Starší žáci
05.04.2018
autor: Martin Tkadlec

Kvalifikace o MČR starších žáků: Pelhřimovští se spoléhají na dobrou partu

Spartak bude v domácí kvalifikaci spoléhat především na bouřlivé diváky a taky na týmové pojetí hry, které je podle trenéra Jana Knězů hlavním klíčem k vítězným zápasům. Pokud si vše dokonale sedne, mohou v Pelhřimově pomýšlet na postup.

„Hráči trénují s chutí, což je základ. Pokud k tomu připočteme i dobrou hru, nemůžeme dosavadní průběh sezony hodnotit jinak než dobře. Uhrané výsledky už jsou jen bonusem,“ říká mladý pelhřimovský kouč, který má k ruce zkušeného Petra Zajíčka staršího. „U nás je to rozdělené tak, že já s Petrem trénujeme hráče, kteří hrají za starší žáky i dorostence a Tomáš Kocián s Vojtěchem Mozrem pak vedou hráče, kteří nastupují pouze za starší a pár z nich i za mladší žáky,“ vysvětluje trenérskou hierarchii Knězů.

Jeho svěřenci prý nebudou k turnaji přistupovat nějak zvláštně. Už několik sezon jdou do každého zápasu s tím, že chtějí vyhrát a jinak tomu nebude ani v sobotu v Pelhřimově. „Hlavně se budeme chtít ukázat před domácím publikem. V podání rodičů hráčů máme asi nejlepší fanoušky v lize, tak by bylo fajn, kdyby jim hráči jejich náklonnost vrátili,“ doufá v dobrý výsledek trenér Spartaku, podle kterého je složité určit favorita kvalifikace.

„Všechny zápasy se odehrají v jednom dni a mohou rozhodovat naprosté maličkosti. S respektem je nicméně potřeba přistoupit ke každému z nich. Havlíčkův Brod jsme letos hrát neviděli, takže pro nás bude velká neznámá. Okříšky již několik let pravidelně postupují do finálového turnaje, i když letos nemají asi tak silný tým jako roky předtím. Stále se ale řadí mezi favority,“ tvrdí Jan Knězů. Druhým favoritem jsou podle něj Hroši ze Žďáru, se kterými se Spartakovci poměřili v dorostencích. „Celou soutěž dokázali vyhrát a předváděli ofenzivní florbal, tudíž předpokládám, že se stejnou hrou budou prezentovat i v sobotu,“ myslí si Knězů.

Každý je důležitý

Mezi soupeři se při zmínce o Pelhřimovu nejvíce skloňuje jméno Petra Zajíčka mladšího a brankáře Libora Domkáře. O vyzdvihování jedinců však nechce trenér Spartaku vůbec slyšet. „Máme tady skvělou partu, což kluci dokazují i mimo hřiště. Každý z hráčů je pro tým nesmírně důležitý. Jsme jeden tým, a tak to zůstane,“ říká důrazným hlasem Jan Knězů.

Oddíl v Pelhřimově funguje už téměř dvacet let a v současné době má více než 160 aktivních členů, kteří hráli v letošní sezoně ve třinácti družstvech. Ve Spartaku disponují kompletní věkovou strukturou a mládeži se věnují již od kategorie přípravek. Muži i ženy se navíc účastní pohárové soutěže. Chlapský tým se nicméně musel letos poroučet z 1. ligy.

Soupiska družstva

  35   G    Libor Domkář (2003)

  89   G    Sebastian  Pavlas (2005)

    4   Ú    Petr Březina (2004)

    5   Ú    Vít Papež (2004)

    7   Ú    Jiří Vlach (2003)

    8   Ú    Milan Novák (2003)

    9   Ú    Jan Barimov (2004)

  10   Ú    Vojtěch Papež (2004)

  12   O    Martin Sviták (2004)

  14   O    Dan Kalina (2003)

  15   O    Petr Zajíček (2004)

  16   O    Maxmilián Škoda (2003)

  17   Ú    Patrik Mynařík (2004)

  18   O    Matěj  Kutílek (2006)

  19   Ú    Matěj  Jirků (2005)

  88   O    Daniel Žluč (2004)

  93   Ú    David Jelínek (2003)

         Ú    Kevin Coufal (2005)

         Ú    Pavel Zábrana (2003)

Realizační tým

         Jan Knězů ml. - trenér

         Petr Zajíček - asistent trenéra

         Tomáš Kocián - asistent trenéra

         Vojtěch Mozr - asistent trenéra

Další články z této kategorie
05.04.2018
Kvalifikace o MČR starších žáků: Hroši ze Žďáru se vezou na vlně pohody
Pouze jediná porážka. S takovou bilancí propluli žďárští Hroši až ke břehům pelhřimovské kvalifikace, kde by rádi potvrdili svou herní pohodu. Pomoci by jim v tom měl hlavně Pavel Rous, který si v základní části připsal neuvěřitelných 111 přesných tref.
04.04.2018
Kvalifikace o MČR starších žáků: Brodští nedají nikomu nic zadarmo
Nedáme nikomu nic zadarmo. Alespoň to tvrdí trenér havlíčkobrodských Draků Lukáš Zelenka, který své ovečky vede už šest let a o kvalitě týmu tak má dokonalý přehled. Letos má navíc k ruce Patrika Kučeru a Jakuba Mareše.
03.04.2018
Kvalifikace o MČR starších žáků: Okříšky si jedou užít atmosféru
Do kvalifikace o MČR postoupili starší žáci Okříšek z druhého místa skupiny B. Už to je podle jejich trenéra Josefa Kuly úspěch. Jak se ale říká, s jídlem roste chuť a s tou hráči PSKC bezpochyby do Pelhřimova dorazí.
1.Spartak Pelhřimov6
2.Panthers Praha5
3.TJ Turnov5
4.ASK Orka Čelákovice4
5.FAT PIPE Traverza Mukařov3
6.FBC Plzeň3
7.T.B.C. LUCERN Králův Dvůr3
8.TJ Sokol Jaroměř3
9.Wizards DDM Praha 103
10.Florbal TJ Kobylisy1
11.1. FBC DDM Děčín IV0
12.FBC DDM Kati Kadaň0
Nejbližší utkání
Muži
06.10.
19:00
Spartak Pelhřimov
VS
TJ Turnov
20.10.
19:00
Spartak Pelhřimov
VS
FBC DDM Kati Kadaň
Partneři