15.09.2023
autor: Neznámý uživatel

V sobotu doma s Pískem

První domácí ligové utkání odehraje v sobotu od 19:00 hod pelhřimovský Spartak. Soupeřem mu bude nováček třetí nejvyšší celostátní soutěže, FBC Písek.

Vstup do ligové sezóny neměl ani jeden ze soupeřů ideální. Pelhřimov prohrál 4:7 v Králově Dvoře, Písek doma nestačil na pražské Panthers, kterým podlehl 2:8. Oba týmy se tak v sobotu v Pelhřimově utkají o zisk svých premiérových bodů v letošním ročníku Národní ligy. 

Florbalový oddíl FBC Písek byl založen v roce 2003. V Písku působil ještě druhý oddíl, který spadal pod tamní Sokol. V roce 2008 se oba oddíly sloučily právě pod Sokol, aby z něj o deset let později vystoupily, a tak vznikl Floorball Club Písek (FbC Písek). Oddíl má kompletní mládežnickou strukturu a stejně jako Pelhřimov se věnuje i dívčí složce. Mládežnické týmy se pravidelně potkávají na květnovém turnaji v Milevsku. V mužských soutěžích dojde v sobotu vůbec poprvé v historii na ligový střet mužských A-týmů. 

V době, kdy písecký klub vznikl, Pelhřimov už hrál celostátní soutěže (2. ligu, následně 10 let první ligu). Písek hrál hodně dlouho jen regionální soutěže, kde se potkával s pelhřimovským Béčkem. Následně se Písku podařilo postoupit do celostátní Divize, ze které loni postoupil až do Národní ligy. A výsledkem přeřazení Pelhřimova do západní skupiny je „splacen“ jeden z mála dluhů regionální florbalové historie. Podobně je na tom Pelhřimov i s Milevskem, kde se ligová premiéra odehraje v neděli 24. září. Dosavadní vzájemná bilance s Pískem tak čítá sice jen přátelská utkání, ale jejich počet je úctyhodných 18 vzájemných měření sil. Nejvíce z nich na Memoriálu Petra Adlera ve Strakonicích, kam Pelhřimov i Písek pravidelně již mnoho sezón jezdí. Bilance 18 utkání (11 výher Spartaku, 7 výher Písku při skóre 65:41). 

Sobota 16. září 19:00 Spartak Pelhřimov – FbC Písek - online 2. kolo Národní ligy, skupina západ 

Sezóna začíná i dorostenkám

V neděli dorostenky odcestují na svůj první turnaj sezóny do Světlé nad Sázavou. Pelhřimačky se utkají s SK Jihlava a druhé utkání odehrají proti FbC Písek. 

Neděle 17. září 11:00 Spartak Pelhřimov vs. BELO SK Jihlava - on-line 1. kolo 1. ligy dorostenek
Neděle 17. září 14:00 Spartak Pelhřimov vs. FbC Písek - on-line 1. kolo 1. ligy dorostenek

Rozhýbejme Pelhřimov aneb Volný čas není nuda

Přehlídka oganizací pracujících s dětmi a mládeží, které nabízí volnočasové a vzdělávací aktivity či informace na Pelhřimovsku. 

Prostřednictvím plnění úkolů u jednotlivých stanovišť organizací návštěvníci získávají zajímavé informace o volnočasových aktivitách, vyzkouší si konkrétní činnosti a čeká je i odměna za účast. Tato akce je spojena se zakončením letních prázdnin. Přijďte se dozvědět o možnostech trávení volného času v novém školním roce!

Navštívit tuto akci i nás můžete zítra v sobotu od 9:00 - 13:00

Akce je pořádána Hodinou H, více info ZDE

 

Další články z této kategorie
01.05.2024
Béčko ukončilo sezónu jako mistr
Mužská záloha jela do Tábora v pozici, že ji stačí jedno vítězství, aby se stala mistrem Regionální ligy Vysočina a Jižní Čechy. Tento cíl béčko splnilo a jako třešničku vyhrálo i čtvrté utkání v nadstavbě.
23.04.2024
Shrnutí předposledního ligového víkendu
Konec sezóny klepe na dveře. Junioři byli na posledním turnaji stoprocentní stejně jako doma béčko. Ženy si z Tábora odvezly jednu výhru a konečné čtvrté místo.
18.04.2024
Blížíme se do finále…
Před námi je předposlední herní víkend. Po víkendu končí ligová sezóna jak ženám a juniorům, tak i mladším žákům a přípravkám. Béčko doma začíná nadstavbu! Sezóna se nám sice blíží ke konci, ale tréninky dál pokračují dle členské.
1.Florbal Pelhřimov0
2.SK Jihlava0
3.Sokol ED Havlíčkův Brod0
4.Sklo Bohemia Světlá n/S.0
5.Florbal Jindřichův Hradec0
6.Florbal Znojmo B0
7.Hornets Brno0
8.Aligators0
9.FBC Kutná Hora0
10.FBC Slavkov0
11.FTC Vysoké Mýto0
12.FBC Letohrad0
Nejbližší utkání
Partneři