Mezinárodní akce a zájezdy
05.04.2022
autor: Martin Tkadlec

Superfinále florbalu - už v sobotu!

Po čtyřech letech se Superfinále florbalu vrací zpět do největší české haly! Zaplněná O2 arena bude sledovat klání nejlepších domácích týmů sezony.

Co je vlastně Superfinále florbalu?

Superfinále bylo představeno v roce 2012 jako převratná novinka v rámci České republiky v halových sportech. Jedno utkání rozhoduje o držitelích titulů Mistr České republiky ve florbale mužů a žen. Diváci mohou očekávat podívanou, která vždy strhne zaplněnou O2 arenu a vyhecuje hráče k výborným výkonům. Není žádné příště, není možnost opravy! Jeden den! Jedno místo! Dva vítězové! Superfinále florbalu je akcí, na které pravý sportovní fanoušek nesmí chybět.

Vstupenky a zájezd

Vstupenky na Superfinále jsou stále k dispozici. Bližší informace a možnost zakoupení na webu Českého florbalu.
Oddíl florbalu připravil zájezd na sobotní Superfinále. Odjezd je v 10:15 hod od Sauny. Přihlášky už pouze telefonicky u sekretáře oddílu: Jan Knězů - tel.: 732 777 242.

Program Superfinále

17:00 hod Superfinále Livesport Superligy: Předvýběr.cz Florbal MB vs. Tatran Střešovice
14:00 hod Superfinále Extraligy žen: FAT PIPE FLORBAL CHODOV vs. FBC OSTRAVA
11:45 hod finále Subterra cup, kategorie chlapci
10:30 hod finále Subterra cup, kategorie dívky

 • ocenění osobností Českého florbalu u příležitosti oslav 30 let
 • autogramiáda hvězd nejen z prostředí florbalu, ale také dalších osobností. Těšit se můžete na Filipa Formana, Martina Beneše, Vendulu Beránkovou, Filipa Smutného nebo Kateřinu Neumannovou
 • speciální akce a možnost výhodných nákupů u florbalových značek Unihoc, Salming, FAT PIPE, EXE Sport a Tempish
 • zajímavé soutěže o ceny na stáncích partnerů či možnost vyzkoušet si komentář florbalového utkání
 • fanshop Českého florbalu včetně speciálního superfinálového merche či exkluzivní limitované série k 30 letům a merchandise všech superfinalistů
 • podporu nadace ČOV díky odevzdávání starých telefonů u stánku Remobil
 • DJ Forrest Pine a Red Bull Saurus před arénou
 • možnost zapojit se do finanční sbírky na podporu Ukrajiny
 • podpořit nadaci Haima zakoupením zlaté stuhy
 • aukce hraných reprezentačních dresů Michaely Kubečkové a Adama Hemerky


Historie Superfinále

Superfinále florbalu mělo svoji premiéru v roce 2012. První zápasy o tituly v ženské a mužské extralize pro sebe ukořistily stálice českého florbalu. V ženském finále přesvědčivě opanovaly zápas hráčky Herbadent SJM Praha 11 a mužský, nervy drásající duel, pro sebe v prodloužení strhl Tatran Omlux Střešovice.

Superfinále florbalu 2013 opět posunulo hranice florbalu v ČR. Ženské finále bylo více než vyrovnaným soubojem Vítkovic a Herbadentu. Vítkovicím se málem podařil dokonalý obrat, proti kterému se však postavila Denisa Billá a vítězným gólem tři minuty před koncem přisoudila další titul fenomenálnímu Herbadentu před zraky 6 295 skvělých diváků! Mužské finále nabídlo útočný florbal plný šancí. Vítkovice byly v souboji efektivnějším týmem a naplněná O2 arena tak sledovala radost hráčů ze severní Moravy!

V otřásající se O2 areně se znovu se na třetí superfinále sešly cesty Herbadentu a Vítkovic v ženském finále a Tatran s Vítkovicemi obstarali to mužské. Ve strhující podívané byli fanoušci svědky pádu královen z Herbadentu z trůnu, na který po více jak deseti letech usedly Vítkovice. Velký vítkovický double poté korunovali muži, kteří Tatranu oplatili porážku z roku 2012. Oba tituly Mistrů České republiky tak poprvé společně putovaly do Ostravy po 14 letech.

Čtvrtý ročník - titul si na své konto po 3 letech připsal Tatran, který zvítězil na Mladou Boleslaví. První titul pro klub TJ JM FAT PIPE Chodov vybojovaly lvice z Jižního města, které udolaly své pražské rivalky z Herbadentu.

Malé jubileum v podobě pátého Superfinále v pražské O2 areně a opět se přepisovaly statistiky. Třetího ženský titul v historii získaly Vítkovice v duelu s obhájkyněmi titulu z Chodova. Vrchol Extraligy žen poprvé rozhodoval nájezdový rozstřel, v němž zlatý gól vstřelila Petra Mandátová. V superfinále Tipsport Superligy se sice neprodlužovalo, rekordních 12 144 fanoušků ale opět sledovalo velké drama, ve kterém Chodov porazil Vítkovice 5:4 a teprve jako třetí klub v historii českého florbalu získal nejcennější trofej.

V šestém superfinále padly oba favorité. Vítězky základní části, 1. SC Vítkovice se musely sklonit před Herbadentem, Suverén základní části Tipsport Superligy z Mladá Boleslavy podlehl Chodovu, který vítězstvím 3:1 obhájil loňský titul.

V letech 2018 a 2019 se Superfinále přestěhovalo do ostravské Ostravar Arény. V prvním ostravském superfinále se sevého prvního titulu dočkala Technology Florbal MB, když téměř domácí Vítkovice porazili po prodloužení; v ženách vítězí Vítkovice. O rok později již ostravská aréna viděla mistrovský double Vítkovic. V muřích vítězí nad Florbal MB, v ženách nad Chodovem, které tak ani třetí superfinále, které končí po základní části remízou nedotáhne do vítězného konce.

Bohužel v roce 2020 zastavila nejen veškeré sportovní dění pandemie koronaviru a poprvé v historii byla zastavena florbalová sezóna, která nakonec nebyla dohrána. Ve stínu pandemie se odehrálo i Superfinále 2021 v pražské UNYP Areně s vládními nařízeními omezenou diváckou návštěvou. Superfinále 2022 tak nebude jen jubilejní desáté, ale také návratem do O2 areny, oslavou 30 let Českého florbalu a novým začátkem.

Víte, že...

 • Superfinále florbalu je prvním a dosud jediným projektem svého druhu v České republice? Žádný jiný sport se k tak radikálnímu kroku ještě neodhodlal.
 • Superfinále stanovilo divácký rekord mezi všemi českými halovými sporty? V roce 2013 dorazilo na superfinále mužů 10 451 diváků. V letech 2015 a 2016 se však podařilo rekord dále navýšit až na 12 144 diváků.
 • se Superfinále odehrálo ve dvou ikonických českých arénách? Vedle té největší, pražské O2 areny, se v letech 2018 a 2019 hrálo v ostravské Ostravar Aréně. 
 • na světě vrcholí již 5 florbalových lig jediným zápasem? Od roku 2002 ve Švédsku, od roku 2012 v Česku, a postupně se přidalo také Polsko, Švýcarsko a Norsko.
 • se během devíti ročníků Superfinále rozdělilo mezi týmy 2,88 mil. Kč? Každý rok každý superfinalista obdrží 40 000 Kč, mužský vítěz navíc 160 000 Kč a ženské mistryně 80 000 Kč.
 • v Superfinále padlo celkem již 144 gólů? To je jeden gól za každých 7:49 min. herního času.
 • nejúspěšnějším superfinalistou jsou 1. SC Vítkovice? Z devíti superfinále vytěžily tři mužské, pět ženských titulů a 1,44 mil. Kč v prize money.
 • Jiří Curney je králem bodování Superfinále? V pěti zápasech zaznamenal 4 góly a 4 asistence.
 • Martina Řepková je královnou bodování Superfinále? Ve čtyřech zápasech nastřílela 6 gólů, což z ní dělá i nejlepší střelkyni, a na dva nahrála.
 • nejvíce gólů v Superfinále nastřílel Martin Tokoš? Ve čtyřech zápasech se trefil 5x.
 • hattrick v Superfinále dali Milan Fridrich (2012), Dominika Kubišová (2017), Martin Tokoš (2018), Ivana Šupáková (2019) a Barbora Husková (2021).
 • Lukáš Hrubý z Vítkovic je jediným střelcem, který dokázal skórovat ve třech Superfinále v řadě?
  nejvíce času na hřišti v Superfinále dosud strávil vítkovický Jakub Hubálek? Během šesti ročníků hrál 218:55 min. a střídal celkem 251krát.
 • nejvíce času na hřišti v jediném mužském superfinále strávil útočník Chodova Patrik Dóža? V roce 2017 odehrál porci 39:22 min.
 • nejvíce času na hřišti v jediném ženském superfinále strávila obránkyně Chodova Lucie Paulovičová? V roce 2016 odehrála 38:42 min.
 • Milan Fridrich je jediným hráčem, který rozhodl dvě superfinále? Vítězný gól Tatranu vstřelil v letech 2012 a 2015.
  historicky první florbalový ligový gól v O2 areně vstřelila hráčka FBŠ Bohemians Zuzana Jelínková?
 • historicky první florbalový ligový gól v Ostravar Aréně vstřelila hráčka 1. SC Vítkovice Veronika Enenkelová?
 • rozhodčí Petr Černý a Jiří Janoušek řídili 5 mužských Superfinále? Byli nominováni v letech 2012, 2013, 2016, 2017 a naposledy 2019, kdy ukončili svoji fenomenální kariéru.
 • si Superfinále zahrálo již 287 hráčů a hráček? Devatenáct z nich dokonce v dresu dvou týmů.
 • na organizaci Superfinále florbalu se podílí zhruba 150 organizátorů a dobrovolníků?
 • přestavba z hokejové arény na florbalovou trvá od položení první izolační vrstvy po zahájení generální zkoušky 13 hodin?
Další články z této kategorie
06.12.2023
Ženy vezou z Mistrovství světa bronz
Mistrovství světa 2023 v Singapuru bylo již čtrnáctým ženským šampionátem v historii. Česká republika vybojovala bronzové medaile. To patnácté v roce 2025 bude hostit Česká republika.
29.08.2023
Světový florbal v Ústí
Ústí nad Labem přivítá o prvním zářijovém víkendu nejlepší ženské florbalové týmy světa. V rámci turnaje Euro Floorball Tour se spolu od pátku do neděle střetnou výběry Česka, Finska, Švédska a Švýcarska.
02.12.2022
Zájezd na BigBoard Superfinále 2023
Od 3. prosince až do 20. března se můžete přihlašovat na autobusový zájezd, který pořádá oddíl florbalu Spartak Pelhřimov na dubnové BigBoard Superfinále do pražské O2 areny.
1.FBŠ SLAVIA Plzeň57
2.Panthers Praha56
3.Florbal Náchod42
4.TJ Sokol Jaroměř38
5.TROOPERS38
6.FBK Atlas Blansko31
7.Florbal TJ Kobylisy29
8.FBC Došwich Milevsko28
9.FbC Písek26
10.Florbal Pelhřimov24
11.T.B.C. Králův Dvůr16
12.SK Florbal Benešov11
Nejbližší utkání
Partneři