Mladší žáci
18.03.2019
autor: Jan Koten

Mladší žáci v Jaroměřicích

Mladší žáci vyrazili na další turnaj na jih Kraje Vysočina do Jaroměřic nad Rokytnou. Výkony v zápasech na turnaji postupně gradovali.

Je poměrně smutné konstatování, i od samotných hráčů prvního družstva, že kdyby tak jak odehráli 3. a 4. utkání, tak by výsledky v úvodních dvou mohly být úplně jiné. I když se utkání vyhrála. I druhé družstvo odehrálo poměrně dobrý turnaj. Pro něj platí i to co pro první družstvo. Držet se svého stylu hry, hrát celý zápas naplno jak do útoku, tak i do obrany. Nevzdávat se za žádného stavu.

Jak tedy příště začít už o prvního střídání první utkání na turnaji. Chceme kvalitní výkony od jednotlivých hráčů, od celé trojky na hřišti, družstva i celého týmu mladších žáků. Chceme hrát stále naplno, chceme si zkoušet nové věci, účíme se hrát i kombinačně a věříme, že to co již umíme, bude slavit úspěch. Není to o tahání míčku mezi tři hráče, o projití kolem mantinelu, kde stojí připravený protihráč. Není to o střílení z nemožných střeleckých úhlů do šibenice. Chceme hrát všichni, všichni si přihrávat a svým pohybem si říkat o přesnou a možnou přihrávku. Chceme dát brankáři soupeře co nejmenší šanci chytit naši střelu, a tedy chceme být v prostorech, odkud má chytání nejobtížnější. Chceme být stále aktivní a po přihrávce spoluhráči si ihned rychlým pohybem hledáme místo pro další přihrávku. Nechceme nechat střílet soupeře, a tedy musíme u něj být včas, hlídat mu forhend a být s ním stále v pohybu. Nechceme, aby si soupeř přihrával, a musíme tedy obsadit místa, kudy si může přihrávku dát. A tento prostor, který se neustále mění s pohybem protihráče s míčkem i s pohybem protihráče, který chce míček získat, chceme aktivně hlídat.

I my, trenéři, si vezeme z Jaroměřic další zkušenosti a máme dobré impulsy pro další práci v trénincích. Společně s hráči se těšíme a zveme všechny na domácí turnaj v neděli 31. března do tělocvičny ZŠ Osvobození Pelhřimov.

Další články z této kategorie
11.03.2019
Dotazník pro diplomovou práci - Názor rodičů na sportování jejich dětí
Krátký dotazník vztahující se na názor rodičů na sportování jejich dětí.
18.02.2019
Mladší žáci doma úspěšně
Bez 13 hráčů, tedy prakticky bez 2 družstev, nastoupili 2 týmy mladších žáků do domácího turnaje. Na vině byla zranění, nemoci a hory. I tak ostatní hráči a hráčky ukázali, co všechno už umí.
04.02.2019
Mladší žáci na turnaji v Kněžicích
Dvě družstva mladších žáků vyrazila v neděli na turnaj do Kněžic, kde je čekaly soupeři z pořádajícího Orla a dva týmy Okříšek.
1.TJ Sokol Jaroměř54
2.ASK Orka Čelákovice41
3.Spartak Pelhřimov39
4.T.B.C. LUCERN Králův Dvůr38
5.FAT PIPE Traverza Mukařov37
6.TJ Turnov37
7.Panthers Praha33
8.Wizards DDM Praha 1032
9.Florbal TJ Kobylisy27
10.FBC Plzeň24
11.FBC DDM Kati Kadaň20
12.DDM SANEXCZ Děčín IV14
Nejbližší utkání
Partneři