19.09.2023

Pelhřimovská hala letos ještě nepoznala porážku

Po pohárové výhře nad Benešovem, 100% domácím turnaji Béčka, si Áčko přidalo čtvrtou výhru v domácí hale v řadě a to proti nováčkovi Národní ligy. O víkendu začala sezóna dorostenkám prvním turnajem ve Světlé nad Sázavou.

Bylo to těsné, ale tři body doma

Pelhřimov v sobotu v „Poutník“ aréně přivítal nováčka Národní ligy FbC Písek. Mnozí si mohli před začátkem myslet, že to bude jednoduché utkání, a tak to po první třetině i vypadalo. Hosté si sice vytvořili pár šancí, ale ani jedna z nich nenašla recept na připraveného Libora Domkáře. V 5. minutě Tomáš Kuchyňa daroval Písku přesilovku, ten ji nevyužil a pokračovalo se za stavu 0:0. Stav se měnil v 10. minutě, kdy v početní převaze skóroval navrátilec do služby Martin Blažek. Stejný hráč se zapsal do statistik i o 5 minut déle a fanoušci mohli oslavovat vedení 2:0. Písek byl v tu chvíli zaskočený a aby toho nebylo málo, tak o necelou minutu už prohrával o tři góly. Tentokrát se do statistik zapsal dlouhán Láďa Běhounek.

Při druhé třetině se hra přelévala z jedné strany na druhou a hrálo se více na fauly než na góly. První přesilovka domácích přišla v polovině třetiny, když byl vyloučen Štěpán Slunečko za sekání. Po vypršení trestu hráče hostí si šla odpočinout legenda pelhřimovského florbalu Marek Švrkala. Po minutě oslabení si k němu přisednul Tomáš Kocián, který vyfasoval za úder do obličeje 2+2. Písek si tedy zahrál dvojnásobnou přesilovku, kterou domácí ubránili. Než skončil trest Tomášovi Kociánovi, tak se síly na hřišti vyrovnaly. Tentokrát byl vyloučen hráč hostí Ondřej Šareš. Při hře 4 na 4 se nic zásadního nestalo. Po návratu Ondřeje Šareše na hřiště, přece jen Písek využil doznívající přesilovku. Dvě vteřiny před vypršením domácího trestu, dokázal snížit Michael Kolínský na 3:1.

Třetí třetina byla pro diváka atraktivní a do poslední chvíle napínavá. Spartak v ní udeřil první, když využil přesilovou hru a Martin Blažek zkompletoval hattrick. Došlo tak na slova předsedy pelhřimovského fanklubu, který před zápasem tipoval, že dá Martin Blažek hattrick. V 12. minutě odešel na trestnou lavici opět Marek Švrkala, ale moc si tam neposeděl. Písek po 11 vteřinách potrestal v přesilové hře špatné postavení Pelhřimova a snížil na 4:2. Čtyři minuty před koncem Spartak dostal výhodu o jednoho hráče víc v poli, ale Písek změnu skóre nedopustil. O dramatický konec se postaral domácí smolař Tomáš Kuchyňa, když omylem nahrál míček před bránu přímo na soupeřovu čepel a ten šance využil. Poslední minutu Písek zkusil hru bez brankaře, ale Pelhřimov si již vedení pohlídal a mohlo se slavit.

Vyjádření trenéra Honzy Kotena:
„Soupeř dnes předvedl výkon hodný účastníka Národní ligy. My jsme dokázali vstřelit důležité branky a ve hře 5 na 5 jsme dostali gól až v samém závěru po totálním zkratu. Dva góly v našem oslabení budiž varováním do dalších utkání. Od druhé třetiny jsme nebyli dostatečně přesní v útočné fázi. Dnes nás zdobila bojovnost i velké množství zablokovaných střel a výborný výkon brankáře. Díky soupeři za utkání, hráčům za nasazení a fanouškům za vytvoření super atmosféry.“

Spartak Pelhřimov vs. FbC Písek 4:3 - online

Fotky z utkání si můžete prohlídnout ZDE
Preview před zápasem ZDE
Video rozhovor s trenérem Honzou Kotenem si můžete pustit ZDE

Dorostenkám začala sezóna

Vyjádření trenéra Honzy Knězů:
„V úvodním turnaji jsme se hlavně chtěli seznámit s úrovní soupeřů a přidat do naší hry prvky, které nám minulou sezonu chyběly. Kromě kladných prvků, kterých bylo hodně (hlavně v prvním zápase), přibyly i ty špatné, jako je laxnost v situacích, kdy se mají “lámat nohy”. První zápas byl od začátku v naší režii, a to i přes spoustu neproměněných šancí v první třetině. Postupně jsme navýšili náskok a zahráli řadu pohledných akcí. Spoustu akcí jsme zbytečně přehrávali, ale v tomto zápase, zvláště po minulých sezónách, pro to mám pochopení. Příště musíme akce dovést k zakončení.

Ve druhém zápase došlo možná k lehkému podcenění z naší strany, kdy i úvodních 20 vteřin bylo od nás vlažných, korunovaných obdrženým gólem. Zanedlouho jsme dostali další gól po našem ne úplně 100 % provedení. Po obdržených 2 brankách přišel budíček a trochu jsme do toho zase šlápli. Spousta vytvořených šancí a prázdných bran – bohužel bez gólového efektu. Ve druhé třetině po našem tlaku se nám konečně podařilo vstřelit gól, který vlastně nebyl, protože byl po hvizdu rozhodčího. Byla to pro nás první odpískaná výhoda na tomto turnaji, takže trochu nečekaný hvizd. Člověk by dále čekal nájezd, protože jasná gólovka, ale k mému dalšímu překvapení nic. Místo toho jsme za pár okamžiků obdrželi 3. gól. Od tohoto momentu se nám trochu zhroutil i přechod do útoku a řešení finálních a předfinálních situací, na kterém musíme ještě zapracovat. Soupeř nakonec zaslouženě zvítězil, chtěl to celý zápas více než my.

Samozřejmě mě štve neuznaný “gól” na 1:2, ale to k tomu bohužel patří. Kromě laxního řešení některých situací a pozdější křeči při vytváření šancí jsem s výkonem vcelku spokojen a líbila se mi útočná hra, kterou jsme se prezentovali a celkový posun od konce minulé sezóny. Brankářka chytila, co měla, takže tam jsem také spokojen. Celkově bych tomu dal 7 z 10. Všem svým hráčkám děkuji za předvedené výkony a těším se na příště, máme 2 týdny na další zlepšení, takže není čas ztrácet čas.“

Spartak Pelhřimov vs. BELO SK Jihlava 10:1 - online
Spartak Pelhřimov vs. FbC Písek 1:6 - online