10.10.2020
autor: Martin Tkadlec

V derby chyběla branka, Spartak na Třebíč nestačil

Po dalším nevydařeném zápase se slova hledají těžko. Snahu Spartakovcům upřít nicméně nelze. Když ale nezlepší výrazně koncovku, budou body sbírat jen těžko. Dvoutýdenní pauza by teď mohla přijít vhod.

Bez diváků a celkem opatrně začal na horké třebíčské půdě souboj o krále Vysočiny. Nikdo nechtěl rychle umazávat manko a podle toho úvod vypadal. Více na míčku byli Spartakovci, kteří si vytvořili i první velkou šanci. Fučík ale na Kohúta nevyzrál. S přibývajícím časem se začali osmělovat taky domácí florbalisté, ale nic kloudného nevymysleli. Stejně se vedlo i Zajíčkovi na druhé straně, který v sólu přestřelil. Stejným směrem zamířil taky Švrkala. Otěže zápasu v půlce třetiny převzali Snipeři a Spartakovce začali točit na kolotoči. Ten dokázal zastavit Domanský, ale jen na chvilku. Na další zmatek v obraně už byl krátký, z trojky ho mezi nohy propálil Dlabač. Vyrovnat mohli modrožlutí z přesilovky, ale zahráli ji tradičně špatně. Navíc mohli být rádi, že z brejku nedostali druhý gól. Ten ale do přestávky přece jen dostali, když se se štěstím prosadil Žák.

Druhá perioda začala celkem svižně. Do útoku se více tlačili domácí, ale naráželi jen na dobře organizovaný val Spartaku. Když náhodou povolil, Domanský si věděl rady. Zpět do zápasu mohl vrátit hráče z města rekordů Poduška, ale nemířil přesně. Jemu, ani zbytku týmu chuť rozhodně nechyběla a ještě více je nakoplo ubráněné oslabení. Několik zajímavých šancí ale v síti neskončilo. Nutno přiznat, že více ze hry měli stále Snipeři, kteří hráli, co potřebovali. Z brejku navíc navýšil jejich vedení Halama, kterého krásným výhozem našel gólman Kohút. Hráčům Spartaku následně nevyšla ani druhá početní výhoda a při tutovce Třebíče mohli být rádi, že se stav zase nepohnul. Naději na slušný výsledek oživil ještě do přestávky Zajíček, který při nájezdu dokonale vymíchal Kohúta. Čtvrtý gól domácích už přišel naštěstí po siréně.

Taky úvod třetí třetiny ukázal, že půjde o tuhý boj až do samého konce. S míčkem více operovali hosté a domácí vyčkávali, co se bude dít. Jako blesk z čistého nebe přišlo Kutílkovo snížení, který míček doslova dotlačil za brankovou čáru. Hráči Spartaku ožili a na hřišti jich bylo v ten moment plno. Hlídat si nicméně museli taky zadní vrátka, protože Snipeři čekali na jakoukoliv chybu. Na zběsilé útočení ale neměli myšlenky, na jejich svatyni se valil jeden útok za druhým. Ze sevření pomohla domácím až přesilovka, se kterou si ale vůbec neporadili. Čas se modrožlutým krátil a každý souboj bolel víc a víc. Vyrovnat mohl z úniku Vlach, ale trefil jen masku třebíčského fantoma. Kýženého gólu se hosté nedočkali ani při hře bez brankáře. Dvě vteřiny před koncem totiž Zajíček v tutovce napálil jen hrdinu utkání, gólmana Kohúta.

Národní liga - východ, 5. kolo
Snipers Třebíč - Florbal Pelhřimov 3-2
- online, video
- více o lize najdete na stránkách Českého florbalu

Další články z této kategorie
10.10.2021
Dřina přišla vniveč, Spartak se vrátil z Hluku s prázdnou
Gólově bláznivé utkání mohl do prodloužení poslat šikula Zajíček. Jeho nájezd ale ke smůle hostí skončil pouze na tyčce.
02.10.2021
Zase ta koncovka, áčko padlo doma s MVILem
Po první třetině to vypadalo na poklidnou jízdu. Pak se ale brankostroj Pelhřimova zaseknul a do konce zápasu nerozjel. Hráči Spartaku si tak připsali druhou prohru v řadě.
25.09.2021
Vítězná série skončila, Spartak prohrál v Kopřivnici
Po slušné první třetině přišel útlum, ze kterého se florbalisté Pelhřimova po zbytek zápasu nedostali. Vikingy navíc podržel skvěle chytající Strakoš.
1.1. FBK Sršni Rožnov14
2.FBK Spartak Hluk12
3.TROOPERS12
4.1.MVIL Ostrava12
5.Snipers Třebíč11
6.FBC Hranice9
7.Florbal Pelhřimov8
8.FBC Vikings Kopřivnice8
9.S.K. P.E.M.A. Opava8
10.Aligators Klobouky6
11.FbK Horní Suchá4
12.Florbal Svitavy1
Nejbližší utkání
Muži
23.10.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
FbK Horní Suchá
06.11.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
TROOPERS
20.11.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
1. FBK Sršni Rožnov
Partneři