13.09.2023
autor: Martin Domanský

Z Králova Dvora bez bodu

Áčko v úvodním kole Národní ligy jelo do Králova Dvora, kde se utkalo s místním T.B.C.

Úvod utkání byl z obou stran hodně opatrný. Jako první se gólově prosadil střelou od pravého mantinelu Vojtěch Papež, kterého hned v tom samém střídání napodobil jeho bratr Vít. Pelhřimov měl řadu dalších šancí, jenže se postupně ke slovu dostávali i domácí, kteří minutu před koncem první třetiny snížili po nedůrazu na středu hřiště. Když Běhounek přidal v úvodu druhé části hry další pelhřimovskou branku, asi nikdo netušil, že to bude do konce utkání poslední pelhřimovský zářez ve hře 5 na 5. Soupeř nejprve snížil po nedůrazu v předbrankovém prostoru a následně vyrovnal, když využil přesilovku. Pelhřimov měl v závěrečné pětiminutovce druhé části opět několik vyložených gólových příležitostí, kdy se hráči ocitli sami tváří tvář domácímu brankáři, jenže trestuhodně bez gólového efektu. 

Třetí třetina byla více o důrazu, pelhřimovským hráčům přestala fungovat kombinace a vytratila se jistota na míčku a soupeř nemilosrdně trestal hrubé chyby v obraně Pelhřimova. Ten byl opět v útoku hodně nepřesný a soupeř si vybudoval dostatečný náskok. Snížení na 4:6 při přesilovce z hole Fučíka už bylo jen labutí písní pro Spartak. Konečnou podobu výsledku dala branka v poslední vteřině utkání do prázdné pelhřimovské svatyně. Hodně neproměněných šancí, zbytečná nervozita a řada špatně vyřešených situací kolem branky Spartaku stála Pelhřimov možnost odvézt si z Králova Dvora body. Do dalších utkání mají hráči určitě o čem přemýšlet, ale také vědí, že tyto věci umí řešit daleko lépe. 

Komentář trenéra Honzy Kotena: „Vstup do utkání z obou stran opatrný, pak soupeř začal více presovat. Nám se bohužel jen občas dařilo ho úspěšně přehrát. Dvougólové vedení jsme neudrželi zejména díky špatné produktivitě. Soupeř trestal nedůslednosti v předbrankovém prostoru. K lepšími výsledku dnes chyběl i gólový příspěvek první lajny. Díky soupeři za utkání a divákům za atmosféru.“

Další utkání čeká Pelhřimov hned ve středu 13. září, kdy se v rámci 4. kola Poháru Českého florbalu utká v Náchodě o domácí utkání se superligovým BUTCHISEM. 

V sobotu 16. září se Pelhřimov představí ve 2. kole Národní ligy na domácí palubovce na ZŠ Osvobození, kde přivítá nováčka třetí nejvyšší celostátní soutěže, FBC Písek.

Béčko doma stoprocentní

Mužská záloha úvodní turnaj odehrála na domácí palubovce proti tradičnímu soupeři PSKC Okříšky a „neznámému“ soupeři SK Jihlava B. Béčko zvládlo utkání pod vedením Jirky Žáka na výbornou a z domácí haly hráči odcházeli se šesti body. Za zmínku stojí výkon již zmiňovaného Jirky Žáka a Martina Davida, kteří si připsali v prvním utkání proti Okříškám hattrick. 

Vyjádření kapitána Martina Kose: „Je stále na čem pracovat. Sice jsme měli od začátku výsledkově i herně vše pod kontrolou, ale na lepší soupeře to těžko bude stačit.“

Spartak Pelhřimov vs. PSKC Okříšky 11:3
Spartak Pelhřimov vs. SK Jihlava B 7:3

Další utkání Béčko hraje 23.9. ve Žďáře nad Sázavou proti Sabots Jihlava a Novému Městu na Moravě. 

Další články z této kategorie
25.09.2023
Áčku se venku nevedlo
O víkendu odehrálo před měsíční pauzou další turnaj Béčko a odvezlo si čtyři body za výhru a prohru po samostatných nájezdech. Áčko doplatilo na neproměňování gólových šancí a Milevsko si díky tomu připsalo první výhru v sezóně.
20.09.2023
Áčko i Béčko do boje
O dalším herním víkendu se o body ve Žďáru nad Sázavou popere mužská záloha. Áčko čeká další nováček Národní ligy FBC DOŠWICH MILEVSKO.
19.09.2023
Pelhřimovská hala letos ještě nepoznala porážku
Po pohárové výhře nad Benešovem, 100% domácím turnaji Béčka, si Áčko přidalo čtvrtou výhru v domácí hale v řadě a to proti nováčkovi Národní ligy. O víkendu začala sezóna dorostenkám prvním turnajem ve Světlé nad Sázavou.
1.Panthers Praha12
2.FBŠ SLAVIA Plzeň9
3.Florbal Pelhřimov6
4.T.B.C. Králův Dvůr6
5.TROOPERS6
6.FBK Atlas Blansko6
7.Florbal Náchod6
8.FBC Došwich Milevsko3
9.FbC Písek3
10.Florbal TJ Kobylisy3
11.TJ Sokol Jaroměř3
12.SK Florbal Benešov0
Nejbližší utkání
Muži
08.10.
18:00
Panthers Praha
VS
Florbal Pelhřimov
15.10.
18:00
Florbal TJ Kobylisy
VS
Florbal Pelhřimov
21.10.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
SK Florbal Benešov
Partneři