U15 - Starší žáci
31.03.2022
autor: Martin Tkadlec

Trenér starších žáků Mozr: Za sezonu si zápasy navíc zasloužíme

Cesta na MČR starších žáků je letos mimořádně klikatá. Na závěrečný turnaj se podívá pouze vítěz regionu 5. Pelhřimovský lodivod přesto věří, že se to jeho svěřencům podaří.

Poprat se o místenku na republikové finále vyrazí v sobotu do Bystřice nad Pernštejnem starší žáci. Kvalifikační síto je nicméně neúprosné. Na závěrečný turnaj se dostane pouze vítěz celého regionu 5, tedy Vysočiny a jižních Čech. Trenér Vojtěch Mozr přesto věří, že se to jeho svěřencům může podařit.

"A když ne, svět se nezboří. Letošní postupový klíč je totiž dost složitý, takže si jedeme zápasy hlavně užít a nabrat nové zkušenosti. Za tuhle sezonu si mače navíc zasloužíme. Příprava je proto úplně stejná, jako na každý jiný turnaj. Uvidíme, jak to všechno dopadne. Rozhodně se dost těšíme. Zápas proti vítězi z Jihu už by byl takový bonus navíc," říká mladý lodivod, který do Bystřice vyrazí s pestrou směsicí hráčů. V kádru nebude chybět několik mladších žáků a taky šikovných žákyň. Stejně, jako tomu bylo po celou sezonu.

"Holky musím moc pochválit, protože se strašně zvedly. Odjezdily skoro každý turnaj, což je na jejich hře vidět. Kluci je navíc dobře přijali mezi sebe, v některých zápasech jim dokonce raději nahráli, než aby sami skórovali. To se jen tak nevidí. Nejdůležitější ale je, že se všichni otrkali na velkém hřišti, včetně hráčů z náborů," těší úspěšného mládežnického trenéra.

On sám se ale za zázračného kouče nepovažuje. Za úspěchy prý stojí práce všech klubových trenérů, kteří mu předali kvalitní hráčský materiál. "Třeba v ročníku 2004 byli čtyři rozdíloví hráči, které trénoval Honza Knězů. Tyhle kluky zase dlouho vedl Honza Koten s panem Bartoškou a Březinou. Měli je v podstatě od přípravek, takže jim dali hodně slušný základ. Samozřejmě, že na ně mám taky nějaký vliv a myslím, že jsme udělali velký kus práce... každý trenér jim dal ale něco ze sebe," chválí své kolegy Vojta Mozr, který za největšího favorita turnaje o mistra Vysočiny považuje domácí Bystřici.

"Podle tabulky to tak asi bude, mají dobré hráče. Na druhou stranu byla liga tak vyrovnaná, že se pravda ukáže až o víkendu. Jako černého koně pak vidím Kněžice, které hrají hodně nepříjemně," předkládá svoje tipy.

S napětím vyhlíží finálový turnaj taky útočník Samuel Mareš. Po dvou měsících, kdy ho trápil špatný tvar čéšek a pochroumané chrupavky, se cítí zpět ve formě. "Minulý rok nám boje o republiku překazil covid, takže máme všichni velkou chuť postoupit. Nic lehkého nás rozhodně nečeká. Když ale budeme hrát naši hru, napadat a dobře kombinovat, mohlo by to klapnut," je přesvědčený čtrnáctiletý střelec.

Ve skupině se mladí Spartakovci utkají s týmem Okříšek (11:00) a JeMoBu (12:20). Do semifinále, které startuje v půl druhé, postoupí dvě družstva z každé skupiny. Zápas o 3. místo je na programu v půl čtvrté, ten finálový začne o necelou hodinu později. - výsledky onlajn, historie kategorie starších žáků

Jediné utkání o mistra celého regionu 5 (proti vítězi Jihočeského kraje) se pak musí odehrát nejpozději do 24. dubna 2022. Pořadatelem se stane družstvo, které získá ve finálovém turnaji více bodů ve skupině.


:: NEDĚLNÍ PROGRAM ::
V neděli se v Pelhřimově odehraje ligový turnaj elévů, na kterém se kromě dvou chlapeckých družstev představí taky tým mladších žákyň. Dětské snažení odstartuje úderem 9. hodiny.

Další články z této kategorie
05.05.2022
Vojtěch Zach o hostování v Bulldogs: Musel jsem vystoupit ze své komfortní zóny
Talentovaný starší žák zabojuje ve své kategorii o titul republikového mistra. Jeho cesta za snem začne už zítra na zimáku v Novém Městě nad Metují.
01.04.2022
Historie kategorie starších žáků ve Spartaku Pelhřimov
Přinášíme vám kompletní historii kategorie starších žáků v oddílu florbalu Spartak Pelhřimov.
31.03.2022
Trenér starších žáků Mozr: Za sezonu si zápasy navíc zasloužíme
Cesta na MČR starších žáků je letos mimořádně klikatá. Na závěrečný turnaj se podívá pouze vítěz regionu 5. Pelhřimovský lodivod přesto věří, že se to jeho svěřencům podaří.
1.Panthers Praha12
2.FBŠ SLAVIA Plzeň9
3.Florbal Pelhřimov6
4.T.B.C. Králův Dvůr6
5.TROOPERS6
6.FBK Atlas Blansko6
7.Florbal Náchod6
8.FBC Došwich Milevsko3
9.FbC Písek3
10.Florbal TJ Kobylisy3
11.TJ Sokol Jaroměř3
12.SK Florbal Benešov0
Nejbližší utkání
Muži
08.10.
18:00
Panthers Praha
VS
Florbal Pelhřimov
15.10.
18:00
Florbal TJ Kobylisy
VS
Florbal Pelhřimov
21.10.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
SK Florbal Benešov
Partneři