12.12.2017

Petrovice vrací úder!

Ani tentokrát se Spartaku nepodařilo prolomit prokletí venkovnívh hřišť, když podlehl nováčkovi první ligy z Petrovic. K porážce významně přispěla nulová produktivita během přesilových her, jindy značná opora celku z Vysočiny. Článek z domácího utkání s Petrovicemi je k dispozici ZDE.

Z.F.K. AQM Petrovice - Spartak Pelhřimov 9:1
branky:
3. Petr Kašpar, 7. Marcel Jakubec, 35. Petr Kašpar, 49. David Friedel, 50. Patrik Michalík, 53. Roman Oborák, 55. Bohdan Kopelec, 56. Petr Kašpar, 60. Petr Kašpar - 47. Viktor Vlach; rozhodčí: Filip Drápal - Jakub Pospíšil; vyloučení: 5:1; využití: 0:0; diváků: 46; zásahy brankářů: Roman Ciompa 24 - Zbyněk Venkrbec 24; po třetinách: 2:0, 1:0, 6:1;

Vyjádření trenérů či vedoucích družstev

Hosté: Domácí nás dnes přehráli ve všech směrech. Ze čtyř minutové přesilové hry ve druhé třetině za stavu 2:0, jsme nebyli schopni trefit bránu a to nejspíš rozhodlo o celém dalším průběhu utkání, kdy i když se nedaří, tak jsme nebyli schopni utkání odmakat, aby neskončilo nebaklem. Děkujeme divákům.

Domácí: Dneska byl naším nejlepším hráčem celý tým Petrovic. Já jsem na kluky pyšný, protože svým dnešním výkonem si dokázali, že v této lize mohou dojíd hodně daleko. Gratuluji jim k vítězství a k celé první polovině sezóny, posunuli se o velký kus dopředu. Jinak dneska zasloužené tři body, krásné branky, aktivita a spolehlivý brankář. Soupeři děkuje za utkání, divákům za podporu a všem florbalovým nadšencům hezké svátky.

Textový online zápisVideo onlineStatistiky utkání

Psali o nás

ČESKÝ FLORBAL: kompletní článek

Poněkud jasnější bylo střetnutí mezi Petrovicemi a Pelhřimovem, po kterém může Spartak litovat nevyužitých přesilových her. Z pěti početních výhod ani jednou neskóroval. Domácím se povedla střelecky třetí část, ve které šesti góly navýšili rozdíl na konečných osm branek. Hned na sedmi gólech se podílel Petr Kašpar (4+3), Petrovice tak zakončily šňůru čtyř domácích zápasů během osmi dní a z posledního souboje roku 2017 odešly vítězně.

PELHŘIMOVSKÝ DENÍK: kompletní článek

Skóre měnila hned první střela na branku, ve 3. minutě dostal domácí do vedení Kašpar. Petrovice získaly převahu, kvalitním napadáním nutily hosty k chybám. Vyplatilo se jim to, druhý gól přidal po úchvatné individuální akci Jakubec.
Ve druhé části se karta otočila, více ze hry měl Pelhřimov. Hosté si ovšem nevěděli rady s koncovkou, prokázaly to i dvě přesilovky. Proto udeřili znovu domácí, na rozdíl tří branek zvýšil Kašpar.

Závěrečnou třetinu odstartovaly dvouminutové tresty, ve 46. minutě využil ne zrovna dokonalého bránění Petrovic ke snížení Vlach. Obrat se ale nekonal, gól byl labutí písní Pelhřimova. Přečíslení tří proti jednomu využil Friedel a domácí brankostroj se rozběhl. Pátý gól přidal přesnou střelou Michalík, po přihrávce Kašpara upravil na 6:1 Oborák. To už byli hosté totálně psychicky dole a domácí si dělali, co chtěli. Další přečíslení využil k zápisu do listiny střelců Kopelec a v závěru se dvakrát ukázal Kašpar. Ten si v zápase připsal úctyhodných sedm kanadských bodů za čtyři góly a tři asistence.

FLORBAL.CZ : kompletní článek

Jasného vítěze udalo klání mezi Petrovicemi a Pelhřimovem. Sedm bodů si za čtyři branky a tři asistence zapsal do statistik Kašpar, jeho spoluhráč Oborák měl po zápase na kontě o jednu trefu a dvě asistence víc. Dobrá produktivita a jistá obrana vedly k výhře 9:1. Petrovičtí měli co napravovat, v předehrávce sedmnáctého kola s Havířovem inkasovali jedenáctkrát a prohráli 5:11.