15.10.2019
autor: Martin Tkadlec

Venku to nejde, áčko schytalo debakl

Nula v kolonce bodů za tři venkovní zápasy. Takhle chmurnou bilancí se "pyšní" pelhřimovští florbalisté a trenéra Zajíčka to nenechává chladným.

Zápas ve sportovní hale v Křenovicích začali aktivněji domácí, kteří šli hned v 6. minutě do vedení zásluhou Gremmela. Pod taktovkou aligátorů se nesla celá první třetina, na jejímž konci navýšil vedení svého týmu Jedlička.

Na začátku druhé třetiny Spartakovci soupeře mírně zatlačili, čehož po hrubce v domácí obraně využil ke snížení Běhounek. Touto trefou ale hostům prach nadobro uschnul a aligátoři tak opět pohodlně odskočili na dvoubrankový rozdíl - trefil se Fila.

Doslova hororová třetí perioda začala vyloučením pelhřimovského Ješátka, které ale domácí ještě nepotrestali. Čtvrtý gól z hole Krále už ale Spartakovce nadobro zlomil, z čehož pramenily další čtyři branky v jejich svatyni. Postupně se mezi střelce zapsal znovu Král, bleskově po něm pak Fila se Zbořilem a potupu dovršil Gregr. Zbytek třetiny už byl pro oba týmy pouze formalitou.

Kvůli mizerné koncovce a "výletnímu" tempu prohráli florbalisté z města rekordů už třetí venkovní zápas v řadě, což značně rozlítilo trenéra Zajíčka. "Soupeř nás přehrál ve všech řadách. S tímto přístupem se uspět nedá, o čemž si budeme muset důrazně promluvit," řekl. Času moc není, už v sobotu čeká modrožluté regionální derby proti Třebíči. Naštěstí doma, kde to šlape (zatím) na jedničku.

- více o Národní lize - východ najdete na stránkách Českého florbalu

Další články z této kategorie
21.02.2020
Program víkendu: áčko hraje v Kopřivnici, dorostenky vyzvou doma reprezentaci
Zápas proti Vikingům bude pro áčko nesmírně důležitý. Pokud ho zvládne, boje v play-off ho zřejmě neminou. Ani nezdar však nemusí znamenat konec, tabulka je zamotaná a rozhodovat bude každý bod.
19.02.2020
Sumář víkendu: kanárci v mladších zářili, dařilo se i přípravce
Vůbec se naopak nevedlo áčku v Hranicích, kde prohrálo vysoko 4-9. I přes nezdar mají Spartakovci postup do play-off stále ve svých rukou. Zřejmě jim k tomu bude stačit jediná výhra ze dvou posledních zápasů.
15.02.2020
Spartak v Hranicích bojoval, přesto odjel s prázdnou
Je to škoda, Spartakovci odehráli na Moravě dobrý zápas, nicméně doplatili na slabší koncovku. Věšet hlavy ale není třeba, k mání je ještě šest bodů a cesta do play-off povede možná i přes jedinou výhru.
1.TROOPERS60
2.FBC Letka44
3.FBC Hranice42
4.FbK Horní Suchá32
5.FBC Vikings Kopřivnice31
6.1. MVIL Ostrava29
7.Aligators Klobouky28
8.Florbal Pelhřimov27
9.Florbal Svitavy26
10.FBK Spartak Hluk21
11.S.K. P.E.M.A. Opava20
12.Snipers Třebíč18
Nejbližší utkání
Muži
29.02.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
TROOPERS
Partneři