20.09.2021
autor: Martin Tkadlec

Věřím, že můžeme Brňanky překvapit, říká před pohárem Petra Němcová

Zápas proti extraligovému týmu jasně ukáže, jak na tom pelhřimovské ženy jsou. Před letošním ročníkem totiž přišly o dvě výrazné opory v útoku.

Po krátké extraligové anabázi v kunratickém Startu bude útočnice Petra Němcová zase oblékat modrožlutý dres Pelhřimova. Důvodem k návratu je hlavně zdárné dokončení vysoké školy v Českých Budějovicích a taky přílišné a hlavně zdlouhavé cestování.

"Loni, při distančce, to šlo. Seděla jsem v Praze u počítače, pak skočila na trénink a bylo to. Teď ale kromě školy ještě chodím na brigádu, trénuju mladé florbalisty a navíc mi začnou praxe. Proto jsem se rozhodla vrátit," říká hbitá hráčka, která rychle poznala, jak nejvyšší ženská soutěž "chutná".

"Extraliga sama o sobě vyžaduje spoustu tréninků a přípravy, ať jste sebelepší. Měla jsem spoustu nedostatků, které prostě příchodem z druhé ligy jen tak nezmizí. Hra byla delší, rychlejší, hráčky tvrdší... člověk vůbec nemá čas na nějaké přemýšlení. K tomu všemu byla potřeba řada tréninků, jak kondičních, tak i těch na hřišti. Nacházím se ve fázi, že tolik času obětovat florbalu nechci. Třeba se to ale časem změní," nechává si Němcová pootevřená vrátka.

O extraligové soupeřky ale úplně nepřijde. Už zítra se totiž se svými spoluhráčkami postaví v rámci 2. kola poháru brněnským Buldočkám. "Čeká nás těžký zápas, ve kterém věřím, že můžeme Brňanky překvapit. Důležité bude doladit detaily, a ty pak přenést do ligy. V prvním kole jsme dostaly laciné góly ze standardek, nedůrazu a taky nám chyběl klid na míčku. Doufám, že jsme se poučily a nastoupíme s hlavami nahoře," přeje si postavou drobná slečna, která se těší na pořádně hlučnou kulisu v hale ZŠ Osvobození.

Co ji ale mrzí je konec dlouholetých opor Lucie Sůvové a Nelly Snížkové. Na druhou stranu tým posílilo jihlavské duo Anna Korešová a Pavlína Vaněčková, které by mělo mezeru alespoň částečně zacelit. "Nahradit je bude složité, i tak ale chceme obhájit prvenství z posledního dohraného ročníku," dodává.

Zítřejší pohárové utkání začíná v hale ZŠ Osvobození úderem 19 hodiny a kdo nepřijde, může ho sledovat onlajn.


- - -

Starší žáci přivezli tři výhry
sobotní turnaj pohledem VOJTĚCHA MOZRA, trenéra starších žáků

Pelhřimov vs. SK Jihlava ježci 9-1 (onlajn)
Pelhřimov vs. Bystřice 4-6 (onlajn)
Pelhřimov vs. Havl. Brod 5-3 (onlajn)
Pelhřimov vs. FBŠ Jihlava 8-0 (onlajn)

"Nejprve je potřeba zmínit, že letos máme úplně nový tým, kde je spoustu mladších žáků a dokonce tři starší žákyně. Nic to ale nemění na tom, že se chceme zlepšovat a posouvat dál. Za první turnaj v Jihlavě musím všechny pochválit. Někteří hráli poprvé na velkém hřišti a proti o dost větším soupeřům. Zvládali jsme dobře rozehrávku přes střed a dobře útočili jeden na jednoho. Zlepšit naopak musíme bránění a je škoda, že nám u jednoho utkání trošku ujel konec, kdy to soupeř stáhnul na jednu lajnu."

Další články z této kategorie
22.04.2022
Trenérka žen Anna Dvořáková: O výsledky letos opravdu nešlo
Příchod rázné jihlavské koučky nasměroval ženský tým správným směrem. Po odchodu rozdílových hráček začaly hrát více spolu a přestaly se zaměřovat na výsledky.
20.09.2021
Věřím, že můžeme Brňanky překvapit, říká před pohárem Petra Němcová
Zápas proti extraligovému týmu jasně ukáže, jak na tom pelhřimovské ženy jsou. Před letošním ročníkem totiž přišly o dvě výrazné opory v útoku.
23.09.2020
Fanouškům chceme dokázat, že náš postup nebyl náhodný, říká Lucie Sůvová
V rámci 2. kola ženského poháru přijede do Pelhřimova extraligová Olomouc, kterou hodlají florbalistky Spartaku pořádně potrápit. Proti hvězdnému soupeři mohou jen získat.
1.Panthers Praha12
2.FBŠ SLAVIA Plzeň9
3.Florbal Pelhřimov6
4.T.B.C. Králův Dvůr6
5.TROOPERS6
6.FBK Atlas Blansko6
7.Florbal Náchod6
8.FBC Došwich Milevsko3
9.FbC Písek3
10.Florbal TJ Kobylisy3
11.TJ Sokol Jaroměř3
12.SK Florbal Benešov0
Nejbližší utkání
Muži
08.10.
18:00
Panthers Praha
VS
Florbal Pelhřimov
15.10.
18:00
Florbal TJ Kobylisy
VS
Florbal Pelhřimov
21.10.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
SK Florbal Benešov
Partneři