08.10.2018
autor: Neznámý uživatel

ŽENY zůstávají neporaŽENY!

Ačkoliv se, na konci loňské sezóny mohlo zdát, že se nad budoucností ženského florbalu v Pelhřimově stahují mračna, je tomu právě naopak - vyšlo slunce. Družstvo posílené o nové tváře vlétlo do sezóny více než neohroženě.

Rozlosování soutěže pozvalo první kolo do domácí haly, k menší či větší radosti všech zúčastněných. V prvním utkání hráčky v modrožlutém stanuly proti soupeřkám z Dačic, které jim vloni jen těsně přebraly třetí místo v ligové tabulce.  Nervozitu z pelhřimovských čepelí sejmula po pěti minutách hry Sůvová # 14. Po dvou třetinách svítilo na časomíře lichotivé skóre 5:1 pro domácí.  Ve třetí třetině završila hattrick, kromě Sůvové, také Lélyová z dačického týmu. Ani to ale soupeři nestačilo, Pelhřimov si připsal první výhru v sezóně. Stav na konci třetí třetiny - 6:3. Premiérový gól si připsala
i čerstvá posila Razimová # 10.

V odpoledním utkání ženy čekalo družstvo FBC Sokol Písek, utkání nemělo být složitější než to dopolední, známe ale svoji sílu v druhých zápasech.  To se také potvrdilo, nohy ztěžkly a zápas postrádal náboj. I tak ale pelhřimovské florbalistky mohly slavit prvních šest bodů v druholigové tabulce. Po dvou gólech si připsala Sůvová #14 s Opicovou #12, premiéru si odbyla i druhá posila - Břečková #4.

Druhé kolo soutěže se odehrálo v nepopulární hale v Dačicích.  Hřišti pro soutěže dospělých by slušelo ještě pár metrů navíc, jak do délky, tak za mantinely. Hráčky měly k sobě mnohem blíže než je zdrávo, a tak byly oba zápasy poznamenány hrubou hrou a množstvím dalších drobných faulů.

V pravé poledne nastoupil Pelhřimov proti SK Jihlava - Žďár nad Sázavou B. Konečný výsledek 8:3 by mohl vypovídat o dominanci modrožluté, ale nebylo tomu úplně tak.  I když byl pokyn ze střídačky jasný, Spartak se často nechával unést hrou soupeře, který hrozil z protiútoků. Golmanka Topičová #38 byla ale v dobrém rozmaru a náskok pelhřimovských pohlídala.

Odpolední soupeř FBC Štíři České Budějovice byl do té doby také neporažen, dal se tedy očekávat tvrdý a vyrovnaný zápas. A tak se také stalo. Nutno říci, že zápas ovlivnily mimo jiné i nepřesné výroky rozhodčích na obě strany.  Nicméně jsou součástí hry, a tak je k tomu třeba přistupovat. V tomto utkání čarovala Snížková #23, Která svými čtyřmi brankami poměrně jistě přiklonila vítězství na stranu Pelhřimova. I v tomto zápase byla maskovaná žena v brance Pelhřimova velkou oporou, a tak se Spartak Pelhřimov protentokrát usadil na prvním místě ligové tabulky.

Jitka Němcová

Další články z této kategorie
15.04.2018
Mohlo to skončit lépe..?
Druhá dubnová sobota vypadala slibně hned od božího rána, slunce se snažilo rozehřát zatuhlá kolena dnes (ne)odpovědné vedoucí družstva a rozpis turnaje nechal pelhřimovské ženy vyspinkat se dorůžova. Co by se mohlo pokazit...
06.02.2018
Ve Spartaku mám adrenalinu až kam, říká sekretářka oddílu Jitka Němcová
O tom, jak složitá cesta k záchraně 1. ligy vede, se toho napsalo už dost. Málokdo ale ví, že od letošní sezony na tohle všechno z vrchu dohlíží žena. Funkce sekretářky florbalového Spartaku se nicméně třiadvacetiletá Jitka Němcová ujala s vervou.
04.02.2018
Jak se daří ženám?
O pelhřimovských ženách jste naposledy četli v listopadu loňského roku. Od té doby se výsledky vyvíjely v stále stejném rytmu. Skvělé výkony se střídaly s momenty, kdy si trenér Knězů mladší mohl vlasy vyrvat a nohy ušoupat, a nic to nebylo platné.
1.ASK Orka Čelákovice27
2.TJ Sokol Jaroměř27
3.Spartak Pelhřimov24
4.TJ Turnov24
5.FAT PIPE Traverza Mukařov23
6.T.B.C. LUCERN Králův Dvůr21
7.Panthers Praha20
8.Wizards DDM Praha 1014
9.FBC Plzeň12
10.Florbal TJ Kobylisy11
11.FBC DDM Kati Kadaň11
12.DDM SANEXCZ Děčín IV8
Nejbližší utkání
Muži
15.12.
19:00
Spartak Pelhřimov
VS
FAT PIPE Traverza Mukařov
22.12.
19:00
Spartak Pelhřimov
VS
Florbal TJ Kobylisy
12.01.
19:00
Spartak Pelhřimov
VS
FBC Plzeň
Partneři