22.04.2022
autor: Martin Tkadlec

Trenérka žen Anna Dvořáková: O výsledky letos opravdu nešlo

Příchod rázné jihlavské koučky nasměroval ženský tým správným směrem. Po odchodu rozdílových hráček začaly hrát více spolu a přestaly se zaměřovat na výsledky.

Hledět na výsledky a hrát často na sebe. Na to byly několik let zvyklé ženy Spartaku. V letošní sezoně je ale všechno jinak. Tým pod zkušenou trenérkou Annou Dvořákovou najel na nový systém, který hru holek ucelil a zároveň je posunul i co se dovedností týče.

"V žádném případě nechci předchozí práci nějak shazovat, to vůbec! Holky úspěchy měly. V týmu nicméně nastalo spoustu změn, několik rozdílových hráček skončilo, takže jsme museli hodně věcí přenastavit. Hlavně tu celkovou tvář, aby hrály holky víc spolu a nehrály tolik na výsledky, což se doufám povedlo. Letos o ně opravdu nešlo," tvrdí původem jihlavská trenérka, která se k pelhřimovskému kormidlu dostala na konci loňského září. A to značnou náhodou.

"Na jednom turnaji jsem Zuzce Trávníkové hlídala mimčo a nastala situace, že musel Honza Knězů po prvním zápase odjet. Holky se při hře trošku dohadovaly, a tak mě Zuzka cestou zpátky oslovila, zda bych je nechtěla trénovat. No a já se toho chytla," usmívá se na pohled rázná brunetka, která od posledního turnaje nic velkého nečeká. Ani to, že sama nastoupí.

"To už vůbec ne, po porodu jsem měla trombózu a ta noha mě pořád zlobí. Na nějaké velké hraní už to není. V Budějovicích určitě nic měnit nebudeme. Stále chceme hrát tak, jak jsme si nastavily a toho se držet. Je jedno, zda jde o poslední, nebo druhý turnaj. Spíše už směřujeme k další sezoně, kde bychom se rády přiblížily postupu do první ligy," netají své ambice mladá koučka. Nutné však bude zintenzivnit tréninky.

"Scházet se jednou týdne nestačí. Pokud se chceme někam posunout, někam směřovat, je tomu potřeba obětovat mnohem víc času. Po sezoně si proto chci sednout s vedením, holkami, abych věděla, zda je o tuhle cestu vůbec zájem. Každopádně po nikom nechci šlapat, nebo snad někoho nutit. Záležet bude taky na doplnění kádru. Zatím vůbec nevím, zda přijdou nějaké juniorky. Mám sice domluvených pár holek z Jihlavy, ale jen tak na pusu, takže budeme řešit i to," říká bývalá extraligová hráčka, která si zahrála i na juniorském mistrovství světa ve finském Tampere.

"To už je tak dávno, že jsem na to skoro zapomněla. Předtím jsem byla asi na třech kempech a největším zážitkem pro mě nebyl samotný šampionát, ale poznání pražských hráček. Narazila jsem na úplně jiný svět. V Jihlavě jsme to hrály jen tak pro radost a tyhle holky byly v klubech, trénovaly několikrát týdně... byla jsem z toho fakt vykulená," vzpomíná na první setkání s TOP florbalem majitelka mistrovského titulu s Chodovem. Z něj se mimochodem radovala až při své derniéře, takřka po deseti sezonách. A aby byl výčet jejího curriculum vitae kompletní, je důležité zmínit i čtyřicet startů za reprezentaci žen.

"Jo, byly to hezké časy, ale už i ty jsou dávno pryč. Teď mám doma dva kluky, v Jihlavě provozuji malou tělocvičnu, do toho trénuju holky... přesně tak to život chtěl," uzavírá povídání šéfka ženského týmu, které nikdo neřekne jinak než AnKu. Vysvětlení je nicméně prosté, za svobodna se totiž Anna jmenovala Kulhánková.

Jak už jsme zmínili, na poslední turnaj sezony vyrazí ženy do Českých Budějovic, kde se v neděli střetnou s vítězkami z Dačic (11:30, onlajn) a domácími Štírkami (14:30, onlajn).


:: PROGRAM VÍKENDU ::
Ve Světlé nad Sázavou se zítra odehraje poslední turnaj elévů, na kterém se kromě dvou chlapeckých družstev představí taky tým mladších žákyň. Dětské snažení odstartuje v 9:20.

O den později zakončí sezonu taky starší žákyně. V dačické sportovní hale postupně vyzvou domácí tým (9:00), jihlavský SK (10:00) a na závěr JeMoBu (11:30).

1.Florbal Pelhřimov0
2.SK Jihlava0
3.Sokol ED Havlíčkův Brod0
4.Sklo Bohemia Světlá n/S.0
5.Florbal Jindřichův Hradec0
6.Florbal Znojmo B0
7.Hornets Brno0
8.Aligators0
9.FBC Kutná Hora0
10.FBC Slavkov0
11.FTC Vysoké Mýto0
12.FBC Letohrad0
Nejbližší utkání
Partneři