21.12.2022
autor: Jan Koten

Rok 2022 Spartak uzavřel s výhrou

Poslední herní víkend všechny týmy odehrály na domácím hřišti a hráči se mohou naladit na vánoční atmosféru. Ale i přes Vánoce nás čeká bohatý program. Rozpis akcí najdete ZDE.

Áčko drží doma neporazitelnost

Hráči Áčka v sobotu hostili předposlední Hranice, které z posledních pěti utkání vyhrály pouze jednou, a to v prodloužení proti Rožnovu. Hranice přijely v ambiciózní náladě, ale hned po prvním buly Spartak nastavil tempo hry a soupeře k ničemu nepustil. Honza Knězů v 5. minutě utkání prověřil brankáře hostí, který tuhle střelu ještě chytl. Minutu na to Tomáš Kubica vyslal od mantinelu přízemní střelu na vzdálenější tyčku Libora Domkáře a ta si našla cestu nad jeho nohou až do branky. Hranice se dlouho z vedení neradovaly, když v 7. minutě po přihrávce Šimona Kysely uklidil míček za záda Kosara z dálky dobře mířenou střelou Honza Knězů. O pět minut déle opět střílel Knězů, Kosar tuto střelu vyrazil na Šimona Kyselu, který pohotovým backhandem umístil míček do branky. Šimon tím zaznamenal svůj první gól za Áčko a mohl si vzít míček na památku. Blahopřejeme a zároveň přejeme do nového roku hodně úspěšných střel. Spartak pokračoval v aktivní hře, ale buď zastavila Zajíčka obrana hostí, nebo Švrkalu Kosar. Pak přišla 16. minuta a Petr Zajíček byl dříve u míčku než brankář hostí, kterého ještě stihl vykoupat a míček dovést až do branky. Na druhé straně musel být na pozoru i Libor Domkář, když první střelu z půlky vyrazil a s následnou dorážkou mu pomohla již podruhé tyčka. Pravidlo nedostat gól do šatny se Pelhřimovu nepovedlo dodržet, když Novosad při přečíslení v poslední minutě snížil na rozdíl jedné branky. Hráč hostí Andrýsek se asi nemohl dočkat pauzy, a tak se ještě 4 sekundy před koncem nechal vyloučit za sekání.

Po přestávce Pelhřimov vyhrál buly a zaujal přesilovkou formaci. Petr Zajíček si řekl, že Andrýsek už nepotřebuje více odpočinku a ze středu přesně k tyčce překonal Kosara. Domácí se moc dlouho z dvoubrankového vedení neradovali, když po krosu Novosada do odkryté branky snížil Mikela. Spartak měl několik pěkných šancí, ale buď je chytila obrana hostí, nebo Kosar. V 11. minutě druhé třetiny zpoza Domkářovi branky nahrál Kratochvíl Bitterovi, který zblízka trefil přesně a tím zajistil vyrovnání pro svůj tým. Hosté se mohli o pár minut radovat znovu, ale skvěle zasáhnul Libor Domkář. Po chvíli musel Libor vytahovat další skvělý zákrok, tentokrát nohou. Vyrovnávací gól dodal Hranicím energii a Spartak mohl být rád, že do šaten odcházel za nerozhodného stavu.

Třetí třetina začala takzvaně od nuly. Po buly Zajíček nabídl kros Lukáši Zrzavému, ale ten těsně minul bránu. O pár minut později musel opět Libor Domkář podržet svůj tým, když vychytal Václavíka. V 7. minutě třetí třetiny byl už Václavík v mini souboji s Liborem úspěšnější a jeho gól znamenal obrat v utkání pro hosty. Skóre 4:5 se nezměnilo ani po další přesilovce domácích. Po několika šancích Zajíčka nebo Mozra se postavil ke střele Tomáš Kocián. Jeho dělovka vymetla všechny pavučiny v brance Kosara a bylo srovnáno. Kdyby Ducks stříleli jako Tomáš, možná jsou na tom stejně dobře jako New Jersey Devils. Hodně lidí se ptá, jak to bude s veteránem Markem Švrkalou v příští sezóně, dostane nový kontrakt a bude pokračovat v Áčku? V 17. minutě poslední třetiny si o smlouvu řekl, když po krásně vyhraném souboji v rohu Vojty Mozra dostal přihrávku před branku a Kosar poznal co je „šmahovka“ a Pelhřimov opět vedl 6:5. Bohužel domácí vedení neudrželi a Hranice dvě minuty před koncem vyrovnaly utkání na 6:6. Za to, že se šlo do prodloužení a Spartak mohl udržet domácí neporazitelnost, musí domácí děkovat Liborovi Domkářovi, který 4 sekundy před koncem vychytal v samostatném úniku Mikela.

Jestli se někdo těšil, že utkání půjde až na samostatné nájezdy, aby viděl Libora v jeho silné disciplíně (rozhovor s Liborem od Českého florbalu ZDE), tak byl asi zklamaný. Prodloužení trvalo 33 sekund, když se do akce 2 na 1 dostal Zajíček – Zrzavý. Zajíček nepovedené přihrávky na Lukáše Zrzavého nemusel litovat, protože se mu míček vrátil na čepel a míček poslal za záda Kosara. A ano, byl to další hattrick tohoto hráče v této sezóně.

Vyjádření trenéra domácích Honzy Kotena:

Dnes jsme dobře rozehrané utkání nedotáhli do tříbodového vítězství. Od druhé třetiny jsme přestali být nebezpeční v útočném pásmu, až příliš moc jsme rezignovali na naši hru, což byla voda na mlýn destruktivní hře soupeře. Místo kombinační hry, která nám přinesla body v minulých utkáních, se hřiště proměnilo na zápasnickou arénu. Pro diváky asi nic moc atraktivní utkání na závěr roku. Díky soupeři. Přejeme všem šťastné Vánoce a hodně zdraví a štěstí do roku 2023.“

Pelhřimov vs. Hranice 7:6p - previewonlinečlánekfotografievideo rozhodvor

Dorostenci vyhráli bez utkání

Dorostenci měli původně vyrazit na turnaj, který se nekonal. Proto měli odehrát aspoň jedno utkání proti SK JUVENIS PŘIBYSLAV na domácím hřišti. Ani Přibyslav nedorazila, a tak Spartak vyhrál kontumačně.

Pelhřimov vs. Přibyslav 5:0k

Tři družstva mladších žáků Spartaku odehrála domácí turnaje

Podívejte se na fotografie z turnaje. Děkujeme panu Šulcovi

Přípravka poslední turnaj odehrála doma

Vyjádření trenéra Matěje Jirků:

„Poslední letošní turnaj se hrál na osvědčené pelhřimovské palubovce. Přestože bylo venku silně pod nulou, přípravky svými výkony hřály diváky u srdce a jsme tak s trenérem Luďkem s prací týmu v tomto roce spokojeni. Nemám co víc dodat – první zápas rozkoukávačka, ale pak jsme všechny přejeli. Přeji všem klidné svátky a bohatého Ježíška. Oss.“