08.10.2018
autor: Neznámý uživatel

ŽENY zůstávají neporaŽENY!

Ačkoliv se, na konci loňské sezóny mohlo zdát, že se nad budoucností ženského florbalu v Pelhřimově stahují mračna, je tomu právě naopak - vyšlo slunce. Družstvo posílené o nové tváře vlétlo do sezóny více než neohroženě.

Rozlosování soutěže pozvalo první kolo do domácí haly, k menší či větší radosti všech zúčastněných. V prvním utkání hráčky v modrožlutém stanuly proti soupeřkám z Dačic, které jim vloni jen těsně přebraly třetí místo v ligové tabulce.  Nervozitu z pelhřimovských čepelí sejmula po pěti minutách hry Sůvová # 14. Po dvou třetinách svítilo na časomíře lichotivé skóre 5:1 pro domácí.  Ve třetí třetině završila hattrick, kromě Sůvové, také Lélyová z dačického týmu. Ani to ale soupeři nestačilo, Pelhřimov si připsal první výhru v sezóně. Stav na konci třetí třetiny - 6:3. Premiérový gól si připsala
i čerstvá posila Razimová # 10.

V odpoledním utkání ženy čekalo družstvo FBC Sokol Písek, utkání nemělo být složitější než to dopolední, známe ale svoji sílu v druhých zápasech.  To se také potvrdilo, nohy ztěžkly a zápas postrádal náboj. I tak ale pelhřimovské florbalistky mohly slavit prvních šest bodů v druholigové tabulce. Po dvou gólech si připsala Sůvová #14 s Opicovou #12, premiéru si odbyla i druhá posila - Břečková #4.

Druhé kolo soutěže se odehrálo v nepopulární hale v Dačicích.  Hřišti pro soutěže dospělých by slušelo ještě pár metrů navíc, jak do délky, tak za mantinely. Hráčky měly k sobě mnohem blíže než je zdrávo, a tak byly oba zápasy poznamenány hrubou hrou a množstvím dalších drobných faulů.

V pravé poledne nastoupil Pelhřimov proti SK Jihlava - Žďár nad Sázavou B. Konečný výsledek 8:3 by mohl vypovídat o dominanci modrožluté, ale nebylo tomu úplně tak.  I když byl pokyn ze střídačky jasný, Spartak se často nechával unést hrou soupeře, který hrozil z protiútoků. Golmanka Topičová #38 byla ale v dobrém rozmaru a náskok pelhřimovských pohlídala.

Odpolední soupeř FBC Štíři České Budějovice byl do té doby také neporažen, dal se tedy očekávat tvrdý a vyrovnaný zápas. A tak se také stalo. Nutno říci, že zápas ovlivnily mimo jiné i nepřesné výroky rozhodčích na obě strany.  Nicméně jsou součástí hry, a tak je k tomu třeba přistupovat. V tomto utkání čarovala Snížková #23, Která svými čtyřmi brankami poměrně jistě přiklonila vítězství na stranu Pelhřimova. I v tomto zápase byla maskovaná žena v brance Pelhřimova velkou oporou, a tak se Spartak Pelhřimov protentokrát usadil na prvním místě ligové tabulky.

Jitka Němcová

Další články z této kategorie
30.04.2019
Tři body s hlavou nahoře
Poslední tři ligové body pelhřimovských žen
08.04.2019
Ženy dvě kola před koncem sezóny získaly první místo!
Třetí sezóna staronového ženského družstva spěje ke zdárnému konci!
20.01.2019
Jak se daří ženám?
Ženy v letošní sezóně ochutnávají druhou ligu žen z druhého konce tabulky než byly zvyklé. Tento víkend se v domácí hale hrálo 7. kolo, do kterého ženy v modrožlutém vstupovaly jako vedoucí tým druhé ligy.
1.Florbal Pelhřimov0
2.FBC Vikings Kopřivnice0
3.FBK Spartak Hluk0
4.S.K. P.E.M.A. Opava0
5.Florbal Svitavy0
6.FbK Horní Suchá0
7.TROOPERS0
8.1. MVIL Ostrava0
9.FBC Hranice0
10.Snipers Třebíč0
11.1. FBK Rožnov0
12.Aligators Klobouky0
Nejbližší utkání
Muži
19.09.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
Florbal Svitavy
03.10.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
1. MVIL Ostrava
24.10.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
S.K. P.E.M.A. Opava
Partneři