Síň slávy
25.09.2019
autor: Jan Koten

Do síně slávy byli uvedeni další 2 členové

V úterý 24. září 2019 byli do síně slávy uvedeni další dva členové.

Po pěti letech se síň slávy oddílu florbalu opět rozrostla. Mezi dva její dosavadní členy Luďka Charouzka st. a Miroslava Nováka byli uvedeni pánové Jiří Brychca a Karel Havel. Stalo se tak v rámci celosezónních oslav 20 let florbalu v Pelhřimově.

Karel Havel je profesorem na pelhřimovském gymnáziu, kde dal zelenou florbalu již ve druhé polovině devadesátých let. V jeho hodinách tělocviku mohla florbal začít hrát první generace budoucích hráčů Spartaku -  Luděk Charouzek ml., Jan Koten, Vlasta Zápotočný či Gustav Charouzek. Zároveň  je  i nadále aktivní v rámci účasti i spolupořadatelství školských turnajů. Jeho rukama prošli i další hráči Jiří Jirků, Radek Jirků, David Tunkl a řada dalších absolventů i současných studentů gymnázia a obchodní akademie.

Jiří Brychca byl jedním z prvních trenérů mládežnických družstev, tehdy ještě pod hlavičkou ZŠ Na Pražské Pelhřimov. Pod jeho vedením se hráči zúčastnili také mistrovství republiky. Hráči jako Lukáš Brychca, Vojtěch Rejzek, Jakub Chadim či Zbyněk Venkrbec vděčí za možnost začít hrát ligový florbal již v mládežnických kategoriích právě Jiřímu Brychcovi. Jiří Brychca byl také dlouholetým manažerem odddílu.

Oba pánové byli uvedeni do síně slávy oddílu florbalu Spartak Pelhřimov předsedou oddílu Jiřím Kučerou, místostarostou města panem Zdeňkem Jarošem a dvěma stávajícími členy panem Luďkem Charouzkem a Miroslavem Novákem.