14.09.2023
autor: Jan Koten

Cesta pohárem končí v Náchodě

Pelhřimov prohrál ve 4. kole Poháru Českého florbalu v Náchodě 4:7.

Utkání začal Náchod hodně aktivně a odměnou mu byl hned v prvním střídání i vedoucí gól. Pelhřimov se dokázal z nezávidění hodné situace postupně dostat, vyrovnal se rychlosti soupeře a začal sám hrozit jak postupnými útoky, tak i z rychlého přehrání soupeře. Srovnat skóre dokázal Vít Papež po důrazu na malém brankovišti. Střeleckou převahu měl soupeř, Pelhřimov často bohužel branku netrefoval. Ve druhé části hry nejprve Spartak přes řadu šancí svoji přesilovku nevyužil, naopak Náchod ano. Gólem, který v hale viděl jedině rozhodčí, bohužel - viz video. Tento více než sporný moment Spartak ústal, vytvořil si řadu šancí, jenže v závěru udělal dvě hrubé chyby, které Náchod potrestal a vytvořil si do závěrečné třetiny rozhodující náskok. Do třetí třetiny ovšem Pelhřimov nic nezabalil. Hráči ukázali co v nich je, a dvakrát se domácím přiblížili na rozdíl jediného gólu. Postupně se do střelecké listiny zapsali Martin Blažek střelou ze středu hřiště, Vojtěch Martínek z malého brankoviště a přesilovou hru využil přízemní střelou Tomáš Kocián. Po hříchu těsný stav nikdy nevydržel dlouho. Poslední gól utkání padl do prázdné branky. Pelhřimov ještě zkusil hru v šesti, skóre se už ale nezměnilo.

Cesta letošním pohárem pro letošní rok Pelhřimovu končí. Gratulujeme soupeři k postupu.

Hodnocení trenéra Jana Kotena a nejlepšího hráče utkání Víta Papeže - viz video (zdroj: Florbal Náchod)

4. kolo Poháru Českého florbalu
Florbal Náchod vs. Spartak Pelhřimov 4:7 - online, videosestřih
středa 13. září 2023, Sportovní hala TJ Náchod

Cesta Pelhřimova letošním pohárem

Pelhřimov nejprve prošel přes úvodní turnajové kolo, které se výsledkově ani herně moc nevydařilo. Ve druhém kole v prodloužení porazil divizní Jindřichův Hradec 6:5 a ve třetím kole následně doma přehrál soupeře z Národní ligy, SK Florbal Benešov 6:3. Ve 4. kole ve středu 13. září se Pelhřimov utkal s Náchodem, kde po velké bitvě padl 4:7.