07.01.2019
autor: Jan Koten

Turnovská mise splněna

Po sérii neúspěšných utkání před koncem roku vyjelo áčko do severočeského Turnova s jasným úkolem získat 3 body.

Užší hřiště v turnovské hale nedávala příliš šancí na kombinační florbal. Základem úspěchu mohl být pohyb, důraz i velké nasazení v osobních soubojích. Vstup do utkání měl Spartak tentokrát výborný a poměrně velkou aktivitou nepouštěl soupeře příliš do hry. Odměnou mu bylo dvoubrankové vedení. Od 14. minuty, ale opět sklouznul ke svému oblíbené stylu: „proč se pohybovat s míčkem, proč si nabíhat, proč být aktivní, proč nenahrávat se stoje, proč nebýt v souboji v souboji o míček první, ale dohrát ho, až když je prohraný jen za cenu faulu". Tato část zápasu vrátila Turnov do utkání a můžeme být rádi, že pouze snížil díky využité přesilovce, jíž předcházel faul právě po vypuštěném souboji o míček. Ihned po změně stran inkasuje Spartak i druhou branku. Přesto se ve druhé třetině vrátí zpět k aktivní hře a začíná pomalu přebírat otěže zápasu. Výbornými zákroky drží tým v brance Jakub Kuchař a Pelhřimov postupně navyšuje skóre. Obraz hry se nemění ani v závěrečné třetině, Spartak je více na míčku, má dobrý pohyb a zaslouženě vítězí.

 

TJ Turnov - Spartak Pelhřimov 2:7 - online
branky: 19. Vojtěch Hejduk, 21. Štěpán Matěcha - 8. Petr Poduška, 10. Václav Fučík, 34. Václav Fučík, 39. Václav Fučík, 44. Jan Knězů, 58. Václav Fučík, 59. Martin Blažek; rozhodčí: Jakub Vlček - Lukáš Žofka; vyloučení: 4:1; využití: 1:2; diváků: 58; zásahy brankářů: Jaroslav Švec 27 - Jakub Kuchař 18; po třetinách: 1:2, 1:2, 0:3;

Kaňkou tak zůstává neomluvitelný přístup některých hráčů po konci utkání k takové samozřejmosti, jako je protažení, stejně tak jako závěr první třetiny. Kladem v utkání určitě byla bojovnost, která zejména v soubojích na užším hřišti hodně bolela, dále střelecká produktivita, výkon brankáře a po většinu utkání i aktivita na míčku.

Do domácího utkání s Plzní je potřeba opět spadnou „z hrušky“ a jít úplně od začátku. Výhodu exprvoligového týmu, před kterým týmy mají respekt, jsme bohužel v první polovině sezóny vlastním přístupem úplně prohospodařili, nezbývá než si jej poctivým přístupem ke všemu (tréninky počínaje, přes přípravu na utkání až po poslední souboj v každém utkání) získat zpět.  

 

Národní liga 
výsledky 15. kola
tabulka po 15. kole

Další články z této kategorie
22.04.2019
Béčko se přiblížilo pátému místu
Dvě vítězství si připsalo mužské béčko v dohrávce turnaje Regionální ligy. Konečné páté místo je na dosah.
25.03.2019
Finálový sen končí
Rekordních 217 diváků sledovalo v Pelhřimově snahu florbalistů Spartaku zvrátit nepříznivý stav semifinálové série Národní ligy. Soupeř z Orky byl tentokrát lepší a po zásluze postupuje.
18.03.2019
Áčko je od finále stále tři výhry
Národní liga má za sebou úvodní semifinálový víkend. Orka i Jaroměř potvrzují postavení ze základní části a vedou ve svých sériích 2:0 na utkání.
1.TJ Sokol Jaroměř (POSTUP)54
2.ASK Orka Čelákovice41
3.Spartak Pelhřimov39
4.T.B.C. LUCERN Králův Dvůr38
5.FAT PIPE Traverza Mukařov37
6.TJ Turnov37
7.Panthers Praha33
8.Wizards DDM Praha 1032
9.Florbal TJ Kobylisy27
10.FBC Plzeň24
11.FBC DDM Kati Kadaň (SESTUP)20
12.DDM SANEXCZ Děčín IV (SESTUP)14
Nejbližší utkání
Partneři