19.09.2020
autor: Martin Tkadlec

Domanský má nulu, Spartak zničil Svitavy

Pelhřimovští florbalisté odčinili do puntíku úvodní blamáž z Kopřivnice a do tabulky NFL si připsali důležité tři body. Vychytanou nulou se navíc zaskvěl brankář Martin Domanský.

Do prvního domácího zápasu vstoupili Spartakovci s chutí a hned zkraje periody si vytvořili mírný tlak, který vyústil v branku Hendrycha. Pelhřimovský bojovník byl i u druhé velké šance, ale s dorážkou neuspěl. Naštvaný být nicméně nemusel. Z dalšího brejku přidal druhou branku utkání Fučík, kterého vybídnul ke skórování kapitán Poduška. Modrožlutí byli i nadále živější, což hostům dělalo nemalé starosti. Nad vodou je v ten okamžik držel fantastický brankář Lamař. Svitavští se pořádně osmělili až po půlce třetiny. S jejich pokusy si nicméně domácí obrana lehce poradila. Na konci periody mohli hosté snížit, ale výborného Domanského nepřekonali a sami při odloženém vyloučení inkasovali. Hendrych našel z brejku mladého Kutílka, který si na pažbě udělal první zářez v Národní lize.

První velkou šanci druhé třetiny měli na svědomí hosté, ale mířili jen vedle Domanského svatyně. Vůbec začátek periody patřil hráčům Svitav, kteří se hnali za rychlým snížením. K jejich smůle ale měli značně vychýlenou mušku. Stejně upilovanou ji měl taky domácí Kocián a po něm i Běhounek. Zakončení dělalo ve druhé třetině problém oběma celkům. Přehršel pokusů končilo úplně mimo tři tyče. A co bylo přesnější, s tím si pozorní brankáři v klidu poradili. Zejména se činil pelhřimovský Domanský, který svými zákroky publikum doslova uhranul. Dobrou formou se v zápase prezentoval taky Hendrych, který přehodil ležícího Lamaře a navýšil vedení modrožlutých na poklidných 4-0. Na konci třetiny už ani tlak hostů se stavem nepohnul.

Taky třetí třetina začala tlakem hyder, jak si borci ze Svitav říkají. Hráči Spartaku ho ale přečkali a sami udeřili. Kdo jiný než Hendrych našel Kutílka, který se ze středu trefil dokonale. Domácí byli i dál při chuti a jen díky výbornému Lamařovi se skóre neměnilo. Ani jeho čáry nicméně nestačily na ránu Kociána, který ještě více domácí zklidnil. Po šestém gólu navíc hosté otevřeli hru, z čehož pramenil další zásah Kociána. Hned po něm už na krutých 8-0 zvýšil Zrzavý a skóre hattrickem uzavřel štírek Kocián. Naneštěstí pro zdrcené hosty. Gólman Domanský se navíc zaskvěl vychytanou nulou.