25.09.2021
autor: Martin Tkadlec

Vítězná série skončila, Spartak prohrál v Kopřivnici

Po slušné první třetině přišel útlum, ze kterého se florbalisté Pelhřimova po zbytek zápasu nedostali. Vikingy navíc podržel skvěle chytající Strakoš.

Zápas na kopřivnické půdě bavil svým svižným tempem od samého začátku a byli to hráči Spartaku, kteří se díky mladému Škodovi radovali jako první. Celkem vyrovnaná partie pokračovala dál a skórem nepohnulo ani vyloučení Hendrycha. Domácí však zůstali v tlaku, který zužitkoval Vávra. Jeho radost trvala ale jen pár vteřin. Ještě do přestávky vedení na stranu modrožlutých vrátil svým premiérovým gólem v Národní lize Martínek.

Druhá třetina začala obrovskou šancí Vikingů, kteří jen těsně minuli branku za Domkářem. Smutnit ale dlouho nemuseli. Po ubráněném oslabení, kdy nad nimi stáli skoro všichni svatí, dvakrát udeřili a vývoj zápasu zcela otočili. Přesně mířili Kostelník s Kubátkem. Pelhřimovští florbalisté pak trefili další tyč a jak už to bývá, přišel trest. Po brance Opatřila už to bylo o dva.

Zpátky do zápasu se mohli Spartakovci vrátit hned zkraje třetiny při početní výhodě, jenže se stal pravý opak. V oslabení jim pátý úder zasadil Michna. A když všudybýlek Vávra přidal svou druhou branku, bylo u hostí zaděláno na první letošní prohru. Vlach sice ještě snížil, dokonaný hattrick Vávry ale poslední špetku naděje definitivně pohřbil. Gól Zátopka už byl pouze pojistkou, kterou nijak neponičily trefy Kociána ani nájezdového mága Škody.


Národní liga - východ, 3. kolo
FBC Vikings Kopřivnice - Florbal Pelhřimov 8-5
- online
- více o lize najdete na stránkách Českého florbalu

Další články z této kategorie
26.04.2023
Ženy nakonec ve 2. lize skončily páté
O víkendu odehráli poslední turnaje sezóny ženy, elévky a elévové. Béčku začalo první kolo nadstavby.
21.04.2023
„Skoro“ poslední herní víkend
Předposlední dubnový víkend nám nabídne poslední ženský turnaj sezóny a elévové ukončí sezónu před svými diváky. Pro Béčko víkend znamená „začátek sezóny“, když odehraje první část nadstavby.
19.04.2023
Junioři jsou mistři Vysočiny, dorostenky mezi TOP16 v ČR
V sobotu hrály první kolo play-off dorostenky a junioři vybojovali první místo v tabulce. Na pelhřimovské palubovce přípravka odehrála poslední domácí turnaj sezóny a mladší žáci vyjeli na poslední turnaj sezóny do Světlé nad Sázavou.
1.S.K. P.E.M.A. Opava53
2.Torpedo Havířov53
3.FBC Vikings Kopřivnice43
4.Asper Šumperk39
5.Slovan Havířov37
6.Z.F.K. Petrovice35
7.1. FBK Sršni Rožnov31
8.Florbal Pelhřimov30
9.FBC Hranice26
10.FBC Přerov25
11.Snipers Třebíč24
12.1.MVIL Ostrava0
Nejbližší utkání
Partneři