01.02.2023

Zas o krok blíže k play-off

Pelhřimovské Áčko udělalo další důležitý krok k účasti v play-off, zato Béčko si jej zkomplikovalo prohrou. Dorostenci udrželi první místo, když deklasovali oba soupeře.

Áčko o krok blíže k play-off

Úvod zápasu byl plný nepřesností a do prvních šancí se po chybách hráčů Spartaku dostali domácí. První ovšem otevřel skóre po volném úderu z hranice velkého brankoviště Běhounek po přihrávce Kaliny. První desetiminutovka pokračovala v podobném duchu. Pelhřimov měl mírný tlak, ale šance měl hlavně soupeř, který potrestal první vyloučení Zajíčka a vyrovnal. Stejnou možnost dostal i Pelhřimov, jenže se do obrovské šance dostal opět soupeř. Domkář sice výborně zasáhl, ale za cenu zranění. Do brány tak nastoupil Václavík. Pelhřimov přesilovku následně využil po kombinaci Fučík – Papež. Nová tvář v brance Spartaku do konce třetiny zlikvidovala další vyložené šance MVILu.

Druhou třetinu začal Spartak o poznání aktivněji a zejména druhá lajna již našla recept na soupeřovu obranu. Gólově to ale vyjádřit nedovedla. Pelhřimov se dostal do dvoubrankového vedení, když míček po střele Vlacha uklidil do branky Knězů. Jenže soupeř stále využíval laxnosti při bránění a opět snížil na rozdíl jediné branky. V 35. minutě Zajíček po nahrávce Knězů zvýšil, pak ale přišel již třetí faul florbalkou a Pelhřimov opět inkasoval v oslabení. Reakcí bylo stažení sestavy na dvě pětky a dva vstřelené góly, kdy se opět prosadil Zajíček po přihrávce od Kociána a následně nádherně bekhendem Vlach, kterému přihrával Knězů. Zmar obranné činnosti dokumentuje další gól MVILu v samém závěru druhé třetiny, kdy ani tři hráči Spartaku nebyli schopni zastavit jediného hráče Ostravy, který z velkého brankoviště snížil opět na rozdíl pouze dvou branek.

V první desetiminutovce třetí třetiny Spartak finálně rozhodl o tříbodovém zisku. Postupně se trefili Kocián (as. Zajíček), přesilovku využil Marek Švrkala, když bekhendem dorazil střelu Kaliny, devátý gól přidal Smejkal, kterému asistoval Zajíček. Soupeř sice ještě snížil, ale další branky přidali Vlach (Papež), hattrick dovršil Zajíček (Knězů). Ostrava dokázala ještě snížit, poslední slovo ale měl z brejku Běhounek, kterého ke skórování vybídl Fučík.

Celkově tedy zápas přinesl více otázek než odpovědí. Soupeře Spartak dokázal výrazně přehrávat až v okamžiku, kdy jejich 10 hráčům postupně docházely síly. Ohromný problém byl se zpracováním a rychlým přenesením hry, hodně nekvalitní bylo samotné zakončení (jak špatné řešení, tak i nepřesnost a nedůslednost), laxní bylo bránění, kdy jsme místo nohou používali florbalky a z toho pramenící vyloučení (všech 5 bylo florbalkou). Zápas absolutně nevyšel třetí lajně, do poloviny utkání se v rozehrávce trápila i první. Druhé lajna hrála dobře, chybělo kvalitní zakončení.

Vyjádření trenéra Honzy Kotena:
„Dnes jsme nepodali dobrý výkon. Nehráli jsme aktivně s míčkem, při bránění jsme hodně používali florbalky. V zakončení chyběla kvalita. Od cca 35. minuty jsme se mírně zvedli, dali důležité góly a máme tři body. To je z dnešního zápasu asi to jediné pozitivní. Každý hráč si musí ujasnit, zda se takto bojuje o play off.  Díky soupeři za utkání.“

Pelhřimov vs. Ostrava 12:6 online
profil soutěže: Národní liga mužů - skupian Východ

Béčko si cestu do play-off zkomplikovalo

Vyjádření vedoucího Jirky Žáka:
„Béčko odjelo na svůj další turnaj do Nového Města na Moravě. Bohužel jsme neodjeli v sestavě, jakou bych si představoval – velká marodka béčka a áčkaři chyběli kvůli nedělnímu zápasu v Ostravě. V prvním zápase nás čekala Jihlava. Očekávali jsme sice těžký zápas, ale bohužel jsme nestačili snad v žádném ohledu a prohráli vysoko 2:10. Ve druhém zápase jsme nastoupili na poslední Přibyslav. Zde slovy klasika jsme utrpěli vítězství. Bohužel si sami docházkou na zápasy komplikujeme náš cíl pro sezónu, a to postup do play-off.“

Pelhřimov vs. Jihlava 2:10 online
Pelhřimov vs. Přibyslav 5:3 online
profil soutěže: Regionální ligy mužů, skupina 5 Vysočina

Dorostenci nadělovali

Dorostenci odehráli dobrý turnaj se dvěma vysokými výhrami. Nechyběla chuť hrát, dávat góly i návraty do obrany. Poměrně dobrá byla i kombinace, hráči si zkoušeli i situace 1-1 či 1-2. Asi není na škodu již přemýšlet o prospěchu daných akci pro celou pětku na hřišti. Na zakončení i technice v plné rychlosti je potřeba dál pracovat v trénincích. Můžete být lepší a bude pak na hřišti ještě více povedených akcí, které ve svých hlavách vymyslíte a výbornou technikou zpracování i nahrávky je dokážete i realizovat. Držím vám do další práce palce.“

Pelhřimov vs. Telč 14:3 online
Pelhřimov vs. Havlíčkův Brod 14:1 online
profil soutěže: 2. liga dorostenců, skupina 5 Vysočina

Mladší žáci

Vyjádření trenéra Libora Březiny:
„Elévové odehráli další turnaj mladších žáků. Polovina družstva odehrála svůj první turnaj včetně dívek za mladší žáky, takže křest hrou. Všechna utkání jsme sice prohráli, udělali jsme hodně individuální chyb. Škola hrou pro mě byla důležitější než výsledek. Hráče a hráčky musím pochválit za jejich přístup k utkání. Říkali jsme si chyby u každého jednotlivce a snažili jsme se je v další hře odstraňovat. Utkání jsme sice prohráli, ale nikomu jsme nenechali nic zadarmo. Na turnaji jsme nastříleli 15 gólů ve třech utkáních, což je zatím nejvíce za odehrané zápasy v mladších žácích. Jako další pozitivum vidím, že do Pacova se na další turnaj vracíme s elévy a věřím, že se v Pacově zase budou divit a vzpomenou si na historii!“

Další dvě družstva mladších žáků byla na turnaji v Kněžicích.