27.09.2022
autor: Marek Švrkala

Víkendové výsledky

O víkendu odcestoval A-tým do Kopřivnice, kde bojoval o body. B-tým sbíral body ve Světlé nad Sázavou a dorostenci se představili doma.

Spartak nestačil na rozjetou Kopřivnici

Pelhřimovské Áčko v sobotu odcestovalo do Kopřivnice, aby odehrálo první ze čtyř venkovních zápasů v řadě. Už od úvodu utkání bylo jasné, že to bude velmi náročný zápas a stejně jako v loňském play off bylo tempo od začátku velmi vysoké! Kopřivnice se v 9. minutě ujala vedení, které vydrželo až do 20. minuty první třetiny, kdy Pelhřimov po pohledné akci srovnal na 1:1. Na začátku druhé třetiny se Pelhřimov krásnou střelou nad nohu dostal do vedení. Kopřivnice za 5 minut zvládla vyrovnat a za dalšich 5 minut zápas otočit znovu ve svůj prospěch. Ve třetí třetině po nepokrytém odskuku soupeře se Kopřivnice ujala dvoubrankového vedení, na které Pelhřimov už nedokázal odpovědět.

Vyjádření trenéra Jana Kotena:
"Rychlé utkání plné soubojů a důrazu. Ve druhé třetině jsme byli výrazně pomalejší a málo důrazní na míčku. Naše šance zůstaly nevyužity a Kopřivnice bere 3 body. Supeř byl lepší ve hře 1 na 1. Troufnu si říct, že my jsme měli nebezpečnější finální fázi, bohužel bez gólového efektu. Díky soupeři za utkání a divákům včetně těch našich za atmosféru."

Vikings Kopřivnice vs. Spartak Pelhřimov 4:3online

Fotky od Aleše Václavíka - foto 

 


Dorostenci zvládli úvod sezóny

Pelhřimov začal 2. ligu dorostenců vysokým vítězstvím 24:3 nad družstvem Fbc Orel Nové Město na Moravě. Ke druhému zápasu se družstvo FBŠ Jihlava nedostavilo.

Vyjádření trenéra Vojtěcha Mozra:
"I když to možná podle výsledku vypadá jako lehký zápas, rozhodně tomu tak nebylo. Zápas jsme si komplikovali hloupými fauly, většinou hokejkou. Na tyto zbytečné fauly si do budoucna budeme muset dát velký pozor. Další věc je naše obrana, která nebyla v tomto zápase dobrá - spousta chyb v přebírání, úplné vypínání v souboji a další spousta nepozorností. Jinak do útoku to bylo super! Padalo nám tam snad všechno. Mrzí mě že nedorazila Fbš Jihlava, tak jsme bohužel museli hrát jenom jeden zápas, škoda. Díky pořadatelům, divákům rodičům a přítelkyním za podporu."

Spartak Pehřimov vs. Fbc Orel Nové Město na Moravě - 24:3online

Fotky od p. Šulce - foto 

 Béčko znova naplno bodovalo

I přes absenci některých hráčů zvládl B-tým vyhrát oba zápasy. 

Vyjádření trenéra Jiřího Žáka:
"B tým odehrál v sobotu druhé kolo soutěže ve Světlé nad Sázavou. Na programu jsme měli klasicky dva soupeře – Okříšky a Třebíč B. Zápasy se hrály hned po sobě, takže se daly čekat fyzicky náročné utkání. Bohužel na turnaj neodjela defacto jedna pětka „starých“. Takže jsme povolali juniorskou zálohu, a to včetně gólmana. Věděli jsme, že utkání nebudou jednoduchá, a tak jsme k nim přistoupili s jasnými pokyny, co chceme hrát a co mají hráči plnit. Na soupeře jsme si počkali a snažili jsme se hrozit z rychlých protiútoků. To se poměrně dařilo, a tak jsme první zápas jasně přehráli soupeře 10:2. Na druhý zápas proti Třebíči jsme šli s podobnou taktikou. Opět jsme odskočili soupeři, a to na rozdíl 4:0. Potom jsme ovšem soupeři nabídli zbytečné přesilovky a došlo ke snížení na 4:2. Naštěstí jsme rychle zareagovali a zápas dotáhli na konečné vítězství 6:3."

PSKC Okříšky- Rudíkov vs. Spartak Pelhřimov B 2:10 - online    
Spartak Pelhřimov B vs. Snipers Třebíč B 6:3 - online

 

Další články z této kategorie
23.11.2022
Áčko doma prohrálo, Béčko neporaženo
O víkendu pelhřimovská hala hostila 11. kolo NFL a Regionální ligu.
17.11.2022
Áčko i Béčko hraje doma
O víkendu ožije „Poutník aréna“ oba dny. V sobotu večer zahřeje palubovku pro mužskou zálohu Áčko, které poměří síly s nováčkem soutěže z Přerova. A 12 hodin od skončení zápasu NFL nastoupí na hřiště Béčko, které bude hrát o upevnění druhé příčky
17.11.2022
Od malička jsem jezdil s tátou do Jihlavy na Duklu
"Při nástupu jsem měl husí kůži budu si na to hodně dlouho pamatovat a děkuji všem fanouškům kteří dorazili.“
1.S.K. P.E.M.A. Opava30
2.FBC Vikings Kopřivnice25
3.Torpedo Havířov25
4.Z.F.K. Petrovice20
5.Asper Šumperk18
6.Slovan Havířov17
7.1. FBK Sršni Rožnov15
8.Florbal Pelhřimov14
9.Snipers Třebíč14
10.FBC Hranice11
11.FBC Přerov9
12.1.MVIL Ostrava0
Nejbližší utkání
Muži
27.11.
17:00
Z.F.K. Petrovice
VS
Florbal Pelhřimov
03.12.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
FBC Vikings Kopřivnice
10.12.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
1. FBK Sršni Rožnov
17.12.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
FBC Hranice
07.01.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
Slovan Havířov
Partneři