26.04.2023
autor: Neznámý uživatel

Ženy nakonec ve 2. lize skončily páté

O víkendu odehráli poslední turnaje sezóny ženy, elévky a elévové. Béčku začalo první kolo nadstavby.

Příští víkend musí zamakat

Béčko odehrálo první kolo nadstavby, ve kterém se utkaly týmy z Vysočiny. První utkání se hrálo proti Havlíčkovu Brodu a do branky Pelhřimova se postavil Libor Domkář, aby potrápil svůj mateřský klub. To se mu podařilo a dotáhl záložní pelhřimovský tým až k nájezdům. V této disciplíně se Libor cítí jako ryba ve vodě a pochytal všechny pokusy Brodu. Za Pelhřimov se prosadil nájezdový mág Martin Kos a Béčko se mohlo radovat z první výhry nadstavby. 

Ve druhém utkání Spartak nastoupil proti vítězovi skupiny – Vysočina a hlavnímu adeptovi na postup do Divize. Se Žďárem to jsou vždy pěkná a florbalová utkání a jinak tomu nebylo ani v posledním střetnutí letošní sezóny. I v něm se o vítězi rozhodovalo do poslední minuty. Do třetí třetiny Spartak šel jako vedoucí tým, ale Žďár otočil na rozdíl jedné branky. Pelhřimov už nedokázal odpovědět a z Nového Města na Moravě odjížděl s jednou výhrou a jednou porážkou.

Vyjádření vedoucího B-týmu Jirky Žáka:
„B-tým čekala první barážová utkání v Novém Městě na Moravě. Čekaly nás zápasy se starými známými z Havlíčkova Brodu a Žďáru nad Sázavou. V prvním hokejovém utkání proti Brodu jsme utrpěli vítězství 2:1 po penaltovém rozstřelu. Konečné skóre rozhodlo naše nevyužití dvou přesilovkových her a inkasovaný gól v oslabení. Ve druhém zápase proti Žďáru se konečně začal hrát od prvních minut florbal. Bohužel tentokrát utkání nedopadlo v náš prospěch, když jsme brzy prohrávali, a ačkoliv se nám podařilo skóre otočit, nakonec ve 3. třetině soupeř urval vítězství na svoji stranu s výsledkem 3:4. V tomto utkání se ukázala jako problém naše fyzická kondice, což není úplně překvapení. Každopádně všem děkuji za poměrně kvalitně odvedenou práci, ale víme že můžeme hrát lépe a je tedy na čem stavět. V obou utkáních nám zachytali velmi dobře oba gólmani, což je základ pro dobrý výsledek v nadstavbě"

Spartak Pelhřimov vs. Havlíčkův Brod 2:1pn
Spartak Pelhřimov vs. Žďár nad Sázavou 3:4

Ženy potrápily favority

Ženy na posledním turnaji čekaly dva týmy z Českých Budějovic, které okupují první dvě příčky ligy. Ač Pelhřimov odehrál jeden ze svých nejlepších turnajů, tak obě utkání prohrál a sezónu zakončil na 5. místě tabulky.

Vyjádření hráčky Zuzky Travníkové:
„Poslední zápasy sezóny jsme s ženami hrály po dlouhé pauze a zároveň v neúplné sestavě. I tak jsme předvedly v obou zápasech s těžkými soupeři jeden z nejlepších výkonů sezóny. Dlouho jsme se soupeři z Českých Budějovic držely krok. Když jsme se zbytečně nezbavovaly míčků, tak jsme měly i velice pěkné šance. V koncovce jsme bohužel selhaly. Obranná hra byla od celého týmu nejlepší za celou sezónu a soupeřky těžko hledaly recept, jak nás zlomit. Avšak ve třetích třetinách obou závěrečných utkání jsme odešly fyzicky. 

Týmu bych chtěla poděkovat za velice slušný výkon na závěr sezóny. Je však znát, že bez dobré fyzické přípravy, bez sehranosti a bez doplňování týmu mladými hráčkami bude těžké s ostatními týmy držet krok v dalších sezónách. Co bych chtěla vyzdvihnout, je kvalita našich gólmanek, které byly po celou sezónu oporami nejen v bráně, ale i v poli. Dále děkuji všem hráčkám za sezónu a budu věřit, že ta příští bude vydařenější než letošní, jelikož je na holkách vidět velké zlepšení. A děkuji hráčkám i za jiné než herní aktivity v klubu.“

Spartak Pelhřimov vs. FA České Budějovice 1:2
Spartak Pelhřimov vs. SK Meťák České Budějovice 1:4

Elévové a elévky se rozloučili se sezónou na vlastní palubovce

Na posledním turnaji nemohl chybět pan Šulc a na várku dětské radosti se můžete podívat ZDE.

Vyjádření trenérky elévek Míši Opicové:
„Poslední turnaj sezóny odehrály elévky před domácím publikem, které jim evidentně dost svědčilo. Po celý turnaj jsme předváděly velmi pěknou hru, co jsme si řekly, to se plnilo a přineslo to své ovoce. Hlavními úkoly bylo si rozebírat a obsazovat hráče, posouvat rychle balónky po mantinelu, hodně střílet, roztahovat hru a být v pohybu. První zápas jsme bojovaly a po právu o gól vyhrály. Ve zbytku turnaje jsme soupeřům nedaly téměř šanci. A pokud se k něčemu dostali, naše gólmanka jim nedala důvod k radosti. Odměnou za celosezónní píli a nasazení jí byla vychytaná nula v posledním zápase. Děkuji hráčkám za jejich výkony a rodičům za podporu v celé sezóně!“

Vyjádření trenéra elévů Libora Březiny:
„Elévové odehráli svůj poslední turnaj na domácí půdě. Pro kluky to byl turnaj, kde měli ukázat na hrací ploše svoje kvality, které získali za letošní sezónu, protože hráli o nominaci na turnaj v Milevsku. Samozřejmě nerozhodoval jenom výkon na tomto turnaji, ale přístup a výkonnost v celé sezóně. Družstvo modrých odehrálo turnaj ve složení, které už před turnajem mělo jistou nominaci, i když o tom kluci nevěděli. Složení útoků se zde nemění už tři turnaje, abychom byli dobře sehraní a všichni toho dobře využili! Domácím turnajem prošli bez ztráty bodů a přesně plnili vše, co jsme po nich vyžadovali. Nějaká chybička se tam sice vždy najde, ale v tomhle věku je to přece normální, proto se to učíme.

Družstvo žlutých odehrálo svůj nejhorší turnaj v sezoně. První zápas hrozný výkon, takovou nadílku jsem ještě, co trénuji elévy, nezažil. To, že tam není taková kvalita, to není v tomto věku žádná nová zpráva. Kluci se přeci vše učí, to dávno vím, ale když dokážeme skoro celou sezónu hrát dobře a kvalitu, co nám chybí, dohnat srdíčkem a nic nedat zadarmo, tak je to přece super. Doma jsme nastoupili do prvního utkání a bylo nám vše jedno. Po prvním zápase bylo hodně veselo v kabině, všichni tři trenéři si řekli své k předvedené hře, samozřejmě v klidu. Druhé utkání derby byl výkon zlepšený, ale další dvě ještě horší! Takže velké zklamání pro mě a ostatní trenéry. Samozřejmě, že jsme tam našli dobrý výkon některých hráčů – počtem tři z deseti, to je pro mě ale strašně málo! Tyto tři kluci samozřejmě pojedou také na turnaj v Milevsku. Družstvo žlutých se tedy na úterním tréninku dozví, kdo pojede a kdo ne a proč se nedostali do výběru. Ze třech, které jsme měli před turnajem na mysli, zbyl pouze jeden, který odehrál turnaj super a nezklamal, ba naopak.

Po trenérské poradě jsme se jednomyslně shodli na dalších hráčích a věřte, že to pro ně i ty ostatní, kteří měli do nominace nakročeno, bude velké překvapení. Přesto doufám, že se z toho kluci ponaučí a přenesou si to další sezóny, ale hlavně do svého života. Snažíme se přeci vychovávat sebevědomé lidí, které baví sport, který si vybrali a pomůže jim i v osobním životě! Ještě bych chtěl všem hráčům poděkovat za celou sezónu, vytvořili si super partu. Myslím si, že jsme se velice zlepšili. Na začátku sezóny, když jsem se k této kategorii po pěti letech vrátil, mi opravdu nebylo do smíchu. Nastavili jsme si s klukama nějaká pravidla a oni je začali plnit, začali na sobě makat. Na konci sezóny jsem za to rád a mám z nich radost! Samozřejmě bych rád slyšel i názory rodičů, rád si vyslechnu i jejich kritiku k mé práci na schůzce rodičů. I kritika trenéra, kterou rád uslyším, nás všechny posune dále.“

Další články z této kategorie
26.04.2023
Ženy nakonec ve 2. lize skončily páté
O víkendu odehráli poslední turnaje sezóny ženy, elévky a elévové. Béčku začalo první kolo nadstavby.
21.04.2023
„Skoro“ poslední herní víkend
Předposlední dubnový víkend nám nabídne poslední ženský turnaj sezóny a elévové ukončí sezónu před svými diváky. Pro Béčko víkend znamená „začátek sezóny“, když odehraje první část nadstavby.
19.04.2023
Junioři jsou mistři Vysočiny, dorostenky mezi TOP16 v ČR
V sobotu hrály první kolo play-off dorostenky a junioři vybojovali první místo v tabulce. Na pelhřimovské palubovce přípravka odehrála poslední domácí turnaj sezóny a mladší žáci vyjeli na poslední turnaj sezóny do Světlé nad Sázavou.
1.S.K. P.E.M.A. Opava53
2.Torpedo Havířov53
3.FBC Vikings Kopřivnice43
4.Asper Šumperk39
5.Slovan Havířov37
6.Z.F.K. Petrovice35
7.1. FBK Sršni Rožnov31
8.Florbal Pelhřimov30
9.FBC Hranice26
10.FBC Přerov25
11.Snipers Třebíč24
12.1.MVIL Ostrava0
Nejbližší utkání
Partneři