15.09.2023
autor: Neznámý uživatel

V sobotu doma s Pískem

První domácí ligové utkání odehraje v sobotu od 19:00 hod pelhřimovský Spartak. Soupeřem mu bude nováček třetí nejvyšší celostátní soutěže, FBC Písek.

Vstup do ligové sezóny neměl ani jeden ze soupeřů ideální. Pelhřimov prohrál 4:7 v Králově Dvoře, Písek doma nestačil na pražské Panthers, kterým podlehl 2:8. Oba týmy se tak v sobotu v Pelhřimově utkají o zisk svých premiérových bodů v letošním ročníku Národní ligy. 

Florbalový oddíl FBC Písek byl založen v roce 2003. V Písku působil ještě druhý oddíl, který spadal pod tamní Sokol. V roce 2008 se oba oddíly sloučily právě pod Sokol, aby z něj o deset let později vystoupily, a tak vznikl Floorball Club Písek (FbC Písek). Oddíl má kompletní mládežnickou strukturu a stejně jako Pelhřimov se věnuje i dívčí složce. Mládežnické týmy se pravidelně potkávají na květnovém turnaji v Milevsku. V mužských soutěžích dojde v sobotu vůbec poprvé v historii na ligový střet mužských A-týmů. 

V době, kdy písecký klub vznikl, Pelhřimov už hrál celostátní soutěže (2. ligu, následně 10 let první ligu). Písek hrál hodně dlouho jen regionální soutěže, kde se potkával s pelhřimovským Béčkem. Následně se Písku podařilo postoupit do celostátní Divize, ze které loni postoupil až do Národní ligy. A výsledkem přeřazení Pelhřimova do západní skupiny je „splacen“ jeden z mála dluhů regionální florbalové historie. Podobně je na tom Pelhřimov i s Milevskem, kde se ligová premiéra odehraje v neděli 24. září. Dosavadní vzájemná bilance s Pískem tak čítá sice jen přátelská utkání, ale jejich počet je úctyhodných 18 vzájemných měření sil. Nejvíce z nich na Memoriálu Petra Adlera ve Strakonicích, kam Pelhřimov i Písek pravidelně již mnoho sezón jezdí. Bilance 18 utkání (11 výher Spartaku, 7 výher Písku při skóre 65:41). 

Sobota 16. září 19:00 Spartak Pelhřimov – FbC Písek - online 2. kolo Národní ligy, skupina západ 

Sezóna začíná i dorostenkám

V neděli dorostenky odcestují na svůj první turnaj sezóny do Světlé nad Sázavou. Pelhřimačky se utkají s SK Jihlava a druhé utkání odehrají proti FbC Písek. 

Neděle 17. září 11:00 Spartak Pelhřimov vs. BELO SK Jihlava - on-line 1. kolo 1. ligy dorostenek
Neděle 17. září 14:00 Spartak Pelhřimov vs. FbC Písek - on-line 1. kolo 1. ligy dorostenek

Rozhýbejme Pelhřimov aneb Volný čas není nuda

Přehlídka oganizací pracujících s dětmi a mládeží, které nabízí volnočasové a vzdělávací aktivity či informace na Pelhřimovsku. 

Prostřednictvím plnění úkolů u jednotlivých stanovišť organizací návštěvníci získávají zajímavé informace o volnočasových aktivitách, vyzkouší si konkrétní činnosti a čeká je i odměna za účast. Tato akce je spojena se zakončením letních prázdnin. Přijďte se dozvědět o možnostech trávení volného času v novém školním roce!

Navštívit tuto akci i nás můžete zítra v sobotu od 9:00 - 13:00

Akce je pořádána Hodinou H, více info ZDE

 

Další články z této kategorie
25.09.2023
Áčku se venku nevedlo
O víkendu odehrálo před měsíční pauzou další turnaj Béčko a odvezlo si čtyři body za výhru a prohru po samostatných nájezdech. Áčko doplatilo na neproměňování gólových šancí a Milevsko si díky tomu připsalo první výhru v sezóně.
20.09.2023
Áčko i Béčko do boje
O dalším herním víkendu se o body ve Žďáru nad Sázavou popere mužská záloha. Áčko čeká další nováček Národní ligy FBC DOŠWICH MILEVSKO.
19.09.2023
Pelhřimovská hala letos ještě nepoznala porážku
Po pohárové výhře nad Benešovem, 100% domácím turnaji Béčka, si Áčko přidalo čtvrtou výhru v domácí hale v řadě a to proti nováčkovi Národní ligy. O víkendu začala sezóna dorostenkám prvním turnajem ve Světlé nad Sázavou.
1.Panthers Praha12
2.FBŠ SLAVIA Plzeň9
3.Florbal Pelhřimov6
4.T.B.C. Králův Dvůr6
5.TROOPERS6
6.FBK Atlas Blansko6
7.Florbal Náchod6
8.FBC Došwich Milevsko3
9.FbC Písek3
10.Florbal TJ Kobylisy3
11.TJ Sokol Jaroměř3
12.SK Florbal Benešov0
Nejbližší utkání
Muži
08.10.
18:00
Panthers Praha
VS
Florbal Pelhřimov
15.10.
18:00
Florbal TJ Kobylisy
VS
Florbal Pelhřimov
21.10.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
SK Florbal Benešov
Partneři