08.10.2018

ŽENY zůstávají neporaŽENY!

Ačkoliv se, na konci loňské sezóny mohlo zdát, že se nad budoucností ženského florbalu v Pelhřimově stahují mračna, je tomu právě naopak - vyšlo slunce. Družstvo posílené o nové tváře vlétlo do sezóny více než neohroženě.

Rozlosování soutěže pozvalo první kolo do domácí haly, k menší či větší radosti všech zúčastněných. V prvním utkání hráčky v modrožlutém stanuly proti soupeřkám z Dačic, které jim vloni jen těsně přebraly třetí místo v ligové tabulce.  Nervozitu z pelhřimovských čepelí sejmula po pěti minutách hry Sůvová # 14. Po dvou třetinách svítilo na časomíře lichotivé skóre 5:1 pro domácí.  Ve třetí třetině završila hattrick, kromě Sůvové, také Lélyová z dačického týmu. Ani to ale soupeři nestačilo, Pelhřimov si připsal první výhru v sezóně. Stav na konci třetí třetiny - 6:3. Premiérový gól si připsala
i čerstvá posila Razimová # 10.

V odpoledním utkání ženy čekalo družstvo FBC Sokol Písek, utkání nemělo být složitější než to dopolední, známe ale svoji sílu v druhých zápasech.  To se také potvrdilo, nohy ztěžkly a zápas postrádal náboj. I tak ale pelhřimovské florbalistky mohly slavit prvních šest bodů v druholigové tabulce. Po dvou gólech si připsala Sůvová #14 s Opicovou #12, premiéru si odbyla i druhá posila - Břečková #4.

Druhé kolo soutěže se odehrálo v nepopulární hale v Dačicích.  Hřišti pro soutěže dospělých by slušelo ještě pár metrů navíc, jak do délky, tak za mantinely. Hráčky měly k sobě mnohem blíže než je zdrávo, a tak byly oba zápasy poznamenány hrubou hrou a množstvím dalších drobných faulů.

V pravé poledne nastoupil Pelhřimov proti SK Jihlava - Žďár nad Sázavou B. Konečný výsledek 8:3 by mohl vypovídat o dominanci modrožluté, ale nebylo tomu úplně tak.  I když byl pokyn ze střídačky jasný, Spartak se často nechával unést hrou soupeře, který hrozil z protiútoků. Golmanka Topičová #38 byla ale v dobrém rozmaru a náskok pelhřimovských pohlídala.

Odpolední soupeř FBC Štíři České Budějovice byl do té doby také neporažen, dal se tedy očekávat tvrdý a vyrovnaný zápas. A tak se také stalo. Nutno říci, že zápas ovlivnily mimo jiné i nepřesné výroky rozhodčích na obě strany.  Nicméně jsou součástí hry, a tak je k tomu třeba přistupovat. V tomto utkání čarovala Snížková #23, Která svými čtyřmi brankami poměrně jistě přiklonila vítězství na stranu Pelhřimova. I v tomto zápase byla maskovaná žena v brance Pelhřimova velkou oporou, a tak se Spartak Pelhřimov protentokrát usadil na prvním místě ligové tabulky.