04.11.2019
autor: Martin Tkadlec

Sumář víkendu: áčko doma jede, dařilo se i dorostencům

Na domácí palubovce zářil žlutý tým mladších žáků, který jasně přejel všechny své soupeře. Nedařilo se naopak dorostenkám. Z Písku si holky přivezly dvě těsné prohry.

SOBOTA 2.11.2019

muži A: Národní liga mužů - východ, Pelhřimov

dorostenci: 2. liga dorostenců, Pelhřimov

• Spartak Pelhřimov vs. Snipers Třebíč B 17:0 - online, foto
  • Spartak Pelhřimov vs. SK Jihlava 14:4 - online, foto

Do prvního zápasu vstoupili Spartakovci aktivněji, nicméně se dlouho nemohli prosadit. A to i přesto, že si vytvořili spoustu brankových příležitostí. V druhé třetině ale Pelhřimov rozjel svůj gólostroj a vstřelil devět branek. Zápas Spartak sice vyhrál vysoko 17:0, i díky skvěle chytající Štěpánce Růžičkové, ale někteří hráči nemůžou být spokojení. Neproměňování tutových šancí, pomalá střelba do bloků a laciné odevzdávání míčků, to všechno jsou věci, které sráží náš celkový výkon i dojem ze hry.

Po bídné rozcvičce vlétli hráči do druhého zápasu jako utržení ze řetězu. Během prvních čtyř minut vyslali na soupeřovu bránu 13 střel, ze kterých ale jen jedna skončila v síti. Protivník se poprvé dostal za půlku v páté minutě a hned svou první střelou srovnal skóre. Brance předcházela další laciná ztráta na půlce hřiště! Spartakovci zvýšili obrátky a do konce třetiny přidali ještě pět branek. Zbytek zápasu se dohrával v podobném duchu. Pelhřimov tlačil, ale na každý gól potřeboval pět jasných příležitostí.

+ hra v oslabení, napadání, gólmanka, poctivé návraty do obrany
- laciné ztráty, střely do bloků (velmi časté), nepřesné finální nahrávky, neproměňování vyložených šancí, špatná rozcvička před druhým zápasem, chybné řešení situací

mladší žáci: Přebor Vysočiny mladších žákůPelhřimov

Domácí prostředí při nedělním dopoledni mladším žákům svědčilo. Žlutý tým Pelhřimova nenechal nic náhodě a navázal na svoje výkony z Pacova. Postupně porazil všechny své soupeře při skóre 91:15!

Druhé družstvo, posílené o kvarteto mladších žákyň (Štěpánku Bíbovou, Lenku Březinovou, Elen Žákovou a Kristýnu Novákovou), odehrálo svůj turnaj velice dobře. Na hřišti byl vidět dobrý pohyb, důraz při napadání i častá střelba. Co se nepovedlo, žáci dohnali srdcem a radostí ze hry. Jednu chybičku, která mě často rozpaluje až do červena, bych jim vytknout ale chtěl. Po ztrátě míčku zůstáváme stát, to samé po přihrávce spoluhráči a střelbě na bránu. Když tyto chyby neděláme, dostáváme soupeře pod obrovský tlak a pak neví, co hrát. Jsme jediný tým, který dokáže s naším áčkem držet krok. Sice nás kluci porazili, ale jako jediní jsme jim dali 6 branek! Celý výkon družstva korunoval David Guldan vítězstvím v nájezdech.