26.10.2019
autor: Martin Tkadlec

Venkovní krize! Spartak nevyzrál ani na Letku

Pelhřimovští florbalisté se v Ostravě snažili, dřeli, ale zradila je zase mizerná koncovka. Domácím navíc bravurně zachytal gólman Roman Fučík.

Pro hosty začalo utkání v ostravské hale Sareza nejhůř, jak mohlo. Hned ve 3. minutě poslal Blana ze středu míček na Radošovského a ten vymetl všechny pavučiny v brance Kuchaře. Byl to ale pelhřimovský brankář, který si následně připsal několik parádních zákroků a zabránil tak nárůstu skóre na straně Letky. V půlce třetiny se osmělili také Spartakovci, Knězů, Vlach ani Zrzavý však recept na výborně chytajícího Fučíka nenašli. Ke konci periody se hra trošku zklidnila a nic na tom nezměnila ani střela Ješátka.

Druhou třetinu začali náporem borci z města rekordů, s nebezpečnou ránou Blažka si ale Fučík věděl rady. Na domácím mágovi si následně vylámal zuby taky Zrzavý, a to hned dvakrát. Pak to ale přišlo. Hráči Letky šli v rychlém sledu do tří a modrožlutí během minuty a půl vývoj utkání otočili. Nejprve se trefil po pasu Blažka Fučík a hned po něm Běhounek. Ten měl po spektakulárním pasu Podušky snadný úkol. Hra se následně přelévala ze strany na stranu a jen díky oběma gólmanům se skóre neměnilo. Ke konci třetiny se ale aktivní domácí dočkali přece jen vyrovnání, přesně zamířil Hubl.

Více hladoví přišli z šatny hosté, jejich tlak nicméně zastavilo vyloučení Zrzavého za sekání. To domácí nepotrestali, ale litovat nemuseli. Zrzavý se totiž ještě nestačil ani rozkoukat a po gólu Kahánka smutně zamířil na střídačku. Spartakovci už měli ale venkovních nezdarů dost a zle dotírali na Fučíka. Ten byl ale ten večer takřka bezchybný. O nic horší nebyl Kuchař na druhé straně, který taky doslova začaroval svou branku. Závěrečný tlak Pelhřimova překazilo sporné vyloučení Hendrycha, který za sekání vyfasoval pětiminutový trest. Spartakovcům už na vyrovnání nezbyly síly a domů se tak vrací opět s prázdnou. Vzhledem k vývoji utkání si ale minimálně bod zasloužili.

Národní liga - východ, 7. kolo
FBC Letka - Florbal Pelhřimov 3-2
- online
- více o lize najdete na stránkách Českého florbalu

Další články z této kategorie
08.03.2020
Troopers mají mečbol, Spartak podruhé nekousal
Druhý čtvrtfinálový zápas nebyl zdaleka tak povedený jako ten první. Hráči v zelených dresech ho měli od začátku jasně v rukou a v nich mají i mečbol. Za týden doma se tak budou muset Spartakovci hodně ohánět.
07.03.2020
Spartak nedal kůži lacino, první bod ale zůstal v Tuřanech
Pelhřimovským florbalistům není moc co vytknout. Makali, dřeli, soupeř byl ale šťastnější v koncovce. O osudu utkání rozhodla chyba necelé tři minuty před koncem. Sedmý gól pak přidal do prázdné Kolajta.
06.03.2020
Program víkendu: áčku začíná play-off, ženy můžou slavit titul
Elitní tým Spartaku se v Tuřanech pokusí překvapit velkého favorita a domů si přivézt alespoň jeden čtvrtfinálový bod. To ženám stačí porazit už jen druhou Světlou a obhajoba zlata je nemine.
1.Florbal Pelhřimov0
2.FBC Vikings Kopřivnice0
3.FBK Spartak Hluk0
4.S.K. P.E.M.A. Opava0
5.Florbal Svitavy0
6.FbK Horní Suchá0
7.TROOPERS0
8.1. MVIL Ostrava0
9.FBC Hranice0
10.Snipers Třebíč0
11.1. FBK Rožnov0
12.Aligators Klobouky0
Nejbližší utkání
Muži
19.09.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
Florbal Svitavy
03.10.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
1. MVIL Ostrava
24.10.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
S.K. P.E.M.A. Opava
Partneři