23.01.2024
autor: Martin Domanský

Víkend jak z říše snů

O víkendu Spartak nepocítil, co je to porážka. Pelhřimov za celý herní víkend získal celkově 18 bodů za 6 výher. Navíc Áčko ani junioři neobdrželi ve svých utkáních gól….

Áčko porazilo Náchod a živí dál naději na play-off

Pelhřimov v novém roce ze tří utkání ani jednou nevyšel bodově naprázdno. Po venkovní výhře v Benešově, porazil doma třetí Náchod a na postupové 8. místo ztrácí dva body.

Domácí Pelhřimov od první minuty hrál jako jeden muž a hlavně aktivně. K první šanci se dostal Martin David, ale trefil pouze blok hostí. První střela, která prošla přes dobře blokující hráče na obou stranách, byla na Libora Domkáře, který míček vyrazil. Libor, hecnutý a odhodlaný k výhře se předvedl i o chvíli později, když domácí obraně utekl hostující Jakubský, ale na pelhřimovském gólmanovi si vylámal zuby. Domácí poctivě zaměstnávali Skalického v náchodské bráně, ale ten působil též jistým dojmem. Po napínavé a pro diváky atraktivní třetině se šlo do šaten za stavu 0:0.

Druhá třetina začala tak, jak skončila první. Pokračovalo se ve vysokém tempu, přibylo více osobních soubojů a k tomu oba týmy pokračovaly v zodpovědném bránění. Pokud už fanoušek mohl spatřit nějakou gólovou situaci, tak míček byl zastaven stále 100% gólmany. První změna ve skóre přišla z trestného střílení, které bylo nařízeno na branku Skalického po faulu na Vojtu Papeže. K míčku se postavil Tomáš „Jarmilek“ Kuchyňa a ten, jako by slyšel svého spoluhráče na tribuně Láďu Běhounka, který radil: “Jarmilku nespěchej“. Tomáš opravdu nikam nespěchal a zasadil Skalickému ukázkový teploměr. Do konce třetiny mohli navýšit skóre bratři Papežovi, ale Skalický byl proti.

Do třetí třetiny se šlo s lehkou nervozitou a těsným vedením 1:0. Náchod začal více napadat pelhřimovské hráče a dostávat je pod tlak. Libor už během prvních pár minut musel vytahovat několik důležitých zákroků. V osmé minutě třetiny byl vyloučen Viktor Vlach na dvě minuty za sekání. Pelhřimov oslabení zvládl na jedničku a nepustil hosty k žádné velké šanci. Náchod pokračoval v tlaku, ale recept, jak vstřelit gól nenašel. Čtyři minuty před koncem si zahrál přesilovku i Spartak, ale i Náchod ji perfektně ubránil, a dokonce se dostal i do gólové šance. Po skončení přesilovky nezbývalo Náchodu nic jiného, než jít do šesti. Prázdné branky využil Tomáš Kocián, když získal před vlastní bránou míček a trefil se přes celé hřiště. Viktor Vlach už jen pohlídal, aby míček udržel správný směr.

Náchod dohrál třetinu v šesti, ale skóre se již nezměnilo. Pelhřimov získal důležité tři body, když porazil třetí Náchod 2:0. K tomu si Libor Domkář připsal první shutout v Národní lize…

Vyjádření trenéra Honzy Kotena:
„Dnes z naší strany po dvě úvodní třetiny sebevědomý výkon. Úvod závěrečné třetiny obsahoval hodně nepřesností i šancí soupeře. Dokázali jsme se z toho dostat a utkání bojovností a nasazením dotáhnout do vítězného konce. Díky soupeři za utkání a divákům za podporu.“

Spartak Pelhřimov vs. Florbal Primátor Náchod 2:0

Fotky si můžete prohlédnout ZDE

Áčko další utkání odehraje v neděli 28.1. proti pátým Troopers.

Ženy v dohrávce porazily Soběslav
První dvě třetiny se oba týmy zapsaly do statistik jedním gólem. Do druhé třetiny se šlo tedy za stavu 1:1. Po 23 sekundách ve třetí třetině Spartak sice prohrával o gól, ale to ze strany Soběslavy bylo vše. Vítězný gól domácích vstřelila Anička Korešová 19 sekund před koncem.

Vyjádření hráčky Míši Házové:
„V sobotním florbalovém zápase jsme čelily týmu ze Soběslavi, a to v domácím prostředí. Zápas začal ve tři hodiny odpoledne, a myslím si, že mluvím za většinu týmu, když řeknu, že to pro nás bylo ideální, protože ranní zápasy nám málo kdy chutnají.

Celkově to bylo vyrovnané utkání, a naše soupeřky ukázaly, že umí hrát pěkný florbal. Hned v první třetině jsme je nechaly úřadovat v našem obraném pásmu a padl z toho gól. Ve druhé třetině Anička Konečná vstřelila náš první a zároveň vyrovnávací gól na 1:1. Přestože náš tým během zápasu ukazoval dravost a snahu držet míček pod kontrolou, tak jsme dostaly další gól a Soběslav byla opět ve vedení.

Třetí třetina už byla jen v našich barvách a náš druhý opět vyrovnávací gól vstřelila Míša Hazová. Už když to pár vteřin před koncem vypadlo, že zápas skončí remízou, tak střelecky vynikající Anička Korešová vstřelila rozhodující gól zápasu, který byl pro nás vítězný. Zápas jsme vyhrály 3:2 a připsaly jsme si tři cenné body.

Nelze také opomenout skvělý výkon naší brankářky Šárky Kukačkové, která si zaslouží uznání za skvělé výkony, kdy nás podržela ve chvílích, ve kterých jsme ji v bráně opravdu potřebovaly. Celkově to byl zápas, který posílil naši hru do dalších utkání.

Spartak Pelhřimov vs. Banes Florbal Soběslav 3:2

Dorostenky ztrácí na vedoucí Světlou pouhý bod

Pelhřimovské dorostenky odstartovaly spartakovský hon na body v sobotu v devět ráno. A to hned proti druhému Písku, který nedokázaly v probíhající sezóně porazit. Ale to se změnilo v sobotu, když Písek porazily 4:3. Ani druhé utkání nebylo jednoduché, to nastoupily proti čtvrtému Milevsku. Druhé vzájemné poměření sil dopadlo opět dobře pro domácí tým (5:3)

Vyjádření trenéra Honzy Knězů:
„Do prvního zápasu jsme vstoupili s velmi ofenzivní taktikou, kdy jsme chtěli vysoko pressovat a hrát hodně na balonu. To se nám dařilo a soupeře jsme nepustili skoro do hry. Po nastřeleném břevně a dalších našich šancí, jsme to byli my, kdo inkasoval první. Do konce první třetiny jsme znova zatlačili soupeře, bohužel bez gólového efektu. Hned na začátku druhé třetiny se nám podařilo s velkým štěstím srovnat (špatné postavení naší bránicí hráčky, střela po odrazu). Ve druhé třetině se tempo trochu uklidnilo a oba týmy se snažili hrát na míčku. My jsme moc dobře věděli, že se nemůžeme nechat zavírat na mantinelech vrcholovou hráčkou soupeře, což se holkám dařilo vyhnout se těmto situacím. Bohužel jsme to byli zase my, kdo střelou z dálky inkasoval další branku. Naštěstí jsme na srovnání nemuseli čekat dlouho. Po krásné akci na 1 dotek jsme si vybojovali nájezd, který s přehledem proměnili. Ve třetí třetině jsme i přes hloupou chybu dotáhli zápas do vítězného konce po 2 pohledných gólech.

Ve druhém zápase jsme se po první třetině ujali vedení 3:0. Zápas jsme si i přes lehký výpadek v polovině zápasu uhlídali a připsali si body. V tomto zápase jsme od druhé třetiny řešili situace na půl plynu a naprosto nesmyslně, na čemž musíme zapracovat. Všechny góly jsme dostali jak přes kopírák - zbytečná ztráta míčku, rychlý brejk soupeře a dobrá střela. Minimálně 1 brance se dalo zabránit lepším návratem útočníků, kdyby se na to nevykašlali a zbylým 2 brankám normálním řešením situací a ne vymýšlení hloupostí, ze kterých pak inkasujeme - u někoho druhý turnaj v řadě, což je znepokojující!

Navíc to, že u každého druhého pokusu o rozehrávku, nám sjede míček, nám na pohodě v obraně také nepřidá.

Do dalších zápasů musíme zapracovat na spoustě věcí.

Děkuji hráčkám a rodičům, že odjeli dříve z hor, nebo naopak vyrazili déle na hory, aby se mohli zúčastnit zápasů. Vážím si toho.

Spartak Pelhřimov vs. FbC Písek 4:3
Spartak Pelhřimov vs. FBC Došwich Milevsko 5:3

Fotky z turnaje si můžete prohlédnou ZDE

Junioři a Březina v bráně

Co k výsledkům napsat. Dačice zažily pelhřimovský válec a odešly z hřiště s devíti góly. Jihlava zažila o něco menší, ale stejně jako Dačice nedokázala vstřelit ani jednu branku. Michal Březina si tak připsal dvě nuly v jeden turnaj. Libore, máš furt co dohánět smiley

Vyjádření trenéra Marka Ješátka:
„Na Turnaj do Třeště jsme odjeli téměř v nejsilnější možné sestavě což vzhledem k náročnému programu některých hráčů je spíše vzácnost. Podle toho, ale vypadala obě naše utkání. V tom prvním nás čekali Dačice…… výsledek hovoří za vše, totální válec od začátku až do konce. V tom druhém nás čekala Jihlava,které jsme měli co vracet a to se povedlo i s úroky…. 6:0 a to jsme 3 třetinu už v podstatě dohrávali, drželi balón a nikam se moc nehnali. Obě utkání nás zastihla v dobrém světle a v dobré náladě si připsali 2 skvělá vítězství a užili si krásnou neděli. Všem děkuji za super výkony.

Spartak Pelhřimov vs. TJ Centropen Dačice 9:0
Spartak Pelhřimov vs. ADAPS SK Jihlava 6:0