07.01.2019
autor: Jan Koten

Turnovská mise splněna

Po sérii neúspěšných utkání před koncem roku vyjelo áčko do severočeského Turnova s jasným úkolem získat 3 body.

Užší hřiště v turnovské hale nedávala příliš šancí na kombinační florbal. Základem úspěchu mohl být pohyb, důraz i velké nasazení v osobních soubojích. Vstup do utkání měl Spartak tentokrát výborný a poměrně velkou aktivitou nepouštěl soupeře příliš do hry. Odměnou mu bylo dvoubrankové vedení. Od 14. minuty, ale opět sklouznul ke svému oblíbené stylu: „proč se pohybovat s míčkem, proč si nabíhat, proč být aktivní, proč nenahrávat se stoje, proč nebýt v souboji v souboji o míček první, ale dohrát ho, až když je prohraný jen za cenu faulu". Tato část zápasu vrátila Turnov do utkání a můžeme být rádi, že pouze snížil díky využité přesilovce, jíž předcházel faul právě po vypuštěném souboji o míček. Ihned po změně stran inkasuje Spartak i druhou branku. Přesto se ve druhé třetině vrátí zpět k aktivní hře a začíná pomalu přebírat otěže zápasu. Výbornými zákroky drží tým v brance Jakub Kuchař a Pelhřimov postupně navyšuje skóre. Obraz hry se nemění ani v závěrečné třetině, Spartak je více na míčku, má dobrý pohyb a zaslouženě vítězí.

 

TJ Turnov - Spartak Pelhřimov 2:7 - online
branky: 19. Vojtěch Hejduk, 21. Štěpán Matěcha - 8. Petr Poduška, 10. Václav Fučík, 34. Václav Fučík, 39. Václav Fučík, 44. Jan Knězů, 58. Václav Fučík, 59. Martin Blažek; rozhodčí: Jakub Vlček - Lukáš Žofka; vyloučení: 4:1; využití: 1:2; diváků: 58; zásahy brankářů: Jaroslav Švec 27 - Jakub Kuchař 18; po třetinách: 1:2, 1:2, 0:3;

Kaňkou tak zůstává neomluvitelný přístup některých hráčů po konci utkání k takové samozřejmosti, jako je protažení, stejně tak jako závěr první třetiny. Kladem v utkání určitě byla bojovnost, která zejména v soubojích na užším hřišti hodně bolela, dále střelecká produktivita, výkon brankáře a po většinu utkání i aktivita na míčku.

Do domácího utkání s Plzní je potřeba opět spadnou „z hrušky“ a jít úplně od začátku. Výhodu exprvoligového týmu, před kterým týmy mají respekt, jsme bohužel v první polovině sezóny vlastním přístupem úplně prohospodařili, nezbývá než si jej poctivým přístupem ke všemu (tréninky počínaje, přes přípravu na utkání až po poslední souboj v každém utkání) získat zpět.  

 

Národní liga 
výsledky 15. kola
tabulka po 15. kole

Další články z této kategorie
12.06.2024
Trenérské týmy pro sezónu 2024/2025
Přípravy na novou ligovou sezónu jsou v plném proudu. My vám nyní přinášíme přehled osob, které budou mít na starost jednotlivé týmy v nadcházející sezóně. Součástí článku jsou také odkazy na dny a časy tréninků.
01.05.2024
Béčko ukončilo sezónu jako mistr
Mužská záloha jela do Tábora v pozici, že ji stačí jedno vítězství, aby se stala mistrem Regionální ligy Vysočina a Jižní Čechy. Tento cíl béčko splnilo a jako třešničku vyhrálo i čtvrté utkání v nadstavbě.
23.04.2024
Shrnutí předposledního ligového víkendu
Konec sezóny klepe na dveře. Junioři byli na posledním turnaji stoprocentní stejně jako doma béčko. Ženy si z Tábora odvezly jednu výhru a konečné čtvrté místo.
1.Florbal Pelhřimov0
2.SK Jihlava0
3.Sokol ED Havlíčkův Brod0
4.Sklo Bohemia Světlá n/S.0
5.Florbal Jindřichův Hradec0
6.TJ Hodonice0
7.Hornets Brno0
8.Aligators0
9.FBC Kutná Hora0
10.FBC Slavkov0
11.FTC Vysoké Mýto0
12.FBC Letohrad0
Nejbližší utkání
Partneři