13.09.2023
autor: Jan Koten

Do Náchoda pro superligu

Ve čtvrtém kole Poháru Českého florbalu jede Spartak na horkou půdu Náchoda. Utkání začíná v 19:00 hod.

Cesta obou týmů letošním pohárem

Pelhřimov nejprve prošel přes úvodní turnajové kolo, které se výsledkově ani herně moc nevydařilo. Ve druhém kole v prodloužení porazil divizní Jindřichův Hradec 6:5 a ve třetím kole následně doma přehrál soupeře z Národní ligy, SK Florbal Benešov 6:3.
Náchod hrál vrcholovou část pohárové soutěže. Ve své skupině porazil prvoligové českobudějovické Štíry 5:3 a sehrál poměrně vyrovnaná utkání se superligovými BLACK ANGELS (prohra 9:14) a Libercem (prohra 4:6). 

Proč do Náchoda

Obecně platí, že pohárová utkání pořádají týmy z nižší soutěže nebo dle rozpisu pavouka. Propozice však pamatují i na situaci, kdy soupeři hrají stejnou úroveň soutěže, ve které se i střetnou. A tam pořádá ten, kdo v předchozí historii poháru hrál venku. To se stalo i v tomto případě, kdy Pelhřimov přivítal v roce 2011 v posledním vzájemném pohárovém utkání Náchod a na domácí palubovce ho jasně přehrál 10:2 a mohl se těšit na utkání se superligovými FbŠ Bohemians. Z toho důvodu se středeční utkání odehraje v Náchodě.

Oběma týmům začala ligová sezóna v Národní lize

Pelhřimov jel na úvodní kolo do Králova Dvora, kde nadějně rozehrané utkání prohrál 7:4. Náchod byl také na úvod na venkovním utkání a v Blansku přehrál nováčka Národní ligy, místní Atlas, těsně 6:5. Dosavadní vzájemná bilance obou soupeřů pamatuje utkání jak ve druhé lize, Národní lize i v první lize. V dosavadních 9 utkáních pětkrát vyhrál Pelhřimov, dvě utkání skončila remízou a dvakrát se z vítězství radoval Náchod, to vše při skóre 44:36. Můžeme připomenout, že s Náchodem se hráči Spartaku potkávali i v mládežnických soutěžích a dvě sezóny i mužské béčko v Divizi.

O co se ve středu hraje

O postup již do 5. kola Pohártu Českého florbalu. Vítěz středečního utkání se může na domácí palubovce těšit na superligového nováčka, pražský tým BUTCHIS, kterého trénuje Jan Zahálka. BUTHIS v poháru dokázal v základní skupině vrcholové části přehrát prvoligové týmy z Ústí 5:3 i Kladna 9:4, prohrál jen s Florbal MB 4:10. Utkání 5. kola se odehraje v rozmezí termínů 13. října až 16. listopadu. Více o pohrávé soutěži na webu: ceskyflorbal.cz/pohar

 

4. kolo Poháru Českého florbalu
Florbal Náchod vs. Spartak Pelhřimov - online
středa 13. září 2023, Sportovní hala TJ Náchod

 

Související články

Další články z této kategorie
25.09.2023
Áčku se venku nevedlo
O víkendu odehrálo před měsíční pauzou další turnaj Béčko a odvezlo si čtyři body za výhru a prohru po samostatných nájezdech. Áčko doplatilo na neproměňování gólových šancí a Milevsko si díky tomu připsalo první výhru v sezóně.
20.09.2023
Áčko i Béčko do boje
O dalším herním víkendu se o body ve Žďáru nad Sázavou popere mužská záloha. Áčko čeká další nováček Národní ligy FBC DOŠWICH MILEVSKO.
19.09.2023
Pelhřimovská hala letos ještě nepoznala porážku
Po pohárové výhře nad Benešovem, 100% domácím turnaji Béčka, si Áčko přidalo čtvrtou výhru v domácí hale v řadě a to proti nováčkovi Národní ligy. O víkendu začala sezóna dorostenkám prvním turnajem ve Světlé nad Sázavou.
1.Panthers Praha12
2.FBŠ SLAVIA Plzeň9
3.Florbal Pelhřimov6
4.T.B.C. Králův Dvůr6
5.TROOPERS6
6.FBK Atlas Blansko6
7.Florbal Náchod6
8.FBC Došwich Milevsko3
9.FbC Písek3
10.Florbal TJ Kobylisy3
11.TJ Sokol Jaroměř3
12.SK Florbal Benešov0
Nejbližší utkání
Muži
08.10.
18:00
Panthers Praha
VS
Florbal Pelhřimov
15.10.
18:00
Florbal TJ Kobylisy
VS
Florbal Pelhřimov
21.10.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
SK Florbal Benešov
Partneři