11.04.2021
autor: Martin Tkadlec

Dřina se vyplatila, Evička a Maruška už jezdí v novém mercedesu

Vedení Spartaku potěšilo nejen obě slečny, ale i ostatní děti. Ty si budou muset své florbalové dárky v rámci honby za pokladem teprve najít. V Dětském domově v Senožatech tak nuda určitě nebude.

"Myslím, že to bude nějaká prolízačka," říkala při pohledu na zabalenou krabici sedmiletá Maruška. Její tříletá sestra Evička to ale viděla jinak. Ta si ve velké bedně přála najít něco na motivy Hello Kitty. Ostatně, jak to holčičky v jejím věku mívají. Ani jedna z nich se ale netrefila. Parádní šlapací mercedes, který z krabice po chvilce vykouknul, jim nicméně vykouzlil úsměvy ve tvářích i tak.

Nadšení neskrývala ani teta Soňa, která se o malé i větší neposedy v senožatském domově stará. "To autíčko je opravdu nádherný. Děti vám na oplátku vyrobily nějaké dárky," ukázala na nedalekou poličku sympatická dáma, která při našem povídání nezapomněla pochválit práci paní ředitelky. Ta byla v době setkání bohužel v karanténě, a tak jsme se s ní spojili alespoň po telefonu. "Z vybrané částky jsem samozřejmě nadšená. Moc se mi líbil i samotný nápad na přeměnu peněz v dárky. Navíc jste mě přiměli k dubnové akci v pohybu. Děkujeme," usmála se do telefonu Martina Buchalová Horská.

Oddíl nezapomněl ani na zbylé děti, kterých je v Senožatech dalších třicet. Těm sekretář klubu Jan Knězů přivezl několik florbalek, míčků a náramků, které si budou v rámci honby za pokladem muset samy najít. "Určitě vám pošleme pár fotek, abyste se mohli podívat, jak si děti hledání užily," slíbila závěrem teta Soňa.

Ještě se sluší zmínit, že v Senožatech šlo o opravdu milé setkání, které kromě dětské radosti přineslo i jednu věc k zamyšlení. Obě holčičky se nám totiž svěřily, že by všechny dárky světa vyměnily za to, být napořád se svou maminkou. Snad se jim tohle největší přání brzy vyplní.
 

Dárky  Florbalky  Sbírka

Další články z této kategorie
29.03.2021
Velikonoční dřina za úsměv je v půlce, už není na co čekat
Po dubnové pomlázce se vysportované peníze pro Marušku a Evičku z Dětského domova v Senožatech sečtou a oddíl je přemění na kouzelné dárky, které by měly vykouzlit jejich úsměvy.
18.03.2021
Členská schůze bude onlajn!
Kvůli dlouhodobě špatné pandemické situaci se letošní členská schůze uskuteční pomocí videokonference v aplikaci Microsoft Teams. V plánu je poslední březnovou neděli.
19.10.2020
Jsme jeden tým, hrajeme ve stejných barvách!
Podle předsedy oddílu Jiřího Kučery se nákup nových dresů podařil také díky předčasnému konci minulé sezony, kdy v klubové kase zbyla část nevyčerpaným peněz za nájmy, trénování či cestování.
1.TROOPERS15
2.Aligators Klobouky12
3.FBC Vikings Kopřivnice10
4.FbK Horní Suchá8
5.FBK Spartak Hluk6
6.Florbal Svitavy6
7.1. MVIL Ostrava6
8.FBC Hranice5
9.Snipers Třebíč5
10.1. FBK Rožnov5
11.Florbal Pelhřimov3
12.S.K. P.E.M.A. Opava0
Nejbližší utkání
Partneři