Tato část zápasu vrátila Turnov do utkání a můžeme být rádi, že pouze snížil díky využité přesilovce, jíž předcházel faul právě po vypuštěném souboji o míček. Ihned po změně stran inkasuje Spartak i druhou branku. Přesto se ve druhé třetině vrátí zpět k aktivní hře a začíná pomalu přebírat otěže zápasu. Výbornými zákroky drží tým v brance Jakub Kuchař a Pelhřimov postupně navyšuje skóre. Obraz hry se nemění ani v závěrečné třetině, Spartak je více na míčku, má dobrý pohyb a zaslouženě vítězí.

 

TJ Turnov - Spartak Pelhřimov 2:7 - online
branky: 19. Vojtěch Hejduk, 21. Štěpán Matěcha - 8. Petr Poduška, 10. Václav Fučík, 34. Václav Fučík, 39. Václav Fučík, 44. Jan Knězů, 58. Václav Fučík, 59. Martin Blažek; rozhodčí: Jakub Vlček - Lukáš Žofka; vyloučení: 4:1; využití: 1:2; diváků: 58; zásahy brankářů: Jaroslav Švec 27 - Jakub Kuchař 18; po třetinách: 1:2, 1:2, 0:3;

Kaňkou tak zůstává neomluvitelný přístup některých hráčů po konci utkání k takové samozřejmosti, jako je protažení, stejně tak jako závěr první třetiny. Kladem v utkání určitě byla bojovnost, která zejména v soubojích na užším hřišti hodně bolela, dále střelecká produktivita, výkon brankáře a po většinu utkání i aktivita na míčku.

Do domácího utkání s Plzní je potřeba opět spadnou „z hrušky“ a jít úplně od začátku. Výhodu exprvoligového týmu, před kterým týmy mají respekt, jsme bohužel v první polovině sezóny vlastním přístupem úplně prohospodařili, nezbývá než si jej poctivým přístupem ke všemu (tréninky počínaje, přes přípravu na utkání až po poslední souboj v každém utkání) získat zpět.  

 

Národní liga 
výsledky 15. kola
tabulka po 15. kole

Další články z této kategorie
15.03.2019
Spartak je v semifinále Národní ligy
Až páté utkání rozhodlo o postupu Pelhřimova do semifinále Národní ligy. Před fantastickou diváckou kulisou předvedli hráči jeden z nejlepších výkonů sezóny.
11.03.2019
Dvě čtvrtfinálové série rozhodne až páté utkání
Víkendová utkání určily dva postupující do semifinále Národní ligy. Zbývající dvě série, včetně té Pelhřimova s Turnovem, jsou vyrovnaná 2:2. Rozhodnou tedy až pátá utkání.
04.03.2019
Vyrovnané čtvrtfinálové série
Všechny čtvrtfinálové série play off Národní ligy jsou po úvodním víkendu vyrovnané 1:1, což platí i v pro tu pelhřimovskou s Turnovem.
1.TJ Sokol Jaroměř54
2.ASK Orka Čelákovice41
3.Spartak Pelhřimov39
4.T.B.C. LUCERN Králův Dvůr38
5.FAT PIPE Traverza Mukařov37
6.TJ Turnov37
7.Panthers Praha33
8.Wizards DDM Praha 1032
9.Florbal TJ Kobylisy27
10.FBC Plzeň24
11.FBC DDM Kati Kadaň20
12.DDM SANEXCZ Děčín IV14
Nejbližší utkání
Partneři