13.08.2020
autor: Martin Tkadlec

Výšku už neřeším, v extralize chci být silnější v soubojích, říká Petra Němcová

Dvaadvacetiletá útočnice Spartaku se rozpovídala třeba o tom, jak náročné jsou extraligové tréninky klubu z Kunratic, či proč bude na dresu místo své oblíbené devítky nosit třiadevadesátku.

Svými výkony přerostla třetí nejvyšší soutěž žen už dávno. K elitě se posouvá ale až nyní. Řeč je o mladé pelhřimovské útočnici Petře Němcové, která si letos vyzkouší extraligu za Tigers Start98 Kunratice. A rozhodně nechce být jen do počtu.

"Máme poměrně mladý tým, kde jsem ve svých letech druhá nejstarší, takže jsme na začátku nějakého dlouhodobého snažení. Sama jsem zvědavá, jak se budeme posouvat," těší se na práci s týmem vzrůstem nevelká hráčka, která ale svých 163 centimetrů jako hendikep nebere. "Dřív mě to trápilo, teď už to neřeším. Momentálně mě zajímá spíš váha. Chodím s kondičním trenérem do posilovny a snažím se lépe jíst, abych konečně zvládala ty souboje u mantinelu," říká s úsměvem.

Své pražské putování začala Petra na konci června a jak už to tak bývá, ani pro ní nebyl začátek zrovna snadný. "Hned první týden nás totiž čekalo soustředění a dvoufázové tréninky. Jinak jsem ale stoprocentně spokojená. Jako tým tvoříme super partu, podporujeme se a navzájem si pomáháme. To samé platí i o přístupu trenérů. To jsou opravdoví profíci, kteří mají každý trénink poctivě připravený," chválí profesionalitu v klubu kmenová hráčka Spartaku.

Právě v náročnosti a počtu tréninků je podle ní největší rozdíl mezi extraligou a druhou ženskou ligou. "V Pelhřimově jsem trénovala jednou týdně, tady mě čekají tři tréninky v hale a dva s kondičním trenérem. Někdy taky chodíme běhat na ovál, takže je z toho ve finále pět až šest tréninků, což je obrovská porce, na kterou jsem nebyla zvyklá," říká důrazně a zároveň poukazuje na odlišnost hernímu systému, který v organizaci praktikují. "Hra je o dost rychlejší a náročnější. Na hřišti nemám tolik času přemýšlet, s čímž dost bojuju. Snad se to časem zlepší a pomůžu týmu tak, jak bych si představovala. To samé platí i o mém bodovém přínosu pro tým," doufá v brzké probuzení.

Na svém prvním turnaji v ženské kategorii, Czech Openu, se totiž mezi střelkyně ani jednou nezapsala. "Tři zápasy nám utekly o gól, takže jsme byly celkem smutné. Pořád je to ale jen příprava," neztrácí víru v lepší zítřky hráčka s číslem 93, jejíž oblíbená devítka už nebyla k mání. Proto k devítce přidala trojku, se kterou hrál její otec hokej.

Petra v pražském klubu momentálně hostuje. V sezoně by se měl tenhle status změnit na střídavé starty, takže o ní pelhřimovští fanoušci úplně nepřijdou. "Nějaké zápasy bych do konce roku stihnout měla. Uvidím, jak mi to bude časově vycházet. Určitě se s Pelhřimovem neloučím," uzavírá povídání.


Pohledem KAROLÍNY ŠATALÍKOVÉ, hlavní trenérky ženského týmu
"Petra je u nás zatím krátce, něco málo přes měsíc, ale za tu dobu jsme již mohli poznat její herní i lidské vlastnosti. Do tréninku se zapojila naplno. Velmi dobře se s ní spolupracuje jak nám, florbalovým trenérům, tak i tomu kondičnímu. S týmem zatím absolvovala jeden přípravný turnaj, který sice výsledkově moc nevyšel, ale Petra ukázala, že až zlepší kondici a bude silnější v soubojích, tak si určitě řekne o stálé místo v základní sestavě. Na hřišti se navíc pohybuje jako naše bývalá hráčka a top florbalistka Lucia Jelínková (Košturiaková) a jestli bude hrát jako ona, tak to bude paráda."

Další články z této kategorie
28.08.2020
O postup se popereme, hlásí před pohárem brankářka Domanská
Pelhřimovské florbalistky vyzvou takřka po roce extraligové Židenice. Tentokrát to bude o jedno pohárové kolo dřív a hrát se bude v Jihlavě. Klíčová bude ale bitva se Znojmem.
13.08.2020
Výšku už neřeším, v extralize chci být silnější v soubojích, říká Petra Němcová
Dvaadvacetiletá útočnice Spartaku se rozpovídala třeba o tom, jak náročné jsou extraligové tréninky klubu z Kunratic, či proč bude na dresu místo své oblíbené devítky nosit třiadevadesátku.
10.03.2020
Paráda, po roce jsou ženy zase královnami!
Holky v Týně nad Vltavou urvaly další dvě výhry, čímž si s předstihem zajistily prvenství ve 2. lize žen. Na posledním turnaji v Písku už budou bojovat jen o to, zda si udrží sezonní neporazitelnost.
1.Aligators Klobouky7
2.FBC Vikings Kopřivnice6
3.TROOPERS6
4.FbK Horní Suchá5
5.Florbal Pelhřimov3
6.FBK Spartak Hluk3
7.Florbal Svitavy3
8.Snipers Třebíč2
9.1. FBK Rožnov1
10.S.K. P.E.M.A. Opava0
11.1. MVIL Ostrava0
12.FBC Hranice0
Nejbližší utkání
Muži
03.10.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
1. MVIL Ostrava
24.10.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
S.K. P.E.M.A. Opava
07.11.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
FBC Hranice
Partneři