14.09.2023
autor: Jan Koten

Cesta pohárem končí v Náchodě

Pelhřimov prohrál ve 4. kole Poháru Českého florbalu v Náchodě 4:7.

Utkání začal Náchod hodně aktivně a odměnou mu byl hned v prvním střídání i vedoucí gól. Pelhřimov se dokázal z nezávidění hodné situace postupně dostat, vyrovnal se rychlosti soupeře a začal sám hrozit jak postupnými útoky, tak i z rychlého přehrání soupeře. Srovnat skóre dokázal Vít Papež po důrazu na malém brankovišti. Střeleckou převahu měl soupeř, Pelhřimov často bohužel branku netrefoval. Ve druhé části hry nejprve Spartak přes řadu šancí svoji přesilovku nevyužil, naopak Náchod ano. Gólem, který v hale viděl jedině rozhodčí, bohužel - viz video. Tento více než sporný moment Spartak ústal, vytvořil si řadu šancí, jenže v závěru udělal dvě hrubé chyby, které Náchod potrestal a vytvořil si do závěrečné třetiny rozhodující náskok. Do třetí třetiny ovšem Pelhřimov nic nezabalil. Hráči ukázali co v nich je, a dvakrát se domácím přiblížili na rozdíl jediného gólu. Postupně se do střelecké listiny zapsali Martin Blažek střelou ze středu hřiště, Vojtěch Martínek z malého brankoviště a přesilovou hru využil přízemní střelou Tomáš Kocián. Po hříchu těsný stav nikdy nevydržel dlouho. Poslední gól utkání padl do prázdné branky. Pelhřimov ještě zkusil hru v šesti, skóre se už ale nezměnilo.

Cesta letošním pohárem pro letošní rok Pelhřimovu končí. Gratulujeme soupeři k postupu.

Hodnocení trenéra Jana Kotena a nejlepšího hráče utkání Víta Papeže - viz video (zdroj: Florbal Náchod)

4. kolo Poháru Českého florbalu
Florbal Náchod vs. Spartak Pelhřimov 4:7 - online, videosestřih
středa 13. září 2023, Sportovní hala TJ Náchod

 

Cesta Pelhřimova letošním pohárem

Pelhřimov nejprve prošel přes úvodní turnajové kolo, které se výsledkově ani herně moc nevydařilo. Ve druhém kole v prodloužení porazil divizní Jindřichův Hradec 6:5 a ve třetím kole následně doma přehrál soupeře z Národní ligy, SK Florbal Benešov 6:3. Ve 4. kole ve středu 13. září se Pelhřimov utkal s Náchodem, kde po velké bitvě padl 4:7.

Kompletní výsledky a statistiky poháru - viz ceskyflorbal.cz/pohar

 

Související články

Další články z této kategorie
25.09.2023
Áčku se venku nevedlo
O víkendu odehrálo před měsíční pauzou další turnaj Béčko a odvezlo si čtyři body za výhru a prohru po samostatných nájezdech. Áčko doplatilo na neproměňování gólových šancí a Milevsko si díky tomu připsalo první výhru v sezóně.
20.09.2023
Áčko i Béčko do boje
O dalším herním víkendu se o body ve Žďáru nad Sázavou popere mužská záloha. Áčko čeká další nováček Národní ligy FBC DOŠWICH MILEVSKO.
19.09.2023
Pelhřimovská hala letos ještě nepoznala porážku
Po pohárové výhře nad Benešovem, 100% domácím turnaji Béčka, si Áčko přidalo čtvrtou výhru v domácí hale v řadě a to proti nováčkovi Národní ligy. O víkendu začala sezóna dorostenkám prvním turnajem ve Světlé nad Sázavou.
1.Panthers Praha12
2.FBŠ SLAVIA Plzeň9
3.Florbal Pelhřimov6
4.T.B.C. Králův Dvůr6
5.TROOPERS6
6.FBK Atlas Blansko6
7.Florbal Náchod6
8.FBC Došwich Milevsko3
9.FbC Písek3
10.Florbal TJ Kobylisy3
11.TJ Sokol Jaroměř3
12.SK Florbal Benešov0
Nejbližší utkání
Muži
08.10.
18:00
Panthers Praha
VS
Florbal Pelhřimov
15.10.
18:00
Florbal TJ Kobylisy
VS
Florbal Pelhřimov
21.10.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
SK Florbal Benešov
Partneři