Starší žáci
08.02.2020
autor: Neznámý uživatel

Starší žáci v Jihlavě zklamali, prohráli všechny zápasy

Pochvala z nevydařeného turnaje patří jen brankářům, kteří se při zápasech činili. Hráčům v poli nicméně ujíždí vlak, který se dá ale ještě dohnat. Třeba zlepšením tréninkového přístupu, či pilováním dovedností.

V zápase proti Žďáru a Okříškám nás soupeř přehrál zejména v situacích 1-1. Jak směrem do útoku, tak i do obrany. První téma na zaměření tréninků: hra 1-1 na malém prostoru. Zároveň se projevila tristní koncovka, kdy jsme dokázali i přes velké množství příležitostí dát ze hry pouze jedinou branku, druhá padla po využitém trestném střílení. Druhé téma k náplni tréninků - přesnost a důraz v zakončení. Do šancí se daří dostávat aktivní hrou a bojovností, ovšem jejich proměňování není o smůle, štěstí či jiné výmluvě. Je to o důsledném tréninku rychlého zakončení v plné rychlosti nebo pod tlakem soupeře.

Utkání proti SK Jihlava bylo nejlepší na turnaji. Soupeř byl po většinu zápasu ve vedení, ale bojovnost i přístup byly příkladné a podařilo se dát i více branek. Tento zápas ukázal možnosti jednotlivých hráčů. Je smutnou skutečností, že se takto neodehrají všechna utkání. Zápas proti Havlíčkovu Brodu budiž příkladem naprostého opaku. Proč nemůžeme hrát celý zápas aktivně, proč se přizpůsobíme soupeři my a nehrajeme, tak jak si řekneme? Nesmyslnými dlouhými nahrávkami na riziko a zbytečnými ztrátami nabízíme soupeři šance, které promění. Další téma na tréninky: rychlé zpracování míčku v pohybu, rychlé rozhodování. První dvě vteřiny po získání míčku jsou nejdůležitější, bohužel my v nich stojíme, přemýšlíme a ztrácíme míčky.

Celkově nelze charakterizovat turnaj jinak než velké zklamání. Co naplat, že výborně zachytali oba brankáři. Co naplat, kdy po většinu utkání bojujeme, když nás sráží jednoduché chyby plynoucí zejména z nejistoty ve hře s míčkem. Individuální dovednosti budou alfou a omegou vašeho dalšího rozvoje. Většině ujíždí vlak a máte jednu z posledních šancí to dohnat. Nejen přístupem na tréninku, ale zejména doma nebo kdykoliv, kdy mám čas - vzít florbalku s míčkem a makat na sobě.


Výsledky Spartaku:

  • Spartak Pelhřimov vs. Hippos Žďár n/S. 1:8 - online
  • PSKC Okříšky vs. Spartak Pelhřimov 6:1 - online
  • SK Jihlava ježci vs. Spartak Pelhřimov 6:4 - online
  • Spartak Pelhřimov vs. TJ Sokol H. Brod B 3:4 - online
Další články z této kategorie
06.10.2019
Starší žáci se vrací do 1. koše
Turnaj v daleké Bystřici nad Pernštejnem odstartovali starší žáci proti domácímu ASK.
30.05.2019
Spartak na Mistrovství ČR 2019
Ve dnech 3. až 5. května se konalo Mistrovství ČR starších žáků ve Znojmě. Po dlouhých 14 letech se mezi elitu opět probojoval také Spartak Pelhřimov.
02.05.2019
Sledujte Mistrovství ČR starších žáků
V pátek 3. května startuje ve Znojmě Mistrovství České republiky starších žáků.
1.TROOPERS15
2.Aligators Klobouky12
3.FBC Vikings Kopřivnice10
4.FbK Horní Suchá8
5.FBK Spartak Hluk6
6.Florbal Svitavy6
7.1. MVIL Ostrava6
8.FBC Hranice5
9.Snipers Třebíč5
10.1. FBK Rožnov5
11.Florbal Pelhřimov3
12.S.K. P.E.M.A. Opava0
Nejbližší utkání
Partneři