25.09.2021
autor: Martin Tkadlec

Vítězná série skončila, Spartak prohrál v Kopřivnici

Po slušné první třetině přišel útlum, ze kterého se florbalisté Pelhřimova po zbytek zápasu nedostali. Vikingy navíc podržel skvěle chytající Strakoš.

Zápas na kopřivnické půdě bavil svým svižným tempem od samého začátku a byli to hráči Spartaku, kteří se díky mladému Škodovi radovali jako první. Celkem vyrovnaná partie pokračovala dál a skórem nepohnulo ani vyloučení Hendrycha. Domácí však zůstali v tlaku, který zužitkoval Vávra. Jeho radost trvala ale jen pár vteřin. Ještě do přestávky vedení na stranu modrožlutých vrátil svým premiérovým gólem v Národní lize Martínek.

Druhá třetina začala obrovskou šancí Vikingů, kteří jen těsně minuli branku za Domkářem. Smutnit ale dlouho nemuseli. Po ubráněném oslabení, kdy nad nimi stáli skoro všichni svatí, dvakrát udeřili a vývoj zápasu zcela otočili. Přesně mířili Kostelník s Kubátkem. Pelhřimovští florbalisté pak trefili další tyč a jak už to bývá, přišel trest. Po brance Opatřila už to bylo o dva.

Zpátky do zápasu se mohli Spartakovci vrátit hned zkraje třetiny při početní výhodě, jenže se stal pravý opak. V oslabení jim pátý úder zasadil Michna. A když všudybýlek Vávra přidal svou druhou branku, bylo u hostí zaděláno na první letošní prohru. Vlach sice ještě snížil, dokonaný hattrick Vávry ale poslední špetku naděje definitivně pohřbil. Gól Zátopka už byl pouze pojistkou, kterou nijak neponičily trefy Kociána ani nájezdového mága Škody.


Národní liga - východ, 3. kolo
FBC Vikings Kopřivnice - Florbal Pelhřimov 8-5
- online
- více o lize najdete na stránkách Českého florbalu

Další články z této kategorie
13.03.2022
TROOPERS mají mečbol, rozhodli ve třetí třetině
Ve druhém duelu si oba týmy sáhly na dno fyzických sil. Rozhodovaly maličkosti, o něco aktivnější ale byli domácí, kteří zaslouženě vyhráli a za týden mohou stvrdit postup do finále.
12.03.2022
Spartaku chyběla odvaha. Proti TROOPERS musí dotahovat
První semifinálový zápas rozhodly chyby pelhřimovských hráčů. Pokud chtějí pomýšlet na zdramatizování série, musí přepnout na vyšší rychlostní stupeň, být důraznější a nekompromisní v zakončení.
06.03.2022
Sladký postup. Spartak zlomil Kopřivnici v pětiminutové přesilovce
Po dobré úvodní třetině vypadli hráči Pelhřimova z tempa, z čehož pramenila řada vyloučení. O vítězství nakonec rozhodla dlouhá výhoda ve třetí části, při které Spartakovci hned třikrát udeřili.
1.TROOPERS58
2.1. FBK Sršni Rožnov48
3.Snipers Třebíč40
4.FBC Vikings Kopřivnice36
5.Florbal Pelhřimov34
6.FBC Hranice32
7.S.K. P.E.M.A. Opava31
8.1.MVIL Ostrava31
9.Aligators Klobouky31
10.FbK Horní Suchá24
11.FBK Spartak Hluk18
12.Florbal Svitavy13
Nejbližší utkání
Partneři