20.01.2019
autor: Neznámý uživatel

Jak se daří ženám?

Ženy v letošní sezóně ochutnávají druhou ligu žen z druhého konce tabulky než byly zvyklé. Tento víkend se v domácí hale hrálo 7. kolo, do kterého ženy v modrožlutém vstupovaly jako vedoucí tým druhé ligy.

Posledním článkem jsme skončili v druhém kole a od té doby ženy uhrály následující výsledky:

6:3 -> TJ Centropen Dačice

5:1 -> FBC Sokol Písek

8:3 -> SK Jihlava – Žďár nad Sázavou B

5:2 -> FBC Štíři Čb

3:1 -> TJ Centropen Dačice

12:2 -> FBC Sokol Písek

4:1 -> SK Jihlava – Žďár nad Sázavou B

5:1 -> FA SEPTA.CZ ČB

2:0 -> FA SEPTA.CZ ČB

1:2 -> FBC Štíři ČB

Poslední dvě utkání proběhla v prvním týdnu letošního roku, sezóna se přehoupla do druhé poloviny a s ní se objevila výrazná změna v herním projevu modrožlutých žen, který se přenesl i do prvního zápasu domácího turnaje proti TJ Centropen Dačice.  Ačkoliv skóre otevřela pelhřimovská kapitánka Sůvová #14 již v první minutě zápasu po asistenci gólmanky Topičové #38, do druhé třetiny se vstupovalo již za stavu 2:1 pro Dačice. Obrat nastal po gólech v úvodu a závěru druhého dějství: Němcová #9 na Sůvovou #14, Sůvová na Němcovou a hned bylo v pelhřimovské hale veseleji. Úvod třetí třetiny opět patřil pelhřimovským, na rozdíl dvou branek zvyšuje Opicová #12, za 7 minut to byl však opět Spartak, kdo tahal za kratší konec. Následovalo ubráněné oslabení, neproměněná přesilovka a trestné střílení.. minutu před koncem utkání si pelhřimovský trenér bere zkušeně time-out, za deset vteřin poté překlápí vedení na stranu Pelhřimova Snížková #23. Utkání šťastně vyhráváme, jediným pozitivem však zůstává fakt, že se Spartak nesmířil s remízou a bojoval až do konce.

V odpoledním utkání na ženy čekal soupeř z Písku. Nešlo si nevšimnout, že se soupeř v posledních zápasech výrazně zlepšoval a přehrával soupeře z opačného pólu tabulky, a tak bylo třeba do zápasu vstupovat s pokorou. Důležité také bylo spravit si chuť po posledních třech utkáních, které naše nejzkušenější juniorka Trávníková #97(promiň) označila tak trefně, že to sem bohužel nemůžu ani napsat. To se podařilo. Toto utkání snad bylo odměnou pro naše fanoušky a zejména pro ty nejvěrnější, kteří s námi brázdí Vysočinu a Jižní Čechy už třetí sezónu. Do utkání naskočila i nová posila Hazová #24, která překvapila svým nebojácným výkonem. Spartak Pelhřimov x FBC Sokol Písek -> 11:1.

Po tomto kole si Spartak drží osmibodový náskok před Štírkami z Českých Budějovic. Nic však ještě není vyhráno, další zápasy čekají a nebude to nic lehkého, soupeři se v průběhu sezóny zlepšují, je třeba nepolevit, ba naopak, zabrat.

Dovolte mi ještě jednou poděkovat za podporu všem fanouškům, a to zejména do rodiny Snížkových a Němcových, máme zázemí a podporu, jakou by nám ostatní týmy mohly závidět.

Fotografie od p. Patáka – děkujeme

Jitka Němcová

maskot

Další články z této kategorie
30.04.2019
Tři body s hlavou nahoře
Poslední tři ligové body pelhřimovských žen
08.04.2019
Ženy dvě kola před koncem sezóny získaly první místo!
Třetí sezóna staronového ženského družstva spěje ke zdárnému konci!
20.01.2019
Jak se daří ženám?
Ženy v letošní sezóně ochutnávají druhou ligu žen z druhého konce tabulky než byly zvyklé. Tento víkend se v domácí hale hrálo 7. kolo, do kterého ženy v modrožlutém vstupovaly jako vedoucí tým druhé ligy.
1.Florbal Pelhřimov0
2.FBC Vikings Kopřivnice0
3.FBK Spartak Hluk0
4.S.K. P.E.M.A. Opava0
5.Florbal Svitavy0
6.FbK Horní Suchá0
7.TROOPERS0
8.1. MVIL Ostrava0
9.FBC Hranice0
10.Snipers Třebíč0
11.1. FBK Rožnov0
12.Aligators Klobouky0
Nejbližší utkání
Muži
19.09.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
Florbal Svitavy
03.10.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
1. MVIL Ostrava
24.10.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
S.K. P.E.M.A. Opava
Partneři