08.09.2022
autor: Jan Koten

Spartak začne ligu v Havířově

K utkání úvodního kola Národní ligy mužů odcestuje Spartak Pelhřimov do Havířova, kde se utká s místním Torpedem. Béčko se na prvním turnaji představí doma.

Muži A

Torpedo Havířov je historicky jedním z nejúspěšnějších českých florbaových klubů. Založen byl v roce 1995. Mezi klubové úspěchy lze zařadit dva tituly vicemistra ČR (2002 a 2007), finále poháru v roce 2006 či titul juniorských mistrů v roce 2008. S Pelhřimovem je Torpedo spojeno přes Mistrovství ČR starších žáků, které Havířov v Pelhřimově v roce 2007 vyhrál. Torpedo dokázalo vychovat desítky reprezentantů, například Matěje Jendrišáka, bratry Kožušníkovi, Vojtěcha Skalíka, Adama Delonga či Jana Natova. 

Historie je to úžasná, ale v současné době neprožívá Torpedo příliš úspěšné období. V sezóně 2012/2013 hrálo naposledy Superligu, v loňské sezóně sestoupilo i z 1. ligy. S Pelhřimovem se utkal dosud Havířov celkem v 7 zápasech, jen jedinkrát dokázal zvítězit Pelhřimov, ostatních šest duelů vyhrál Havířov při celkovém skóre 20:44.

O současné formě Havířova toho moc nevíme, poháru se stejně jako polovina naší skupiny Národní ligy neúčastní. Bude to jedna velká neznámá a až v sobotu v Havířově uvidíme, jak na tom bude konfrontace loňského semifinalisty Národní ligy a účastníka baráže 1. ligy mužů.

Torpedo Havířov vs. Spartak Pelhřimov - online
utkání 1. kola Národní ligy, skupina východ
sobota 10. září 2022, 19:00 hod, MSH Havířov

Muži B

"Béčko" se v neděli představí na domácí palubovce. Nejprve se v 9:00 hod. ráno utká s ASK Bystřice n.P. a druhý zápas odehraje v 13:30 hod. proti Sabots Jihlava. 

09:00 Spartak Pelhřimov B vs. ASK Bystřice n.P. - online
13:30 Sabots Jihlava vs. Spartak Pelhřimov B - online


Akce pro veřejnost, nábory

V sobotu dopoledne se v Městských sadech účastníme akce Rozhýbejme Pelhřimov aneb Volný čas není nuda. Jedná se o největší přehlídku organizací, které se věnují volnému času dětí a mládeže Akci pořádá  Hodina H a Rada dětí a mládeže kraje Vysočina. Florbal Pelhřimov nesmí na této akci samozřejmě chybět.

sobota 10.9.2022
9:00-12:00 hod, Městské sady Pelhřimov

 

Související odkazy
Utkání a výsledky A-týmu
Soupeři áčka v Národní lize
Přehled všech domácích utkání a akcí
Termínová listina oddílu

 

Další články z této kategorie
23.04.2024
Shrnutí předposledního ligového víkendu
Konec sezóny klepe na dveře. Junioři byli na posledním turnaji stoprocentní stejně jako doma béčko. Ženy si z Tábora odvezly jednu výhru a konečné čtvrté místo.
18.04.2024
Blížíme se do finále…
Před námi je předposlední herní víkend. Po víkendu končí ligová sezóna jak ženám a juniorům, tak i mladším žákům a přípravkám. Béčko doma začíná nadstavbu! Sezóna se nám sice blíží ke konci, ale tréninky dál pokračují dle členské.
10.04.2024
Sezóna se pomalu blíží ke konci
Ženy odehrály v sobotu doma předposlední turnaj. Dorostenkám a starším žákům skončila tento víkend sezóna.
Nejbližší utkání
Partneři