22.10.2019
autor: Jan Knězů

Výsledky z víkendu 19. a 20. října

Výsledky z florbalového víkendu 19. a 20. října. Pelhřimov vyhrál derby o Vysočinu.

•  Spartak Pelhřimov vs. FBC Štíři Č. Budějovice 3:2 - online

Do prvního zápasu nastoupil Pelhřimov velmi špatně. Po chvilce hry se soupeř po nedůrazu před bránou dostal do vedení a ze stejné pozice hrozil pak po celý zápas. Pelhřimov sice pohotově odpověděl a zápas otočil z 0:1 až na 10:1, a to jen během dvou třetin, ale výkon týmu byl mizerný a nevýrazný. Branky Pelhřimova padaly hlavně po horším výkonu soupeřovy gólmanky. Třetí třetina se jen dohrávala a Spartak zvítězil 10:3. Druhý zápas byl ale úplně o něčem jiném. Kvalitní tým z Českých Budějovic zaskočil Pelhřimov pevnou obranou, takže se hráčky z Pelhřimova jen těžko dostávaly do šancí. Od druhé třetiny Pelhřimov ovládl zápas a během druhé třetiny vstřelil 3 branky. Ve třetí třetině pokračoval Pelhřimov v aktivní hře a kromě jednoho náhodného gólu, nedovolil soupeřkám téměř nic. Spartak zaslouženě zvítězil 3:2.

elévové: Liga Vysočiny elévů, Telč - hlášenka

Turnaj elévů v Telči se opět hrál na dvě družstva, kde měl Spartak zastoupení tzv. modrých a bílých týmů. Modrému družstvu se dařilo tradičně lépe, protože je tvořeno zkušenějšími hráči. Bílé mužstvo je většinou složeno z nových hráčů. Zde už se dařilo méně. I když výsledky nejsou v této kategorii důležité, tak nám jen ukázaly, kde se naše družstva nacházejí v regionu. Je nutné pracovat se všemi dále a stále se posouvat v trénincích.

mladší žákyně a elévky: Liga Vysočiny elévů, Telč - hlášenka

20. 11. odehrály holky turnaj v Telči. V brzkých hodinách ráno odjíždíme s 8 hračkami, ale bohužel i s menším problémem. Kdo nám vlastně bude chytat?... Po chvíli se holky dohodly a bylo jasno. Čekaly nás 4 zápasy, proto bylo potřeba 4 obětavých hráček.
Cesta do haly byla překvapivě klidná, holky si s ničím nelámaly hlavu, neviděla jsem žádné nervy, pochybování, což bylo vlastně dobře.
Jako první soupeř náš čekal domácí tým – Lvíčata Telč. Holky předvedly krásný výkon. Vše, co jim bylo řečeno, bylo dodrženo, ale k výhře to nestačilo a zápas skončil výsledkem 3:4. Hned po prvním zápase nastává další problém … Holkám už se do brány nechce. Tohoto problému se značně ujala Evelína Pechová a odchytala zbylé 3 zápasy na jedničku. Další dva zápasy holky předváděly opět koukatelnou hru. S týmem SK JeMoBu-svišti jsme se radovaly z výhry 4:1. Třetím soupeře byl Spartak Pelhřimov. Hráčky držely s klukama tempo, byla radost se dívat, ale výhru si s konečným výsledkem 3:6 připsali kluci. Poslední zápas se odehrál proti týmu Sniper-modří. Holky celou dobu hrály parádně. Výhru posledního zápasu jsem jim strašně přála, bylo vidět, že chtějí napravit předchozí ztrátu a jednoznačně vyhrát! Proto jsme si znovu prošly základní věci, abychom na zápas byly připravené. I když se kluci z Třebíče ujali vedení, nás to nerozhodilo. Naopak ... holky to právě probralo a začaly střílet. Góly začaly padat a děvčata se vracela na střídačku s úsměvem. Konečný výsledek 6:3 pro nás byl třešničkou na dortu.