19.11.2019

Sumář víkendu: stoprocentní ženy, dorostenky s jednou výhrou

Áčko ztratilo první domácí bod proti druhým Hranicím. Záloha hned sedm v Třešti, mimo jiné i dva s posledním týmem tabulky z Telče, a to hlavně kvůli úzkému kádru.

• Spartak Pelhřimov vs. FBC Štíři Č. Budějovice 5:1 - online

První zápas byl od začátku opatrný z obou stran. Pelhřimov se snažil hrozit z rychlých brejků a vypracoval si více gólových příležitostí, ale po chybách a nedůrazu na vlastní polovině prohrával 0:2. Tento nepříjemný stav zvládly pelhřimovské ženy během dvou minut srovnat na 2:2. Hned na začátku třetí třetiny přidaly i třetí branku a v zápase jasně dominovaly. Pak ale přišel zkrat a čtyři minuty chyb, kdy Pelhřimov nebyl schopný míček dostat ze své půlky. A aby toho nebylo málo, minutu před koncem čelily holky nájezdu. Ten hráčka soupeře naštěstí neproměnila, Pelhřimov přidal další branku a zaslouženě zvítězil 4:2.

Druhý zápas byl v podobném duchu, dlouho se čekalo na branku a nakonec byly ženy rády za výhru 5:1.

+ posledních 45 vteřin prvního zápasu, rychlé srovnání nepříznivého stavu, bránění