14.09.2023
autor: Jan Koten

Cesta pohárem končí v Náchodě

Pelhřimov prohrál ve 4. kole Poháru Českého florbalu v Náchodě 4:7.

Utkání začal Náchod hodně aktivně a odměnou mu byl hned v prvním střídání i vedoucí gól. Pelhřimov se dokázal z nezávidění hodné situace postupně dostat, vyrovnal se rychlosti soupeře a začal sám hrozit jak postupnými útoky, tak i z rychlého přehrání soupeře. Srovnat skóre dokázal Vít Papež po důrazu na malém brankovišti. Střeleckou převahu měl soupeř, Pelhřimov často bohužel branku netrefoval. Ve druhé části hry nejprve Spartak přes řadu šancí svoji přesilovku nevyužil, naopak Náchod ano. Gólem, který v hale viděl jedině rozhodčí, bohužel - viz video. Tento více než sporný moment Spartak ústal, vytvořil si řadu šancí, jenže v závěru udělal dvě hrubé chyby, které Náchod potrestal a vytvořil si do závěrečné třetiny rozhodující náskok. Do třetí třetiny ovšem Pelhřimov nic nezabalil. Hráči ukázali co v nich je, a dvakrát se domácím přiblížili na rozdíl jediného gólu. Postupně se do střelecké listiny zapsali Martin Blažek střelou ze středu hřiště, Vojtěch Martínek z malého brankoviště a přesilovou hru využil přízemní střelou Tomáš Kocián. Po hříchu těsný stav nikdy nevydržel dlouho. Poslední gól utkání padl do prázdné branky. Pelhřimov ještě zkusil hru v šesti, skóre se už ale nezměnilo.

Cesta letošním pohárem pro letošní rok Pelhřimovu končí. Gratulujeme soupeři k postupu.

Hodnocení trenéra Jana Kotena a nejlepšího hráče utkání Víta Papeže - viz video (zdroj: Florbal Náchod)

4. kolo Poháru Českého florbalu
Florbal Náchod vs. Spartak Pelhřimov 4:7 - online, videosestřih
středa 13. září 2023, Sportovní hala TJ Náchod

 

Cesta Pelhřimova letošním pohárem

Pelhřimov nejprve prošel přes úvodní turnajové kolo, které se výsledkově ani herně moc nevydařilo. Ve druhém kole v prodloužení porazil divizní Jindřichův Hradec 6:5 a ve třetím kole následně doma přehrál soupeře z Národní ligy, SK Florbal Benešov 6:3. Ve 4. kole ve středu 13. září se Pelhřimov utkal s Náchodem, kde po velké bitvě padl 4:7.

Kompletní výsledky a statistiky poháru - viz ceskyflorbal.cz/pohar

 

Související články

Další články z této kategorie
12.06.2024
Trenérské týmy pro sezónu 2024/2025
Přípravy na novou ligovou sezónu jsou v plném proudu. My vám nyní přinášíme přehled osob, které budou mít na starost jednotlivé týmy v nadcházející sezóně. Součástí článku jsou také odkazy na dny a časy tréninků.
01.05.2024
Béčko ukončilo sezónu jako mistr
Mužská záloha jela do Tábora v pozici, že ji stačí jedno vítězství, aby se stala mistrem Regionální ligy Vysočina a Jižní Čechy. Tento cíl béčko splnilo a jako třešničku vyhrálo i čtvrté utkání v nadstavbě.
23.04.2024
Shrnutí předposledního ligového víkendu
Konec sezóny klepe na dveře. Junioři byli na posledním turnaji stoprocentní stejně jako doma béčko. Ženy si z Tábora odvezly jednu výhru a konečné čtvrté místo.
1.Florbal Pelhřimov0
2.SK Jihlava0
3.Sokol ED Havlíčkův Brod0
4.Sklo Bohemia Světlá n/S.0
5.Florbal Jindřichův Hradec0
6.TJ Hodonice0
7.Hornets Brno0
8.Aligators0
9.FBC Kutná Hora0
10.FBC Slavkov0
11.FTC Vysoké Mýto0
12.FBC Letohrad0
Nejbližší utkání
Partneři