02.10.2021
autor: Martin Tkadlec

Zase ta koncovka, áčko padlo doma s MVILem

Po první třetině to vypadalo na poklidnou jízdu. Pak se ale brankostroj Pelhřimova zaseknul a do konce zápasu nerozjel. Hráči Spartaku si tak připsali druhou prohru v řadě.

Fanoušci nestihli ani pořádně dosednout na tribunu a už mohli být svědky prvního gólu MVILu. Domkář v brance naštěstí pohromu rychle uhasil. Hra měla grády a bylo jen otázkou času, kdo se ujme vedení. Prvním šťastlivcem se stal nakonec Fučík, který rozradostnil slušně zaplněnou halu. Hráče Spartaku vedení neuspokojilo a po gólu premianta Jirků byli v laufu ještě víc. Hosté je mohli zchladit na konci třetiny, proti byla ale branková konstrukce.

V kvapíkovém tempu se nesl taky začátek druhé periody. Šance střídala šanci, což hlasitě kvitovalo celé publikum. Pak se ale stalo něco, co nikdo nečekal. Ostravští florbalisté během necelých dvou minut úplně překlopili ráz utkání, dali tři branky z nepokrytých standardek a byli to Spartakovci, kteří museli dotahovat. S vyrovnáním mohl přispěchat Škoda, ale trefil jen tyčku. Hra se přiostřila, na což jako první doplatil domácí Šulc. Hosté jeho prohřešek nepotrestali, ale mrzet je to nemuselo. Než se modrožlutí stihli pořádně rozkoukat, prohrávali o dva. Navíc mohli děkovat Domkářovi, že je před třetí třetinou udržel ve hře.

Pelhřimovští začali periodu náporem, Fučík jen těsně minul branku. Domácí hnáni skvělým publikem nepolevovali a dělali možné i nemožné, aby se vrátili zpět do utkání. Úspěšní nicméně nebyli ani při vyloučení Gaščíka. Místy až drtivý tlak zastavovali hráči MVILu všemi povolenými způsoby, k čemuž jim vydatně pomáhal výborně chytající Kořínek. A když Spartaku nezafungovala ani závěrečná hra v šesti, bylo o jejich druhé prohře v řadě definitivně jasno.


Národní liga - východ, 4. kolo
Florbal Pelhřimov - 1.MVIL Ostrava 2-4
- online, foto
- více o lize najdete na stránkách Českého florbalu

Další články z této kategorie
13.03.2022
TROOPERS mají mečbol, rozhodli ve třetí třetině
Ve druhém duelu si oba týmy sáhly na dno fyzických sil. Rozhodovaly maličkosti, o něco aktivnější ale byli domácí, kteří zaslouženě vyhráli a za týden mohou stvrdit postup do finále.
12.03.2022
Spartaku chyběla odvaha. Proti TROOPERS musí dotahovat
První semifinálový zápas rozhodly chyby pelhřimovských hráčů. Pokud chtějí pomýšlet na zdramatizování série, musí přepnout na vyšší rychlostní stupeň, být důraznější a nekompromisní v zakončení.
06.03.2022
Sladký postup. Spartak zlomil Kopřivnici v pětiminutové přesilovce
Po dobré úvodní třetině vypadli hráči Pelhřimova z tempa, z čehož pramenila řada vyloučení. O vítězství nakonec rozhodla dlouhá výhoda ve třetí části, při které Spartakovci hned třikrát udeřili.
1.TROOPERS58
2.1. FBK Sršni Rožnov48
3.Snipers Třebíč40
4.FBC Vikings Kopřivnice36
5.Florbal Pelhřimov34
6.FBC Hranice32
7.S.K. P.E.M.A. Opava31
8.1.MVIL Ostrava31
9.Aligators Klobouky31
10.FbK Horní Suchá24
11.FBK Spartak Hluk18
12.Florbal Svitavy13
Nejbližší utkání
Partneři