2014 - slavíme 15 let
30.09.2014

Oslavy 15 let florbalu v Pelhřimově - utkání Legendy vs. áčko

Nedělní program oslav 15ti let florbalu v Pelhřimově patřil po obědě dětem a rodičům. Na dvou hřištích probíhaly utkání těch nejmenších s rodiči v systému 3+1, do kterého se velmi úspěšně zapojily také maminky hráčů.

Na větším pak již své umění ukázali elévové, mladší a starší žáci. Konečné výsledky nikdo neřešil a všichni si dvě hodiny užívali florbalu.

Pak již přišlo na program utkání Legend a Áčka. Řada hráčů áčka byla unavena ze sobotního utkání a z následného programu v Sauně. Přesto dorazili Martin Kos, Lukáš Zrzavý, Petr Poduška, Jan Knězů, brankář Zbyněk Venkrbec a z béčka pak David Podařil, Libor Čech, Petr Zajíček a Jiří Žák. V dresu legend nastoupili Libor Štěcha, Martin Piller, Jan Koten, Luděk Charouzek ml., brankáři Drahoslav David a Aleš Horák, Jiří Jirků a Petr Prášil. Na lavičce vše koučovali momentálně indisponovaní Vlastimil Zápotočný a Karel Lisa. Z pracovních důvodů se nedělního programu nezúčastnil Vojtěch Vesecký, který ale vše napravil v sobotní Sauně. Z bufetu vše jistil a pitný režim zajišťoval čerstvý padesátník a předseda oddílu Jiří Kučera.

Nedělní exhibiční utkání nabídlo divákům řadu zajímavých akcí, geniálních kombinací i hezkých gólů. Když se sejdou hráči vyznávající hlavně ofenzivní florbal, pak se může stát, a v Pelhřimově se skutečně stalo, že padlo neuvěřitelných 44 branek, při skóre 21:23 pro áčko. A to ještě dobrých 40 dalších pochytali všichni tři brankáři, kteří se točili v brankách obou týmů. Za připomenutí určitě stojí, že se na hřišti opět potkalo 8 z 12 hráčů, kteří odehráli 25. září roku 1999 vůbec první ligové utkání Spartaku Pelhřimov.

Celkově se tedy akce povedla a děkujeme všem, kteří k ní přispěli jak organizačně také svou účastí ať už jako hráči, trenéři či fanoušci. Věříme, že se společně zase potkáme dříve než za dalších 15 let.