Mladší žáci
20.01.2020
autor: Neznámý uživatel

Mladších žáků bylo poskrovnu, v Bystřici se přesto neztratili

Nejdelší výjezd s nejmenším počtem hráčů. I tak by se dal stručně popsat první turnaj mladších žáků v letošním roce, který hostila hala v Bystřici nad Pernštejnem.

Do Bystřice nad Pernštejnem odcestovalo pouze jedenáct hráčů, což není na dvě družstva ani v systému 3+1 skutečně mnoho. Další hráče nepustila na turnaj nemoc, či školní lyžařský kurz.

Samotný turnaj přinesl tradiční vysoká vítězství žlutého týmu. Tentokrát není moc co připomenout. Hra, jak směrem dopředu i dozadu, už má určitý řád, hráči si věří ve hře 1-1 i 1-2, dobře kombinují a snaží se o důrazné i přesné zakončení. Postupně tak mohou pracovat na dalších aspektech, jako je využívání druhé vlny, efektivnější využívání mantinelů, či naznačování střelby a nahrávky. Zároveň si v posledním utkání vyzkoušeli i roli koučů hráčů druhého týmu. Tomu se herně povedla pouze dvě utkání, obě s domácí Bystřicí. Vidět byla snaha, pohyb, chuť dávat branky. Když se jelo na sto procent, pak byla i vysoká úspěšnost trefování branek a z toho pramenící góly. Ve dvou zbývajících utkáních proti starším žákyním Jihlavy a žlutému Spartaku působili hráči až odevzdaným dojmem, což ještě násobilo střeleckou převahu soupeřů. Je to určitě k velkému zamyšlení, vzdát zápas ať je stav a jeho průběh jakýkoliv.

Příští turnaj se hraje v neděli 16. února na domácí palubovce při ZŠ Osvobození. Mladší žáci se mohou těšit na souboje se dvěma týmy oddílu SK Jihlava a s družstvem SK Juvenis Přibyslav.

Další články z této kategorie
18.09.2018
Spartak součástí oslav partnerství s Dolným Kubínem
Během sobotního odpoledne se v tělocvičně ZŠ Osvobození uskutečnilo utkání mladších žáků Spartaku proti Dolnýmu Kubínu.
19.05.2018
Systém 3+1 nebo 5+1
Dnes poprvé řada hráčů kategorie mladších žáků a elévů Spartaku okusila hru v systému 5+1. Do této doby jak v ligových tak přátelských utkáních hráli někteří i 6 let výhradně v sytému 3+1. Bylo to znát?
1.TROOPERS15
2.Aligators Klobouky12
3.FBC Vikings Kopřivnice10
4.FbK Horní Suchá8
5.FBK Spartak Hluk6
6.Florbal Svitavy6
7.1. MVIL Ostrava6
8.FBC Hranice5
9.Snipers Třebíč5
10.1. FBK Rožnov5
11.Florbal Pelhřimov3
12.S.K. P.E.M.A. Opava0
Nejbližší utkání
Partneři