23.09.2020
autor: Martin Tkadlec

Fanouškům chceme dokázat, že náš postup nebyl náhodný, říká Lucie Sůvová

V rámci 2. kola ženského poháru přijede do Pelhřimova extraligová Olomouc, kterou hodlají florbalistky Spartaku pořádně potrápit. Proti hvězdnému soupeři mohou jen získat.

Hodně nabitý program mají na začátku sezony ženy. Už zítra je čeká třešnička na pomyslném dortu, domácí pohárová bitva s extraligovou Olomoucí, v sobotu pak první dva zápasy ve 2. lize. K nim vyrazí do Světlé.

"Zápas s Olomoucí bereme jako výzvu. Hodláme si ho užít a vytěžit maximum zkušeností, kterými extraligový soupeř rozhodně disponuje. Očekávám velmi náročný zápas, nicméně se budeme snažit soupeře potrápit a nedat mu nic zadarmo. Nemůžeme nic ztratit. Fanouškům chceme navíc dokázat, že náš postup z prvního kola nebyl náhodný," říká důrazně útočnice Lucie Sůvová, která věří, že na zítřek bude připravený kompletní tým.

"Od minulé sezony máme v kádru tři nové posily, které mezi nás rychle zapadly a přinesly do týmu tolik potřebný svěží vítr. Za ty jsem hrozně ráda," na dálku vyzdvihuje přínos Anny Dvořákové, Martiny Paulíkové a Petry Przeczkové.

S ohledem na neočekávané ukončení minulé sezony a dlouhou letní přípravu se nejen Sůvová nemůže dočkat, až znovu naplno vyběhne na florbalové palubovky. "Cíl v lize máme jasný, zopakovat loňský úspěch a obhájit první místo ve skupině. To, co ale neovlivníme, je vývoj současné pandemie. Proto nezbývá než věřit, že se situace uklidní a sezona se dohraje," přeje si už dlouholetá ikona ženského týmu.

Kdo se zítra nedostane do haly ZŠ Osvobození, může zápas proti extraligové Olomouci sledovat v onlajnu (19:30). Sobotní utkání proti domácí Světlé začíná v 10:00 (onlajn), Dačice pak na stejném místě vyzvou ve 13:30 (onlajn).


Starší žáci hrají doma, v akci taky junioři a dorostenky
Do Třebíče v sobotu zajíždějí junioři, kteří se utkají se Světlou (10:30, onlajn) a domácí Třebíčí (12:30, onlajn).
Ve stejný den se doma představí starší žáci. V prvním zápase je čeká souboj s Přibyslaví (9:00, onlajn), ve druhém pak duel s Novým Městem (11:50, onlajn) a na závěr se Žďárem (13:50, onlajn).
Dlouhá cesta do Kaplice čeká v neděli dorostenky, které poměří síly s jihlavským SK (10:15, onlajn) a domácí Kaplicí (13:05, onlajn).

Další články z této kategorie
22.04.2022
Trenérka žen Anna Dvořáková: O výsledky letos opravdu nešlo
Příchod rázné jihlavské koučky nasměroval ženský tým správným směrem. Po odchodu rozdílových hráček začaly hrát více spolu a přestaly se zaměřovat na výsledky.
20.09.2021
Věřím, že můžeme Brňanky překvapit, říká před pohárem Petra Němcová
Zápas proti extraligovému týmu jasně ukáže, jak na tom pelhřimovské ženy jsou. Před letošním ročníkem totiž přišly o dvě výrazné opory v útoku.
23.09.2020
Fanouškům chceme dokázat, že náš postup nebyl náhodný, říká Lucie Sůvová
V rámci 2. kola ženského poháru přijede do Pelhřimova extraligová Olomouc, kterou hodlají florbalistky Spartaku pořádně potrápit. Proti hvězdnému soupeři mohou jen získat.
1.Panthers Praha12
2.FBŠ SLAVIA Plzeň9
3.Florbal Pelhřimov6
4.T.B.C. Králův Dvůr6
5.TROOPERS6
6.FBK Atlas Blansko6
7.Florbal Náchod6
8.FBC Došwich Milevsko3
9.FbC Písek3
10.Florbal TJ Kobylisy3
11.TJ Sokol Jaroměř3
12.SK Florbal Benešov0
Nejbližší utkání
Muži
08.10.
18:00
Panthers Praha
VS
Florbal Pelhřimov
15.10.
18:00
Florbal TJ Kobylisy
VS
Florbal Pelhřimov
21.10.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
SK Florbal Benešov
Partneři