15.10.2019
autor: Martin Tkadlec

Venku to nejde, áčko schytalo debakl

Nula v kolonce bodů za tři venkovní zápasy. Takhle chmurnou bilancí se "pyšní" pelhřimovští florbalisté a trenéra Zajíčka to nenechává chladným.

Zápas ve sportovní hale v Křenovicích začali aktivněji domácí, kteří šli hned v 6. minutě do vedení zásluhou Gremmela. Pod taktovkou aligátorů se nesla celá první třetina, na jejímž konci navýšil vedení svého týmu Jedlička.

Na začátku druhé třetiny Spartakovci soupeře mírně zatlačili, čehož po hrubce v domácí obraně využil ke snížení Běhounek. Touto trefou ale hostům prach nadobro uschnul a aligátoři tak opět pohodlně odskočili na dvoubrankový rozdíl - trefil se Fila.

Doslova hororová třetí perioda začala vyloučením pelhřimovského Ješátka, které ale domácí ještě nepotrestali. Čtvrtý gól z hole Krále už ale Spartakovce nadobro zlomil, z čehož pramenily další čtyři branky v jejich svatyni. Postupně se mezi střelce zapsal znovu Král, bleskově po něm pak Fila se Zbořilem a potupu dovršil Gregr. Zbytek třetiny už byl pro oba týmy pouze formalitou.

Kvůli mizerné koncovce a "výletnímu" tempu prohráli florbalisté z města rekordů už třetí venkovní zápas v řadě, což značně rozlítilo trenéra Zajíčka. "Soupeř nás přehrál ve všech řadách. S tímto přístupem se uspět nedá, o čemž si budeme muset důrazně promluvit," řekl. Času moc není, už v sobotu čeká modrožluté regionální derby proti Třebíči. Naštěstí doma, kde to šlape (zatím) na jedničku.

- více o Národní lize - východ najdete na stránkách Českého florbalu

Další články z této kategorie
08.03.2020
Troopers mají mečbol, Spartak podruhé nekousal
Druhý čtvrtfinálový zápas nebyl zdaleka tak povedený jako ten první. Hráči v zelených dresech ho měli od začátku jasně v rukou a v nich mají i mečbol. Za týden doma se tak budou muset Spartakovci hodně ohánět.
07.03.2020
Spartak nedal kůži lacino, první bod ale zůstal v Tuřanech
Pelhřimovským florbalistům není moc co vytknout. Makali, dřeli, soupeř byl ale šťastnější v koncovce. O osudu utkání rozhodla chyba necelé tři minuty před koncem. Sedmý gól pak přidal do prázdné Kolajta.
06.03.2020
Program víkendu: áčku začíná play-off, ženy můžou slavit titul
Elitní tým Spartaku se v Tuřanech pokusí překvapit velkého favorita a domů si přivézt alespoň jeden čtvrtfinálový bod. To ženám stačí porazit už jen druhou Světlou a obhajoba zlata je nemine.
1.Florbal Pelhřimov0
2.FBC Vikings Kopřivnice0
3.FBK Spartak Hluk0
4.S.K. P.E.M.A. Opava0
5.Florbal Svitavy0
6.FbK Horní Suchá0
7.TROOPERS0
8.1. MVIL Ostrava0
9.FBC Hranice0
10.Snipers Třebíč0
11.1. FBK Rožnov0
12.Aligators Klobouky0
Nejbližší utkání
Muži
19.09.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
Florbal Svitavy
03.10.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
1. MVIL Ostrava
24.10.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
S.K. P.E.M.A. Opava
Partneři