15.10.2019
autor: Martin Tkadlec

Venku to nejde, áčko schytalo debakl

Nula v kolonce bodů za tři venkovní zápasy. Takhle chmurnou bilancí se "pyšní" pelhřimovští florbalisté a trenéra Zajíčka to nenechává chladným.

Zápas ve sportovní hale v Křenovicích začali aktivněji domácí, kteří šli hned v 6. minutě do vedení zásluhou Gremmela. Pod taktovkou aligátorů se nesla celá první třetina, na jejímž konci navýšil vedení svého týmu Jedlička.

Na začátku druhé třetiny Spartakovci soupeře mírně zatlačili, čehož po hrubce v domácí obraně využil ke snížení Běhounek. Touto trefou ale hostům prach nadobro uschnul a aligátoři tak opět pohodlně odskočili na dvoubrankový rozdíl - trefil se Fila.

Doslova hororová třetí perioda začala vyloučením pelhřimovského Ješátka, které ale domácí ještě nepotrestali. Čtvrtý gól z hole Krále už ale Spartakovce nadobro zlomil, z čehož pramenily další čtyři branky v jejich svatyni. Postupně se mezi střelce zapsal znovu Král, bleskově po něm pak Fila se Zbořilem a potupu dovršil Gregr. Zbytek třetiny už byl pro oba týmy pouze formalitou.

Kvůli mizerné koncovce a "výletnímu" tempu prohráli florbalisté z města rekordů už třetí venkovní zápas v řadě, což značně rozlítilo trenéra Zajíčka. "Soupeř nás přehrál ve všech řadách. S tímto přístupem se uspět nedá, o čemž si budeme muset důrazně promluvit," řekl. Času moc není, už v sobotu čeká modrožluté regionální derby proti Třebíči. Naštěstí doma, kde to šlape (zatím) na jedničku.

- více o Národní lize - východ najdete na stránkách Českého florbalu

Další články z této kategorie
18.11.2019
Béčko ztratilo sedm bodů
Netradičně tři utkání v jednom dni mělo na programu béčko Spartaku v Regionální lize. Prohra s lídrem soutěže a dvě remízy s týmy ze spodních pater tabulky nelze hodnotit jinak než jako neúspěch.
16.11.2019
Spartak doma šlape, Hranice padly v prodloužení
Pelhřimovští florbalisté dohnali třígólové manko, aby následně dostali další dvě branky. Na snížení Kociána pak dokázal navázat Brothánek a v prodloužení rozhodnul o bodu navíc Fučík.
15.11.2019
Víkend: doma hrají ženy a áčko
Do boje vyrazí v sobotu hned čtyři družstva Spartaku. Béčko čekají v Třešti netradičně tři zápasy, se stejnou porcí se budou muset popasovat ve Světlé i dorostenky. Na nedělní svátek se nehraje.
1.TROOPERS30
2.FBC Hranice26
3.FBC Letka19
4.FbK Horní Suchá16
5.Florbal Pelhřimov15
6.FBK Spartak Hluk15
7.Florbal Svitavy13
8.S.K. P.E.M.A. Opava12
9.FBC Vikings Kopřivnice10
10.Aligators Klobouky10
11.Snipers Třebíč8
12.1. MVIL Ostrava6
Nejbližší utkání
Muži
23.11.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
FBC Vikings Kopřivnice
07.12.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
FbK Horní Suchá
21.12.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
Aligators Klobouky
Partneři