26.10.2019
autor: Martin Tkadlec

Venkovní krize! Spartak nevyzrál ani na Letku

Pelhřimovští florbalisté se v Ostravě snažili, dřeli, ale zradila je zase mizerná koncovka. Domácím navíc bravurně zachytal gólman Roman Fučík.

Pro hosty začalo utkání v ostravské hale Sareza nejhůř, jak mohlo. Hned ve 3. minutě poslal Blana ze středu míček na Radošovského a ten vymetl všechny pavučiny v brance Kuchaře. Byl to ale pelhřimovský brankář, který si následně připsal několik parádních zákroků a zabránil tak nárůstu skóre na straně Letky. V půlce třetiny se osmělili také Spartakovci, Knězů, Vlach ani Zrzavý však recept na výborně chytajícího Fučíka nenašli. Ke konci periody se hra trošku zklidnila a nic na tom nezměnila ani střela Ješátka.

Druhou třetinu začali náporem borci z města rekordů, s nebezpečnou ránou Blažka si ale Fučík věděl rady. Na domácím mágovi si následně vylámal zuby taky Zrzavý, a to hned dvakrát. Pak to ale přišlo. Hráči Letky šli v rychlém sledu do tří a modrožlutí během minuty a půl vývoj utkání otočili. Nejprve se trefil po pasu Blažka Fučík a hned po něm Běhounek. Ten měl po spektakulárním pasu Podušky snadný úkol. Hra se následně přelévala ze strany na stranu a jen díky oběma gólmanům se skóre neměnilo. Ke konci třetiny se ale aktivní domácí dočkali přece jen vyrovnání, přesně zamířil Hubl.

Více hladoví přišli z šatny hosté, jejich tlak nicméně zastavilo vyloučení Zrzavého za sekání. To domácí nepotrestali, ale litovat nemuseli. Zrzavý se totiž ještě nestačil ani rozkoukat a po gólu Kahánka smutně zamířil na střídačku. Spartakovci už měli ale venkovních nezdarů dost a zle dotírali na Fučíka. Ten byl ale ten večer takřka bezchybný. O nic horší nebyl Kuchař na druhé straně, který taky doslova začaroval svou branku. Závěrečný tlak Pelhřimova překazilo sporné vyloučení Hendrycha, který za sekání vyfasoval pětiminutový trest. Spartakovcům už na vyrovnání nezbyly síly a domů se tak vrací opět s prázdnou. Vzhledem k vývoji utkání si ale minimálně bod zasloužili.

Národní liga - východ, 7. kolo
FBC Letka - Florbal Pelhřimov 3-2
- online
- více o lize najdete na stránkách Českého florbalu

Další články z této kategorie
07.12.2019
Domácí tvrz padla, Spartak nestačil na Suchou
Pelhřimovští florbalisté letos doma prohráli vůbec poprvé, a to po dlouhých šesti zápasech. Na hráče z polského pomezí nestačili ani ve druhém vzájemném zápase sezony.
04.12.2019
Víkend: doma hraje áčko a dorostenky
Dva těžké zápasy čekají v nedaleké Žirovnici ženy, které budou chtít natáhnout svou vítěznou sérii. O stejný počin půjde doma áčku. Pozadu nebudou chtít zůstat v neděli ani dorostenky.
03.12.2019
Sumář víkendu: dorostenci v lize stále dominují
Mužská záloha, prošpikovaná mladíky z áčka, v Bystřici opět zaváhala. Po vydřené výhře nad domácím týmem se rozešla smírně s béčkem Žďáru. Nejmenší potěr si užil turnaj v Pelhřimově.
1.TROOPERS37
2.FBC Hranice26
3.FBC Letka25
4.FBK Spartak Hluk20
5.FbK Horní Suchá19
6.Florbal Pelhřimov18
7.Aligators Klobouky18
8.FBC Vikings Kopřivnice16
9.Florbal Svitavy16
10.S.K. P.E.M.A. Opava15
11.1. MVIL Ostrava12
12.Snipers Třebíč9
Nejbližší utkání
Muži
21.12.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
Aligators Klobouky
25.01.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
FBC Letka
08.02.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
FBK Spartak Hluk
29.02.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
TROOPERS
Partneři