30.04.2019

Tři body s hlavou nahoře

Poslední tři ligové body pelhřimovských žen

Na závěr sezóny v posledním ligovém kole jsme se vydaly do Českých Budějovic. Jedním slovem, šlo o „čest“, o to, jak se postavíme k posledním dvěma zápasům, jelikož o celkovém vítězství v lize jsme zaslouženě rozhodly v předposledním kole soutěže. O to víc to pro nás bylo složitější, namotivovat se ke kvalitnímu výkonu, když jsme věděly, že to „máme v kapse“. Dokázat, že umíme předvést dobrý výkon a právem tak obsazujeme první místo v tabulce i za situace, kdy je vše jasné. Jako velkou výhodu jsme mohly využít zejména fakt, že jsme si jely zápasy užít, v hlavách měly „klid,“ a to je nedílnou součástí dobrého výkonu.

V prvním zápase jsme se utkaly proti FA SEPTA.CZ Č. Budějovice. Skóre otevřela Míša Opicová, a to až v úvodu druhé třetiny, která krásným gólem bez asistence otevřela stav zápasu - 1:0. Poté jsme si zápas začaly hrát „podle svého“ a další velice pohledný gól do prázdné branky přidala Peťa Němcová za asistence Míši Opicové. Následovala líbivá asistence od Markét Vackové na Peťu Němcovou, která proměnila šanci a posunula tak stav na 3:0. V závěru druhé třetiny jsme mírně polevily a nechaly soupeře změnit stav na 3:1. Do třetí třetiny jsme vstoupily posílené o cenné rady od Jíti Němcové a zraněné Zůzi Trávníkové, které nám byly velkou oporou po celé dva zápasy. Avšak cenné rady si pravděpodobně vzala nejvíc za své Markét Vacková, která bez váhání vstřelila branku po nahrávce od Nelly Snížkové - stav 4:1. Poslední „přísný gól“ vstřelila naše velká bojovnice Míša Hazová. Svou další nahrávku přidala Nella Snížková a tím završily stav na 5:1. Míša Opicová se na úplný závěr snažila posunout skóre na 6:1, ale bohužel pískot pana rozhodčího a hra v brankovišti ji zastavila.

K druhému zápasu jsme nastoupily proti týmu FBC Štíři České Budějovice, který obsadil druhou příčku v celkové tabulce. Věděly jsme, že zápas nebude lehký a velmi intenzivní vedro v „nafukovací hale“ nám na výkonu určitě nepřidalo, ale podmínky byly pro oba týmy stejné. Vstup do zápasu se nám opravdu povedl. Skóre otevřela ve 3.minutě krásnou akcí Blanča Břečková asistovala Štěpa Razimová na stav 0:1.  Neuplynula ani minuta a opět se prosadila Peťa Němcová po asistenci Markét Vackové stav 0:2. Nutno poděkovat pelhřimovským chlapům/fanouškům, kteří nás přijeli podpořit z nedaleké Hluboké nad Vltavou, kde také bojovali o poslední body do tabulky. Přijeli pouze na první třetinu, ale o to víc si toho vážíme a děkujeme.

Bylo jasné, že nám soupeř nedá vítězství zadarmo a hned v 19.minutě snížil stav na 1:2. Koncem 2. třetiny se podařilo soupeři dotáhnout skóre na 2:2. V úvodu 3. třetiny se domácímu týmu rychlým únikem podařilo překonat obranu a gólmanku Šárku Topičovou, která předváděla od začátku zápasu jistotu v naší brance. Poprvé v zápase se soupeř dostal do vedení na 3:2. Na to jsme rychle odpověděly po akci Lucie Sůvové s asistencí od Peti Němcové stav 3:3. Další vývoj zápasu byl poměrně „nahoru dolů“. Domácí nám unikly dvou brankovým náskokem na 5:3. Krásným sólem se přes celé hřiště prosadila Nella Snížková bez asistence a snížila náskok na 5:4. Na to ale soupeř rychle reagoval nahozenou střelou, která se nakonec ocitla u nás v brance a opět nám odskočil o dva góly.  Nic jsme rozhodně nevypustily, a proto se nám podařilo zásluhou Peti Němcové po asistenci Lucie Sůvové snížit na 6:5. Tento stav byl konečný.

Podle mého názoru -> i když jsme získaly 3 body ze dvou zápasů, byla „čest“ a velmi dobrý výkon 100 % splněny. Zaslouženě a s dobrým pocitem, jsme si mohly jít převzít pohár a radovat se z celkového vítězství.

Chtěla bych Vám všem poděkovat za skvělou sezónu plnou radostí, úspěchů, dřiny a vzteku, jelikož to vše ke sportu patří.

V neposlední řadě, si dovolím za nás všechny poděkovat našemu zkušenému trenérovi, kterého jsme „občas“, v průběhu celé sezóny, možná poněkud vytáčely svým přístupem a výkony, ale my stejně víme, že si to s námi užívá. :-)  Především i díky němu, si můžeme užívat celkové prvenství v soutěži.

O nic menší díky patří našim nejlepším fanouškům, které nám všechny ostatní týmy můžou jen a jen závidět. Zázemí a podpora, kterou nám dávají, je více než prvoligová!! DĚKUJEME