Dorostenci
06.04.2020
autor: Jan Knězů

Sezona dorostenců: začátek šel jako po másle, pak nastala konečně dřina

Vzhledem k délce sezony, obměny týmu a přihlášené soutěži, je těžké ročník objektivně zhodnotit. I přesto převažují hlavně pozitiva, i když makat je potřeba dál. A to i teď, v době koronavirové pandemie.

Předsezonní část
Po začátku letní přípravy se k týmu připojili hráči, kteří přecházeli ze starších žáků. Chvilku trvalo, než si zvykli na pět tréninků týdně, nicméně se s tím dobře popasovali. Začátkem července jsme se zúčastnili Pražských her, druhý týden v srpnu nás pak čekalo velmi náročné sedmidenní soustředění.

První část
Tu nemá cenu zbytečně dlouze hodnotit a chválit se tu za dobré výsledky ve 2. lize. Většina zápasů končila debaklem a rozhodnuto bylo již kolem páté minuty. Je to sice hezké, ale některé chyby tak nevyniknou a je lehké je přehlédnout.

Druhá část
Zhruba v polovině sezony nás opustilo několik hráčů (dva kompletní útoky). Pro zbytek to znamenalo vzít na sebe více zodpovědnosti, což se u některých podařilo, u dalších nikoliv. Na systému hry jsme nic neměnili, stále jsme napadali, a to i v oslabení. Navíc jsme museli zapracovat na rozehře, která se zhoršila. Stejné to bylo i s koncovkou. Přece jen absence asi devadesáti procent branek byla patrná. U dvou (remízových) zápasů nám nevyšel risk na konci hrát na vítězství bez zabezpečené obrany. Oběma trefám předcházel náš tlak. Měli jsme spoustu šancí a soupeři jen zoufale odpalovali míčky. Dokonce se nezmohli ani na pořádný brejk. Tyhle branky nicméně nemůžeme brát na lehkou váhu, protože byly směrem k bodovému zisku klíčové.

Celkově
Druhá polovina dala šanci vyniknout více hráčům a jsem rád, že se některým konečně rozvázali nohy a ruce. Někdo si vyzkoušel pozici lídra, někdo zredukoval svou tělesnou hmotnost a někdo se přestal nervovat a zápasy si užíval. Je tu stále spousta problémů a chyb, které je potřeba u všech odstranit. Kvůli koronaviru navíc sezona skončila dříve, což je pro celý tým velká rána.

Rád bych tímto poděkoval všem svým hráčům a doufám, že se doma jen neflákají a plní, co mají. Dále všem starším žákům, kteří nás kvalitně doplnili v druhé půlce. Speciální poděkování patří brankářce Štěpánce Růžičkové, pro kterou to musela být zajímavá zkušenost. V první polovině na ní nešlo tolik střel, kolik by si brankář představoval, a proto to pro ní bylo ještě těžší. V druhé polovině se naplno ukázala jako opora týmu a předváděla neuvěřitelné zákroky.

Další články z této kategorie
16.07.2019
Zhodnocení Pražských her 2019
Dorostenci na Pražských hrách 2019
08.07.2019
Pražské hry 2019
Dorostenci Spartaku Pelhřimov v úterý 9.7 2019 odcestují do Prahy na Pražské hry, aby poměřili síly nejen s týmy z České republiky.
20.07.2018
Dorostenci a Pražské hry 2018
Ohlédnutí trenéra Honzy Knězů za účastí dorostenců na Pražských hrách 2018.
1.TROOPERS15
2.Aligators Klobouky12
3.FBC Vikings Kopřivnice10
4.FbK Horní Suchá8
5.FBK Spartak Hluk6
6.Florbal Svitavy6
7.1. MVIL Ostrava6
8.FBC Hranice5
9.Snipers Třebíč5
10.1. FBK Rožnov5
11.Florbal Pelhřimov3
12.S.K. P.E.M.A. Opava0
Nejbližší utkání
Partneři